Inšpiratívny podnikateľský nápad (č.69) – Schudnite a zarobte 15 tisíc dolárov mesačne vďaka PC

Blíži sa jar, slnko svieti častejšie a ženy pomaly vymieňajú hrubé bundy za tenšie kabátiky. O pár mesiacov príde čas aj na plavky a ak chce v nich nežné pohlavie vyzerať dobre, je čas začať chudnúť. Večná ženská nočná mora. Čo ak však existuje spôsob, ako si tento proces uľahčiť? Ako sa motivovať? A ako si potom z jednoduchého nápadu navyše urobiť skvelo prosperujúci biznis? Čítajte ďalej a dozviete sa, ako na to...

Z tučnej ženy podnikateľka

Hrdinkou dnešného inšpiratívneho podnikateľského nápadu je Američanka Lucia Le, ktorú v roku 2006 postretol životný zlom v podobe rozvodu a náhlej sebareflexie. Uvedomila si totiž, že je nielen nešťastná, ale aj tučná a žije nezdravým spôsobom života. Ako to už v Amerike býva zvykom, začala čítať motivačné knihy a chcela so svojím životom niečo urobiť. Veľkým objavom bola pre ňu vizualizácia, ktorú sa rozhodla použiť aj pri chudnutí. Keďže celý život pracovala ako art director, mala dobré skúsenosti s grafikou. Bolo pre ňu teda jednoduché vytvoriť si digitálne vyobrazenie vlastného schudnutého Ja. A presne tu sa začal celý príbeh...
Fotka typu pred a po jej 6 mesiacov visela na chladničke. A Lucii sa skutočne podarilo schudnúť tak, aby vyzerala ako na digitálne upravenom obrázku. Keď jej známi videli tento úspech, chceli podobné fotky aj oni. Lucia vyrábala tieto vizualizačné obrázky ako hobby, až kým jej jedna priateľka nevnukla myšlienku, aby sa touto prácou začala živiť.
A presne tak sa aj stalo. Le sama vytvorila web stránku a jej spokojní „klienti“ z radov priateľov jej ju pomohli rozšíriť. Do šiestich mesiacov od spustenia webu mala Lucia 20 až 50 fotiek na úpravu denne, zamestnala prvých 6 zamestnancov a mesačný príjem firmy ThinnerView LLC sa vyšplhal na 15 000 dolárov.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako funguje biznis model

Koncom roka 2009, keď už biznis pekne prosperoval, sa k firme pridal Luciin druhý manžel, ktorý pochádza z Francúzska. Lucia teda spolu s ním pendlovala medzi USA a Európou, čo jej online biznis vôbec neohrozilo, bola a je totiž plne nezávislá na mieste pôsobenia.
Medzičasom sa príjem firmy strojnásobil a pridali sa ďalšie doplnkové aktivity. Jednou z nich je affiliate program pre trénerov, ktorí získajú na webe reklamu (s dokonalou cieľovou skupinou) a vďaka tomu dostáva ThinnerView 15% z ich zisku.
Ďalší príjem predstavuje B2B sekcia firmy, ktorá ponúka služby priamo celým firemným tímom. Hlavným zdrojom príjmu sú však aj naďalej digitálne upravené fotografie jednotlivých zákazníkov. Lucia Le sa netají tým, že jej klienti nepochádzajú iba z USA. Firma údaje spracovávala už aj objednávky z Talianska, Austrálie, z Ruska či z Veľkej Británie. Jeden takýto obrázok od ThinnerView vás vyjde na 14,99 dolárov. Ak si budete chcieť objednať „postupné chudnutie“ v 3 krokoch, zaplatíte za vizualizáciu 24,99 dolárov. Všetky platby prebiehajú cez medzinárodne funkčný systém PayPal. Digitálne upravenú fotografiu si môžete za príplatok nechať vytlačiť napríklad na magnetku na chladničku alebo ako plagát, ktorý si potom zavesíte doma na viditeľné miesto.


Myslite vo veľkom, robte veci jednoducho

Výhodou tohto nápadu na podnikanie je jeho umiestnenie, resp. globálne zameranie. Je všeobecne známe, že USA patrí k jednej z krajín s najobéznejším obyvateľstvom. Ak k tomu prirátame aj celkový počet obyvateľov, máme celkom „slušnú cieľovku“.
Na Slovensku zrejme až taký problém s obezitou nemáme, no nikde nie je napísané, že Slováci nemôžu rozbehnúť podobný globálne zameraný biznis. Zvlášť, ak ide o internetové podnikanie a na mieste sídla firmy nezáleží.
Ďalšou veľkou výhodou tohto podnikania je jeho jednoduchosť. Stačí si vytvoriť online platformu na príjem fotografií a zamestnať šikovného grafika, ktorý sa s obrázkami bude hrať. Následné dohodnutie partnerstiev s trénermi a pasívny príjem z ich činnosti je už len čerešničkou na torte.
Dnešný nápad na podnikanie je opäť krásnym príkladom toho, ako sa z problému dá vytvoriť fungujúci biznis. Žena má obezitu, chce schudnúť, využije svoje grafické schopnosti, vytvorí digitálnu manipuláciu, tá sa zapáči svetu a ona si na tom postaví podnikanie...
Skúste sa na podobné problémy tiež pozerať ako na príležitosti, možno vytvoríte podobne zaujímavý biznis aj vy.

Seriál o inšpiratívnych podnikateľských nápadoch je spoločnou iniciatívou portálu Podnikajte.sk a Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Krabička FabFitFun obsahuje všetko pre zdravý životný štýl

Z webovej stránky, ktorá hodnotila kozmetické a zdravotnícke produkty, sa stala predplatiteľská služba. Balíčky s kvalitnými kozmetickými produktmi pravidelne tešia viac ako milión zákazníkov.

BibeCoffee dokáže vďaka monitorovaniu kávovarov minimalizovať straty kaviarní

Niet nad chutnú a kvalitnú kávu, avšak dôležitý je aj kávovar. Ak nie je v dobrom stave, môže ovplyvniť kvalitu a chuť aj tej najvýnimočnejšej kávy. Trojica priateľov z Grécka však vymyslela spôsob, ako je možné tento problém riešiť.

Navigácia v topánkach – inovatívne vložky vedú do cieľa pomocou vibrácií

Špeciálne vložky v topánkach nahradia navigáciu v telefóne, pomáhajú nevidiacim, no aj športovcom a ďalším. O predobjednávky nebola núdza a produkt zaujal vo viac ako sto krajinách sveta.

Fastfood a mäsiarstvo, kde živočíšne mäso nenájdete

V netradičnom mäsiarstve si zákazníci môžu kúpiť výlučne rastlinné mäso. Priaznivcov vegánskej náhrady obľúbenej potraviny nie je málo.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky