Hospodárske výsledky slovenských spoločností na jednom mieste

V podnikaní sa vám často stane, že si chcete porovnať svoje finančné ukazovatele s ostatnými firmami z odvetvia. Pomerne jednoduchá a dostupná možnosť bolo porovnať si napríklad ziskovú maržu alebo rast tržieb s veľkými firmami z vášho sektoru, ktoré účtovné závierky zverejňujú v Obchodnom vestníku.

Nevýhodou Obchodného vestníka je, že sa v ňom trošku horšie orientuje, účtovné závierky sú v PDF-kách, čísla si z nich musíte opísať do Excelu a potom spočítať ukazovatele.

 

Finančné údaje firiem na jednom mieste

Dnes však už na rýchle porovnanie finančných ukazovateľov nepotrebujete dolovať čísla z Obchodného vestníka a počítať v Exceli. Tržby a zisky slovenských firiem pohodlne zistíte na novom portáli Finstat.sk. Firmy si môžete zoraďovať a filtrovať podľa rôznych kritérií, napríklad výšky tržby a ziskov.

Okrem základných finančných údajov nájdete na Finstate aj spočítané pomerové ukazovatele firiem. Môžete sa napríklad dozvedieť, že mladá slovenská firma Sygic ma vynikajúce finančné ukazovatele. Sygic je technologická firma, ktorá sa zaoberá vývojom navigačných softvérov. Jej tržby a zisky narástli od krízy 2,5-násobne.

Rast tržieb a ziskov Sygicu:

Konkurzy a reštrukturalizácie

Okrem hospodárskych výsledkov firiem nájdete na Finstate aj ostatné dôležité zverejnenia z Obchodného vestníka, napríklad zoznam konkurzov a reštrukturalizácií, dražieb a likvidácií.

Konkurzné podania sú zoradené prehľadne podľa dátumu od najnovších. Môžete v nich vyhľadávať,  triediť podľa regiónov a sledovať či sa váš obchodný partner náhodou nedostal do úpadku.

Finstat je aktualizovaný každý deň a nájdete na ňom vždy čerstvé zverejnenia z Obchodného vestníka, ktoré sa týkajú konkurzov, dražieb, likvidácií a finančných výsledkov slovenských firiem.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Obchodný register v kocke

Súhrn informácií o obchodnom registri. Kto sa doň zapisuje? Ako vybaviť právne použiteľný výpis v slovenčine či v inom jazyku? S akými poplatkami počítať?

Kontrolný výkaz DPH: aké údaje nájdete na OpenData portáli?

V boji s daňovými únikmi sú kontrolné výkazy k DPH dôležitým nástrojom. Čo všetko už finančná správa zistila a čo možno nájsť na transparentnom portáli?

Ako zistiť konečného užívateľa výhod?

Kto je konečným užívateľom výhod? Ktoré osoby majú povinnosť ho identifikovať a ako majú pritom postupovať?

Register partnerov verejného sektora (RPVS)

Čo je register partnerov verejného sektora (RPVS), ako v ňom vyhľadávať a aké informácie v ňom možno nájsť?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky