Dnes štartuje prvý vzdelávací e-commerce program pod názvom Pricemania Academy

Cieľom programu bude pozdvihnúť celkovú úroveň know-how v rámci on-line segmentu. Formou tematických workshopov prispeje k rozvoju tohto perspektívneho a rýchlo rastúceho odvetvia. Výsledkom by mali byť vo finále spokojní užívatelia a zákazníci a prosperujúce slovenské on-line firmy.

Na slovenskom internetovom trhu aktuálne pôsobí aktuálne viac než 5 000 e-shopov a on-line firiem. Ešte nikdy nebolo náročnejšie odlíšiť sa od konkurencie a vybudovať úspešný a ziskový e-shop. Dlhodobý rozvoj e-shopu si vyžaduje hlboké know-how a skúsenosti z množstva oblastí, ktoré sú navzájom prepojené, od analýzy a segmentácie trhu, cez nastavenie stratégie, zostavenie biznis plánu, vytvorenie kvalitného a dôveryhodného e-shopu, efektívne vedenie marketingových kampaní až po ich kvalifikované vyhodnocovanie a neustálu optimalizáciu. „Projekt Pricemania Academy sme vytvorili na základe skúseností z iných vzdelávacích eventov, kde nám často chýbali poznatky a skúsenosti okamžite využiteľné v praxi, ktoré by vás ako podnikateľa alebo on-line marketéra reálne posúvali ďalej. Ďalším dôvodom je výrazný nedostatok know-how u mnohých on-line firiem, čo má za následok nízku výkonnosť webov a často sklamaných zákazníkov“, tvrdí Michal Král, CEO portálu Pricemania.sk a tvorca myšlienky Pricemania Academy.

Projekt bude realizovaný formou  školení,  workshopov a webinárov v menších skupinách (väčšina eventov s max. 20 účastníkmi). Prioritou je priniesť nielen teoretické poznatky, ale najmä praktické rady, skúsenosti a poznatky, ktoré budete okamžite vedieť využiť v praxi pre zvýšenie výkonnosti a ziskovosti vášho on-line biznisu. „Podobný model na Slovensku veľmi chýbal. Majitelia e-shopov, agentúry a online firmy investovali ročne stovky eur do konferencií, kde im často predstavili trendy a naznačili dôležité oblasti – nie však reálne techniky a nástroje, ako ich úspešne realizovať. My účastníkom Pricemania Academy prinesieme možnosť učiť sa v praxi – a to od tých popredných profesionálov, akých na Slovensku a v Čechách máme“, dodáva Král. 

Program Pricemania Academy štartuje otváracím eventom vo štvrtok 4.4.2013 od 18:00 v coworkingovom centre Connect, kde organizátori programu predstavia celý projekt, hlavné okruhy a témy vzdelávania a panelová diskusia medzi hlavnými spíkrami dá odpoveď na otázku, ktoré oblasti sú medzi slovenskými on-line firmami najviac zanedbávané a kde existuje najväčší priestor na zlepšenie.

V  rámci Pricemania Academy vás budú školiť aj títo odborníci:
 

