Bližšie k hotelu vďaka novej aplikácii Room Assistant

Už počas prvého mesiaca získala aplikácia Room Assistant niekoľko spokojných zákazníkov. V čom je pre hotelierov výnimočná?

Predstavte si, že počas lyžovania dostanete chuť na večernú saunu. Vďaka študentovi Technickej univerzity Košice si ju zvládnete zarezervovať počas cesty vlekom na kopec.

Dvadsaťdvaročný Matej Majzel by chcel návštevníkom hotelov aj samotným hotelierom čo najviac uľahčiť život. So svojím tímom preto vyvinul mobilnú aplikáciu Room Assistant, v ktorej si ubytovaní nájdu všetky služby hotela a jeho okolia. Navyše môžu pomocou nej online chatovať s recepciou a objednávať si hotelové služby či privolať taxík.

„Bez referencií sme oslovili 67 slovenských hotelov. Z toho 16 hotelov sa pre nás rozhodlo hneď v priebehu predajného mesiaca, s 33 stále komunikujeme a len 18 hotelov nás odmietlo,“ prezrádza Matej Majzel svoje skúsenosti s predstavovaním aplikácie svojim potenciálnym klientom.

Ako prvé oslovili najluxusnejšie hotely, pretože práve tie svojim návštevníkom ponúkajú najväčšie množstvo služieb. Celú aplikáciu aj administratívny systém hotely získajú zadarmo a platiť budú len poplatky za prevádzkovanie systému, a to 35 € mesačne. Penzióny na poplatkoch ušetria každý mesiac desať eur.

Už na konci roka plánuje Matej Majzel spustiť predaj aplikácie aj v zahraničí. Pomôcť by mu v tom mohol úspech v súťaži Podnikateľský nápad roka 2014, v ktorej sa už prebojoval do finále. Autor projektu odhaduje, že na štart biznisu by potrebovali 300-tisíc eur, ktoré by sa im vrátili už počas prvého roka podnikania. Ambiciózny Košičan však tvrdí, že ak by aj v Podnikateľskom nápade roka 2014 neuspeli, ich vstup na trh to nijako nezastaví.

V zahraničí však na Room Assistant striehne konkurencia. Za najsilnejšieho súpera považujú aplikáciu Apply Hotel, ktorá dnes spolupracuje s približne 1500 hotelmi. Sídli ale v Hongkongu a jej zákazníci sú väčšinou z lokálneho trhu. „V porovnaní s vysokou cenou má táto aplikácia nedostatok funkcií. Návštevník hotela si pomocou nej nemôže rezervovať nijaké služby a ani komunikovať s personálom hotela. Podáva iba jednoduché informácie o službách a okolí s kontaktom na hotel,“ vysvetľuje Matej Majzel.

Room Assistant navyše umožňuje klientovi prezerať si aj ďalšie hotely, ktoré aplikáciu používajú. Môže ich podľa potreby filtrovať, nájde v nej ponúkané služby, kontakty aj hodnotenia. Ak si vytipuje svojho favorita, má možnosť si hotel okamžite objednať.

„Máme vynikajúce ohlasy od hotelierov. Vravia, že náš systém naozaj stojí za to. Myslím si, že na svetovom trhu je pre takúto aplikáciu obrovský priestor,“ hovorí s nádejou Matej Majzel. Tvrdí, že na svetovom trhu neexistuje aplikácia, ktorá by mala toľko funkcií ako Room Assistant, dokázala sa prispôsobiť každému hotelu a navyše mala také výhodné technické a finančné podmienky.

Používanie tejto služby ale nie je výhodné iba pre samotných návštevníkov. Majitelia ubytovacích zariadení pomocou aplikácie lepšie spoznajú svojich klientov. „Hotely získajú štatistiky a informácie o zákazníkoch a tipy, čo by mohli zlepšiť,“ vysvetľuje výhodu interaktivity aplikácie Matej Majzel.

Za jednu z najväčších výhod považuje možnosť modifikovať aplikáciu podľa želania hotela. „Náš systém sa dokáže prispôsobiť akémukoľvek hotelu alebo penziónu po grafickej, obsahovej, textovej aj jazykovej stránke. Navyše si ho môže hotel sám jednoducho nastaviť a, samozrejme, aj spravovať v rôznych užívateľských úrovniach. Dokonca na to nepotrebuje ani žiaden server,“ prezradil Matej Majzel. Administrácia aplikácie totiž prebieha cez bežný internetový prehliadač.

Aplikáciu do mobilu zákazníkovi stiahne buď samotná recepcia hneď po jeho príchode do hotela, alebo si na izbe nájde jednoduchý návod ako na to. A zvyšok pobytu už bude zákazník vždy iba pár klikov od väčšieho pohodlia.

Ak sa Vám nápad Room Assistant páči, staňte sa aj vy na chvíľu porotcom a hlasujte na Youtube. Aj váš palec hore, môže projektu Room Assistant pomôcť stať sa víťazom kategórie Populárny nápad roka 2014 v súťaži Podnikateľský nápad roka 2014.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Zažite Majstrovstvá sveta v hokeji 2015 celkom inak, vďaka startupu CHATR.tv

S aplikáciou CHATR.tv váš názor ma počínanie hráčov na ľadovej ploche neostane doma v obývačke.

Podnikateľské súťaže a ich prehľad pre rok 2015

Aké biznis súťaže plánujú organizátori na Slovnesku v roku 2015 a kedy bude možné sa do nich prihlásiť? Prinášame ucelený prehľad.

CV CANDY: o krok bližšie ku kvalitnejšiemu zamestnancovi či lepšej práci

Postavili most nad priepasťou medzi ľuďmi hľadajúcimi zamestnanie a firmami, ktoré pátrajú po kvalitných kandidátoch. Ľudia stojaci za šikovným projektom menom CV CANDY.

Podnikateľský nápad roka - cesta k vlastnému podnikateľskému príbehu

Už tretí ročník najväčšej biznis súťaže na Slovensku prekvapil kvalitou i kvantitou prihlásených projektov. Prínos súťaže Podnikateľský nápad roka však siaha ďaleko za hranice skupiny prihlásených súťažiacich.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky