Opel pomáha slovenským podnikateľom rásť

S Oplom ide biznis ľahšie – ponuka ich úžitkových vozidiel je pestrá, podnikatelia majú z čoho vyberať. Aký prínos pre firmu môže mať Opel Combo Van či elektrický Movano-e?

Štatisticky potvrdené: keď nemecké úžitkové vozidlo, tak Opel. Ponuku pre podnikateľov tvoria Movano, Vivaro, Combo Van so spaľovacími motormi, ako aj plne elektrické vozidlá Movano-e, Vivaro-e a Zafira-e Life. To je šestica dostupných modelov nemeckej značky Opel zameraných na podnikateľov. Vyznačujú sa kvalitou, univerzálnosťou, šírkou ponuky, modernými bezpečnostnými systémami či variabilitou a v uplynulom roku obsadili v nemeckej konkurencii prvé miesto.

Opel patrí medzi obľúbené značky Slovákov, záujem majú aj podnikatelia

Opel podľa štatistík Združenia automobilového priemyslu SR za rok 2021 predal na Slovensku 594 ľahkých úžitkových vozidiel, čo predstavuje 7,2-percentný trhový podiel. Opel zaznamenal najväčší nárast predajov úžitkových automobilov – pre túto nemeckú značku sa rozhodlo o 150 percent viac zákazníkov ako v roku 2020. Ťahúňmi predajov boli v roku 2021 modely Combo Van a Movano.

Opel Combo Van a Opel Movano ponúkajú variabilný priestor na náklad či vylepšené asistenčné systémy

Opel Combo Van si pripísal takmer 300 predaných kusov a medziročný nárast o 370 %. Ide o ideálneho spoločníka pre podnikateľov, ktorým stačí menší, no i tak veľmi variabilný priestor na náklad. Vďaka kompaktným rozmerom a obratnosti sa dostane aj do úzkych mestských uličiek.

Na druhom mieste je Opel Movano, pre ktorý sa rozhodlo o 84 % viac záujemcov ako v predchádzajúcom roku. Movano na svoj úspech nadväzuje rozšírením ponuky o viac špeciálnych variantov, vylepšenými asistenčnými systémami a užitočným zaťažením až do 1,8 tony. Opel Movano je dokonalý nemecký nástroj na akúkoľvek úlohu. Dokazuje to možnosťou výberu štyroch dĺžok a troch výšok karosérie.

Opel Movano. Zdroj: Opel
Opel Movano. Zdroj: Opel

Opel myslí aj na ekológiu, portfólio rozšíril elektrický Movano-e

Ponuku rozširuje verzia Movano-e s plne elektrickým pohonom, výkonom 90 kW (122 k) a dojazdom do vzdialenosti 224 km, ktorá je ideálna pre podnikateľov s ekologickým zmýšľaním a zvlášť vtedy, ak musia dopravovať náklad do centier miest s obmedzenou dostupnosťou.

Opel ponúka aj ďalšie elektromobily – Combo e-life či Combo-e. Zdroj: Opel
Opel ponúka aj ďalšie elektromobily – Combo e-life či Combo-e. Zdroj: Opel

Ponuka úžitkových vozidiel značky Opel je veľká, podnikatelia majú z čoho vyberať

Úspešná paleta úžitkových vozidiel značky Opel zahŕňa na slovenskom trhu dodávky, dvojkabíny a podvozky s kabínou, ale aj čisto elektrické pohonné systémy s nulovými emisiami a továrenské prestavby či špeciálne vozidlá od preverených dodávateľov.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Koľko stojí nabitie elektromobilu doma?

Aké sú náklady pri nabíjaní elektrického auta zo zásuvky v garáži či z domáceho wallboxu? Porovnanie s nabíjaním na verejných nabíjačkách aj s nákladmi na pohonné hmoty pri „spaľovákoch“.

Prihlásenie nového vozidla: podstatné informácie v kocke

Ako postupovať pri prihlásení nového auta, v čom sa líši postup, možnosti zastúpenia či dokumenty v prípade kúpy firemného vozidla a s akými poplatkami rátať?

Poplatky za prepis auta a vydanie dokladov od 1. 4. 2024

Vydanie dokladov potrebných na prepis auta bude drahšie, občania si priplatia aj za EČV, vodičský a občiansky preukaz či pas. O koľko od apríla 2024 stúpnu poplatky?

Nová emisná norma Euro 7: Európsky parlament navrhol zmeny

Európsky parlament vyšiel v ústrety automobilovému priemyslu posunom termínu platnosti novej normy Euro 7. Čo, naopak, sprísnil a na čo sa pripraviť?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky
t