Attila Urbán pôsobí v digitálnej agentúre Zaraguza na pozícii riaditeľa digitálnych médií. Medzi jeho hlavné činnosti patrí tvorba digitálnej a mediálnej stratégie, správa a vyhodnocovanie mediálnych kampaní. Svoje prvé skúsenosti s online prostredím  začal zbierať ako jeden zo zakladateľov e-shopu Outdoorzone.sk.  Neskôr pokračoval v spoločnosti Etarget na pozícii country manažéra pre bulharský trh.  Nakoniec v roku 2011 zakotvil v kreatívnymi cenami ovenčenej Zaraguza Digital. Attila sa v rámci Pricemania Academy bude venovať téme efektívneho využívania a vyhodnocovania aktivít na sociálnych sieťach.  
Martin Krupa je riaditeľ spoločnosti ui42. Internetu a webom sa venuje profesionálne od roku 1996. Zaujíma ho najmä oblasť user experience (UX) alebo usability, po slovensky použiteľnosť webov, webových aplikácii, intranetov ale aj softvéru vôbec. Vedie Seminár o komplexných webových aplikáciach na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Konzultuje rozvoj webov a online komunikáciu pre viacero neziskových organizácii. Je členom Slovenskej informatickej spoločnosti. Martin Krupa sa v rámci Pricemania Academy bude venovať téme použiteľnosti webov, jej testovaniu a dopadu na reálnu výkonnosť webov.  
Vladimír Cintula je hlavným analytikom a senior SEO/SEM konzultantom v spoločnosti RIESENIA.com s viac ako 6 ročnými skúsenosťami. Má na starosti prípravu, správu a vyhodnocovanie komplexných online kampaní v rôznych reklamných systémoch ako aj školenia klientov v danej problematike. Vlado je držiteľom certifikátov Google Analytics Qualified Individual a Google AdWords Qualified individual. V súčasnosti sa aj angažuje ako projektový manažér pri vývoji nástroja AdBOOST, ktorý je určený veľkým inzerentom a reklamným agentúram. Vlado sa v rámci Pricemania Academy bude venovať témam týkajúcich sa pokročilej analytike v prostredí Google Analytics a efektívnej správe kampaní v systéme Google AdWords.  
Daniel Zaiček pracuje ako account manager v spoločnosti B2B group. Rozvíja a vyhľadáva nové obchodné príležitosti. Pripravuje online stratégie a upriamuje sa na uplatňovanie noviniek z internetového marketingu do praxe. Daniel reprezentuje spoločnosť B2B GROUP na rôznych seminároch a konferenciách, kde prednáša o vyhľadávačoch a výkonnostnom marketingu. Má skúsenosti z oblasti výroby a návrhov portálov, webov, e-shopov a ich využiteľnosti z užívateľského, ako aj obchodného pohľadu. Daniel sa v rámci Pricemania Academy bude venovať témam týkajúcich PPC reklamných systémov, ich efektívnemu využívaniu a vyhodnocovaniu v medzinárodnom prostredí.

Viac info o projekte nájdete na:
www.pmacademy.sk

Staňte sa fanúšikmi projektu Pricemania Academy aj na facebooku:
https://www.facebook.com/pricemaniaacademy


a nezabudnite prísť na Pricemania Academy Kickoff:
https://www.facebook.com/events/539401929444079/

 

Podnikajte.sk informovala

Mgr. Simona Chrappová
Marketing & PR Manager
email: simona.chrappova@pricemania.sk
mobil: +421 911 665 486
spoločnosť: Pricemania s. r. o., Priemyselná 1/A, 821 09 Bratislava

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


O trendoch v online marketingu budú diskutovať Visibility, Triad Advertising a PS:Digital

Byť o krok, aj dva, dopredu a byť pripravený na trendy, ktoré ovládnu online marketing v blízkej budúcnosti! O tom bude večer so série SmartTalk, ktorý sa so skúsenými hráčmi v slovenskej reklame pozrie na trendy v online marketingu. Hosťami podujatia budú v utorok 19. marca v KC Dunaj agentúry Visibility, Triad Advertising a PS:Digital. Moderátorom večera bude Kamil Aujeský.

Ako urobiť persóny tak, aby natívna reklama fungovala

Obsah dnes môže urobiť hocikto. To je fakt. Dokonca aj video. Ale ako nájsť témy a ako obsah spracovať tak, aby naozaj fungoval a pomáhal predaju?

Natívna reklama: Kedy bude váš obsah inšpirovať

Šírenie pozitívnych informácií je zmysluplná aktivita. Preto aj komunikačná stratégia postavená na šírení pozitívneho, inšpiratívneho obsahu má zvyčajne väčší zásah. Často však môže zlyhať. Zostane na povrchu a čitateľom je skôr na smiech. Pozrime sa, prečo je to tak a ako inšpiratívny obsah urobiť správne.

Ako redizajnovať web bez straty pozícií kľúčových slov vo vyhľadávačoch

Takmer každá firma, ktorá sa snaží držať krok s dobou, zažije raz za niekoľko rokov redizajn webu. Je to pomerne náročný a zdĺhavý proces. Množstvo spoločností však zabúda na to, ako si udržať pozície vo vyhľadávačoch aj po zmene/úpravách webu. Aké riziká predstavuje zmena webu pre SEO a ako ich minimalizovať či eliminovať?