Bezstarostné a efektívne cestovanie s aplikáciou Pickaseat

Bezstarostné a efektívne cestovanie s aplikáciou Pickaseat

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Autobusy či vlaky hoďte za hlavu. Cestujte autom vtedy, kedy vám to vyhovuje a s vodičom, na ktorého sa môžete spoľahnúť.

enej času stráveného čakaním, viac času na zábavu a spoznávanie nových miest! Efektívne, pohodlné a relatívne finančne nenáročné a zároveň bezpečné. Aj také cestovanie sľubuje tím vývojárov aplikácie s názvom Pickaseat. O jej vznik sa počas Startup weekendu 2014 v Žiline postarala štvorica dizajnérov, doplnená o jedného programátora. Na tri dni si oddýchli od života študentov či práce dizajnérov a ponorili sa do práce na startupovom projekte. V piatok sa spoločne stretli po prvýkrát a v nedeľu už porotcom predstavili svoj produkt, s ktorým obsadili rovno prvé miesto.

Základom je zohratý tím

„Od začiatku si ako tím musíte navzájom osobnostne rozumieť, aby všetko fungovalo tak, ako má. My sme si vopred rozdelil úlohy a určili roly, aby sme sa spoločne dopracovali k želanému výsledku,“ zdôrazňujú členovia víťazného tímu vzájomnú komunikáciu a spoluprácu. Pätica mladíkov sile svojho nápadu naozaj verila, pretože aj po prvotnej negatívnej spätnej väzbe od mentorov vytrvalo v práci pokračovala ďalej. Oplatilo sa.

Porotcom a prítomnej verejnosti totiž predstavili šikovnú aplikáciu, ktorá sa postará o spojenie cestujúceho so spoľahlivým vodičom. Tí by mali mať okrem spoločnej trajektórie aj podobnú predstavu o čase odchodu či sumu za zvezenie. „S Pickaseat môžete cestovať kdekoľvek a kedykoľvek potrebujete bez toho, že by ste si museli lámať hlavu s plánovaním cesty autobusom či vlakom. Jedným kliknutím sa vám na displeji vášho smartfónu zobrazia vodiči, ktorí sa v danom čase chystajú vyraziť tam, kam potrebujete,“ vysvetľuje Tomáš Minarik a pokračuje: „Po kliknutí na vybraného vodiča si môžete overiť nielen jeho spoľahlivosť, ale napr. aj sumu, ktorú za zvezenie požaduje.“ Aplikáciu teda privítajú najmä tí ľudia, ktorí sa denne alebo aspoň 2-krát za týždeň presúvajú za prácou či štúdiom. Do ktoréhokoľvek mesta či obce docestujú priamo a za cenu, ktorá im vyhovuje.

Jednoducho a rýchlo

V pridanej hodnote aplikácie Pickaseat majú jej pôvodcovia jasno. „Náš produkt vyniká najmä jednoduchým používaním a realizovaním platieb. To sú veci, ktorými sa odlišujeme a zároveň sú to naše hlavné konkurenčné výhody,“ vyzdvihuje za celý tím hlavné výhody Pickaseat Tomáš Minarik.

Okrem tvrdej práce na obsahovej a funkčnej stránke projektu Pickaseat nezabudli ani na atraktívny dizajn tejto aplikácie. Štyria dizajnéri v tíme sa podpísali nielen pod vzhľad aplikácie, ale aj výslednú prezentáciu na Startup weekende v Žiline. „Tým, že máme silný tím dizajnérov, prezentácia nebola len obsahovo správne vyskladaná, ale aj efektná a pekná, čo určite zohralo svoju rolu. Ako sa hovorí - obal predáva, no a nám sa, myslím, podarilo spraviť veľmi dobrý obal,“ prezrádza jeden z možných dôvodov úspechu Tomáš.

Za jednu z najväčších výhod účasti na Startup weekende Žilina považujú najmä networking. „Spoznali sme mnoho pozoruhodných ľudí, ktorí nám objektívnou spätnou väzbou či skúsenosťami pomohli a posunuli nás ďalej. Taktiež samotné ceny, ktoré sme ako víťazný tím získali, nám napomáhajú v napredovaní,“ konštatuje Tomáš Minarik.

Nové posily

Od troch víkendových dní strávených prácou na projekte pod dozorom mentorov však už uplynul nejaký ten čas, ktorý zanechal stopy aj na aplikácii Pickaseat. Päťčlenný tím potreboval nové posily a rozrástol sa o ďalšieho programátora. „Naučili sme sa veľa užitočného aj v oblasti sprostredkovania platieb a tiež sme mali možnosť konzultovať projekt s ďalšími odborníkmi z rôznych oblastí. Vďaka tomu vieme viacej o tom, akým smerom chceme posúvať nielen projekt samotný, ale aj komunikáciu i ďalšie nemenej podstatné veci,“ uvádza Minarik.

Budúcnosť tak aj pre tento projekt naberá jasnejšie kontúry. V najbližších métach a výzvach majú jej tvorcovia totiž jasno. „Určite by sme chceli expandovať do zahraničia, no za prvoradé považujeme finálne dopracovanie aplikácie pre obe platformy (iOS aj Android) a jej prienik medzi užívateľov. Odozva od reálnych užívateľov určí naše ďalšie smerovanie. Najskôr však potrebujeme overiť Pickaseat v praxi,“ uzatvára rozprávanie Tomáš Minarik.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Subscription boxes: dobré „schránkové“ podnikanie

Tak, ako sa dá predplatiť časopis, tak sa dá predplatiť aj akýkoľvek iný druh tovaru. Takzvané „subscription boxes“ sa objavili na trhu, aby nám priniesli to, po čom pištia naše srdcia. Pravidelne každý mesiac a priamo až do našich schránok. Káva, kozmetika či knihy. Stačí si vybrať...

Juraj Rosa (GoodAI Applied): Môj recept na úspech? Nikdy sa neuspokojte s priemerom

Spoločnosť GoodAI Applied vyvíja riešenia v oblasti umelej inteligencie. Unikátne prepojenie výskumu a obchodnej činnosti prináša skvelé výsledky.

Bezkonkurenčné biznis nápady zo školských lavíc

Štyridsaťsedem firiem študentov stredných škôl z celého Slovenska predstavilo svoje ambiciózne podnikateľské plány na 23. ročníku súťaže JA Veľtrh podnikateľských talentov v bratislavskom Avione. Tu je výber tých najoriginálnejších so šancou preraziť.

SPECTER TAPE - revolučná inovácia, ktorá zmení svetový hokej

Sú inovatívni, skúsení a neustále hľadajú spôsoby, ako sa zdokonaliť. Dva roky vyvíjali revolučný typ hokejovej pásky, ktorá z hráčov urobí lepších hokejistov. Novodobé riešenie v podobe špeciálnej nálepky testujú profesionálni hráči z NHL a tvárou značky SPECTER TAPE je Zdeno Chára.