Prihláste sa do akcelerátora StarCube v Brne

Brnenský akcelerátor StarCube spustil prihlasovanie na rok 2014. Kto sa zaregistruje včas, získa workshop zdarma.

Akcelerátor StarCube príjima prihlášky

Akcelerátor StarCube pri JIC Brno prijíma prihlášky na rok 2014. Startupy, ktoré majú záujem zúčastniť sa akceleračného programu musia po novom preukázať záujem zákazníkov o svoj produkt alebo službu. Ak sa zaregistrujete do 15. decembra, získate zdarma účasť na workshope. Na ňom sa naučíte ako si overiť záujem zákazníkov. Prihlasovať sa je možné do 12. januára 2014.

Čo získate v akcelerátore StarCube 2014

Na tých, ktorí budú do StarCube 2014 vybratí, čakajú tri mesiace workshopov, prednášok a konzultácií s úspešnými podnikateľmi a odborníkmi z praxe. To všetko pomôže z počiatočného nápadu vybudovať za tri mesiace základy fungujúcej firmy. Program odštartuje vo februári 2014 a vyvrcholí záverečnou súťažou na StarCube show v máji 2014 za účasti novinárov, investorov a stoviek divákov.

Akceleračný program sa otvára už po šiestykrát Je určený všetkým, ktorí chcú rozbehnúť svoj projekt, preniknúť do základov podnikania a uskutočniť tak svoj podnikateľský sen. Tak ako predchádzajúce ročníky i tento bude pre účastníkov zdarma. Náklady hradí JIC spolupráci s Enterprise Europe Network a partnermi projektu. Po celú dobu programu bude všetkým tímom k dispozícii StarCube space.

Pre koho je StarCube 2014 určený

StarCube akcelerátor je otvorený pre všetky odbory – od informačných technológií, cez elektrotechniku a strojárstvo až po medicínu či chémiu. Do uplynulých piatich ročníkov StarCube sa prihlásilo už viac ako 600 záujemcov. Z nich viac ako 150 akceleračný program absolvovalo. Z absolventov vzniklo doteraz 16 firiem. Tieto firmy vytvorili viac ako 100 nových pracovných miest a získali investície v celkovej hodnote viac ako jeden milión amerických dolárov. K úspešným firmám, ktoré akcelerátorom prešli, dnes patrí napríklad GINA, Skypicker, Reservio alebo Videoflot.

Ako bude StarCube 2014 prebiehať

Celý program bude prebiehať v angličtine. Akcelerátor StarCube sa po druhý raz otvorí i zahraničným tímom. „Osvedčilo sa nám to, tímy sú viac motivované a napríklad jordánsky tým Braci, ktorý bol v poslednom ročníku vo víťaznej trojke, tu nedávno založil dcérsku spoločnosť a spolupracuje na testovaní svojho výstražného náramku pre nepočujúcich s Českou úniou nepočujúcich,“ uviedol manažér startup programu JIC Michal Hrabí.

Článok pokračuje pod reklamou

Ako sa registrovať do StarCube 2014

Registrácia je otvorená do 12. januára 2014 na www.starcube.cz. „Po novom chceme, aby mal každý projekt overený záujem trhu, teda aspoň dvadsať potenciálnych zákazníkov, u B2B projektov stačia traja zákazníci,“ uviedol manažér startup programu JIC Michal Hrabí. „Predídeme tak tomu, aby niektorí ešte len v priebehu StarCube menili svoj projekt alebo ho úplne ukončili, pretože nebude mať odozvu na trhu. A celkovo si od tejto zmeny sľubujeme kvalitnejšie tímy,“ doplnil Hrabí.

Tým, ktorí sa zaregistrujú do 15. decembra, navyše organizátori poradia, ako si overiť záujem zákazníkov. Chystajú pre nich na 17. decembra webový seminár v angličtine a na 18. decembra workshop v Brne.

Plagát na stiahnutie

Organizátor StarCube je Jihomoravské inovační centrum (JIC)

JIC pomáha ľudom tvoriť firmy, ktoré menia svet.  Konkrétne JIC podporuje inovačné firmy, študentov s originálnymi nápadmi, výskumných pracovníkov a vynálezcov. Centrum vytvára prostredie pre jednoduchšie inovačné podnikanie na južnej Morave. V roku 2013 oslavuje JIC 10 rokov od vzniku.

V roku 2013 nadviazalo JIC spoluprácu so Združením mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS organizuje najväčšiu podnikateľskú súťaž na Slovensku – Podnikateľský nápad roka). Výsledkom bolo prvé spoločné podujatie pre mladých podnikateľov z oboch krajín v auguste 2013.

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podpora startupov v praxi: skúsenosti podnikateľov

Pomoc s biznis plánom či marketingom, ale aj prezentácia v zahraničí. Čo priniesla iniciatíva Startup Sharks podnikateľom, ktorí sa do nej zapojili a ako takáto podpora funguje v praxi?

Založenie živnosti v roku 2023

Ako si v roku 2023 svojpomocne založiť živnosť a aké povinnosti so založením živnosti súvisia? Prinášame postup spolu s praktickými radami a tipmi.

Podpora startupov a rozbeh podnikania očami odborníčky

Čo (ne)robiť pri prezentácii nápadu pred investormi, v čom je rozdiel medzi startupmi v zahraničí a na Slovensku a ako im pomáha inkubátor, prezradila odborníčka Henrieta Dunne.

Živnosť alebo s. r. o. z hľadiska daní a odvodov v roku 2022

Je výhodnejšia živnosť alebo s.r.o. z pohľadu daní a odvodov? Ktorá právna forma sa kedy viac oplatí a kedy je možné využiť nižšiu sadzbu dane?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky