Založenie dopravnej spoločnosti

Rozhodli ste sa podnikať v nákladnej cestnej doprave nad 3,5 t a plánujete založiť vlastnú spoločnosť s ručením obmedzeným? Nezaoberajte sa administratívou a využite možnosť kompletného založenia dopravnej spoločnosti. Súčasťou ponúkaných služieb je aj vybavenie povolenia a licencií spoločenstva, ktoré sú nevyhnutné na legitímne prevádzkovanie nákladnej cestnej dopravy nad 3,5 t.

Celý proces založenia dopravnej spoločnosti je zabezpečený na základe plnej moci.

Založenie dopravnej spoločnosti vrátane vybavenia povolení a licencií spoločenstva prebieha nasledovne:

  1. Úvodná konzultácia pred založením dopravnej spoločnosti, prostredníctvom ktorej zistíme predstavu o vašom podnikaní. Poradíme vám pri výbere vhodnej právnej formy, výbere vhodných predmetov podnikania, nastavenia výšky základného imania, znenia obchodného mena, výberu sídla, rozdelenia obchodných podielov, pomoc pri výbere spoločníka (fyzická osoba alebo právnická osoba – zahraničný subjekt), pomoc pri výbere konateľa - spôsob konania (spolu alebo samostatne), oboznámime vás s prokúrou. Konzultácia prebieha osobne, telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailu.
  2. Príprava dokumentov, potrebných na založenie dopravnej spoločnosti podľa vašich požiadaviek.
  3. Komunikácia s okresným úradom odborom živnostenského podnikania a okresným úradom odborom cestnej dopravy a pozemných komunikácií, obchodným registrom a daňovým úradom.
  4. Uhradíme za vás poplatky za zápis spoločnosti do obchodného registra a poplatky za vydanie povolenia a licencií spoločenstva na nákladnú cestnú dopravu nad 3,5 t.
  5. Po úspešnom založení spoločnosti vám bude zaslaný výpis z obchodného registra a následne budú zabezpečené povolenia a licencie na nákladnú cestnú dopravu nad 3,5 t.

V prípade potreby vám pomôžeme zaregistrovať spoločnosť k DPH. Súčasťou registrácie spoločnosti k DPH je vypracovanie podnikateľského zámeru, finančnej prognózy, dotazníka a ďalších potrebných žiadostí. Výsledkom našich služieb je kladné rozhodnutie daňového úradu o registrácií s.r.o. k DPH bez zábezpeky.

Proces založenia spoločnosti trvá zvyčajne do 18 pracovných dní, vybavenie povolenia a licencií do 30 pracovných dní, zápis predmetu podnikania do ORSR do 8 pracovných dní a registrácia spoločnosti k DPH trvá zvyčajne do 30 pracovných dní.

Máte záujem o naše služby alebo sa len potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás prostredníctvom nášho formulára alebo telefonicky v pracovných dňoch od 7:30 do 17:00.

Zakladanie spoločností – rýchlo, bezproblémovo a efektívne. Kontaktujte nás.

Napíšte nám a využite naše služby, ktoré túto úlohu vyriešia spoľahlivo a za prijateľné ceny.

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ súhlasíte so spracovaním Vami zadaných údajov za účelom zodpovedania otázky či podnetu adresátom správy, ktorým je spoločnosť Fontionnel & Co s.r.o., IČO: 45574570. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.  


Súvisiace služby

To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky