Opel pomáha slovenským podnikateľom rásť

S Oplom ide biznis ľahšie – ponuka ich úžitkových vozidiel je pestrá, podnikatelia majú z čoho vyberať. Aký prínos pre firmu môže mať Opel Combo Van či elektrický Movano-e?

Štatisticky potvrdené: keď nemecké úžitkové vozidlo, tak Opel. Ponuku pre podnikateľov tvoria Movano, Vivaro, Combo Van so spaľovacími motormi, ako aj plne elektrické vozidlá Movano-e, Vivaro-e a Zafira-e Life. To je šestica dostupných modelov nemeckej značky Opel zameraných na podnikateľov. Vyznačujú sa kvalitou, univerzálnosťou, šírkou ponuky, modernými bezpečnostnými systémami či variabilitou a v uplynulom roku obsadili v nemeckej konkurencii prvé miesto.

Opel patrí medzi obľúbené značky Slovákov, záujem majú aj podnikatelia

Opel podľa štatistík Združenia automobilového priemyslu SR za rok 2021 predal na Slovensku 594 ľahkých úžitkových vozidiel, čo predstavuje 7,2-percentný trhový podiel. Opel zaznamenal najväčší nárast predajov úžitkových automobilov – pre túto nemeckú značku sa rozhodlo o 150 percent viac zákazníkov ako v roku 2020. Ťahúňmi predajov boli v roku 2021 modely Combo Van a Movano.

Opel Combo Van a Opel Movano ponúkajú variabilný priestor na náklad či vylepšené asistenčné systémy

Opel Combo Van si pripísal takmer 300 predaných kusov a medziročný nárast o 370 %. Ide o ideálneho spoločníka pre podnikateľov, ktorým stačí menší, no i tak veľmi variabilný priestor na náklad. Vďaka kompaktným rozmerom a obratnosti sa dostane aj do úzkych mestských uličiek.

Na druhom mieste je Opel Movano, pre ktorý sa rozhodlo o 84 % viac záujemcov ako v predchádzajúcom roku. Movano na svoj úspech nadväzuje rozšírením ponuky o viac špeciálnych variantov, vylepšenými asistenčnými systémami a užitočným zaťažením až do 1,8 tony. Opel Movano je dokonalý nemecký nástroj na akúkoľvek úlohu. Dokazuje to možnosťou výberu štyroch dĺžok a troch výšok karosérie.

Opel Movano. Zdroj: Opel
Opel Movano. Zdroj: Opel

Opel myslí aj na ekológiu, portfólio rozšíril elektrický Movano-e

Ponuku rozširuje verzia Movano-e s plne elektrickým pohonom, výkonom 90 kW (122 k) a dojazdom do vzdialenosti 224 km, ktorá je ideálna pre podnikateľov s ekologickým zmýšľaním a zvlášť vtedy, ak musia dopravovať náklad do centier miest s obmedzenou dostupnosťou.

Opel ponúka aj ďalšie elektromobily – Combo e-life či Combo-e. Zdroj: Opel
Opel ponúka aj ďalšie elektromobily – Combo e-life či Combo-e. Zdroj: Opel

Ponuka úžitkových vozidiel značky Opel je veľká, podnikatelia majú z čoho vyberať

Úspešná paleta úžitkových vozidiel značky Opel zahŕňa na slovenskom trhu dodávky, dvojkabíny a podvozky s kabínou, ale aj čisto elektrické pohonné systémy s nulovými emisiami a továrenské prestavby či špeciálne vozidlá od preverených dodávateľov.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Elektromobily – plánované zmeny v účtovníctve a dani z príjmov

Aké zmeny sa plánujú v účtovníctve a daniach v súvislosti s akčným plánom rozvoja elektromobility v SR? Zadefinovať by sa mali pravidlá pre účtovanie nabíjania vozidiel, novinka by mala nastať aj pri nepeňažnom príjme zamestnanca.

Daň z motorových vozidiel – účtovanie

Daň z motorových vozidiel je daňovým výdavkom (nákladom) daňovníka. Ako sa účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva a ako v podvojnom účtovníctve?

Daň z motorových vozidiel za rok 2022

Používali ste v roku 2022 vozidlo na podnikanie? V článku nájdete najdôležitejšie informácie o dani z motorových vozidiel za rok 2022.

Elektromobil z bazáru: oplatí sa kúpiť ojazdené elektrické auto?

Elektromobilov v bazároch pribúda. Treba sa pri kúpe ojazdeného modelu obávať nižšej kapacity akumulátora (batérie)? A ako je to so stratou hodnoty takého elektromobilu?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky
t