Rozrastá sa vám biznis? Dajte svojej firme vianočný darček

Väčšina malých a stredných firiem vôbec nevyužíva firemný server, pretože nepozná výhody, ktoré takéto riešenie ponúka. Oboznámte sa s malými servermi od spoločnosti Hewlett Packard.

Podľa štúdie medzinárodnej spoločnosti na prieskum trhu AMI Partners, existuje celosvetovo 70 miliónov malých a stredných firiem. Zaujímavosťou je, že len 40% z nich využíva vo firme server. Nie preto, že by ich nepotrebovali, ale nepoznajú možnosti, ktoré im tieto zariadenia prinášajú. Navyše očakávajú, že k nim potrebujú zamestnať aj technického experta.

To však pri menších firmách nemusí byť nevyhnutné. Ako prezrádza Ľuboš Šenkery z HP: „Pre malé a stredné firmy sú určené MicroServre. Jednoduché zariadenia na prácu s dátami. Zabezpečujú komunikáciu s externými zariadeniami ako sú napr. tlačiarne, umožňujú zdielanie dát a zvyšujú výpočtovú kapacitu pri práci s dátami. V konečnom dôsledku tak umožňujú firmám zvyšovať ich produktivitu, úspešnosť a v neposlednom rade zisk spoločnosti.“

Práve obdobie do konca roka je spojené s investíciami do firemných zariadení. Tie zabezpečia bezchybnú prevádzku firmy a prácu s dátami počas nasledujúceho roka.

V spolupráci s odborníkmi zo spoločnosti Hewlett Packard prinášame prehľad malých serverov HP ProLiant MicroServer a ML310, ktoré sú určené na uchovávanie a prácu s dátami pre malé a stredné firmy, kancelárie a dokonca aj domácnosti. Stačí si len vybrať.

Typ: HP ProLiant MicroServer Gen8 HP ProLiant ML310e Gen8
Popis: Server spĺňa potreby SMB firiem a poskytuje im potrebnú flexibilitu. Zaistí spoľahlivosť a zabezpečenie firemných dát a aplikácií a poskytne priestor pre budúci rast firmy. Server navrhnutý s ohľadom na potreby a finančné možnosti malých firiem s využitím cca 25 PC v sieti. Ponúka kľúčové funkcie pre siete, ako je zabezpečenie dát, pokročilé funkcie pre e-mail a kalendár, podporu databáz a obchodných aplikácií. Tiež funkcie pre vzdialený prístup či zdieľanie dokumentov a tlačiarní.
Procesor: 1xG2020T /Dual Core, 2,5GHz / Ivy Bridge/ 1x Intel® Xeon® E3-1220v3/QuadCore/80W/3100/Haswell
Pamäť: 1x HP 4UGB UDIMM, rozšíriteľná na 8GB 4 GB (1x 4 GB) UDIMM rozšíriteľná na 32GB
Pevný disk: LFF SATA; 2x HP 1TB Non hot plug 2x HP 1TB 6G SATA LFF Non-hot plug
Radič pevných diskov: HP Dynamic SmartArray B120i HP Smart Array B120i Controller s podporou 0,1, 1+0
Optická mechanika: HP 9.5mm SATA DVD-RW Optical Drive  -
Sieťový adaptér: HP 1Gb 2-port 332i Adapter HP Ethernet 1Gb 2-port 332i Adapter
Napájací zdroj: 200W Non-Hot Plug, non redundant 350 W
Vzdialená správa: iLO4 Standard Edition, dedikovaný sieťový port 1x 1Gb iLO Standard Edition, dedikovaný sieťový port
Záruka: 1 rok NBD, možnosť rozšírenia na 3 roky 3 roky
Operačný systém: Microsoft Windows server 2012 Microsoft Windows server 2012 R2 Standard (748921-B21)
Odporúčaný operačný systém: Microsoft Windows server 2012 R2  -
Cena: 299 EUR bez DPH 459 EUR bez DPH

Zažite veľké veci s novými, kvalitnými a ekologickými servermi HP ProLiant.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Nájom vs kúpa kancelárie – prečo sa oplatí uvažovať nad vlastným priestorom?

Menšie a stredné firmy majú problém nájsť kvalitné kancelárie v dobrej lokalite. Riešením môže byť kúpa priestorov v ZWIRN OFFICE. O čo ide a aké výhody ponúkajú?

Ako označiť prevádzkareň?

Čo je prevádzkareň a ako ju správne označiť? Aké sankcie hrozia podnikateľovi v prípade jej neoznačenia?

Kde môže byť miesto podnikania a sídlo firmy?

V čom sa líši sídlo a miesto podnikania, aké možnosti má firma pri rozhodovaní o tom, akú adresu bude používať a aké praktické otázky musí riešiť?

Sídlo firmy

Určenie sídla spoločnosti je nevyhnutnou podmienkou jej založenia. Aké požiadavky musí spĺňať nehnuteľnosť, aby mohla byť sídlom firmy? Je rozdiel medzi sídlom a miestom podnikania či prevádzkarňou?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky