Hospodárske výsledky slovenských spoločností na jednom mieste

V podnikaní sa vám často stane, že si chcete porovnať svoje finančné ukazovatele s ostatnými firmami z odvetvia. Pomerne jednoduchá a dostupná možnosť bolo porovnať si napríklad ziskovú maržu alebo rast tržieb s veľkými firmami z vášho sektoru, ktoré účtovné závierky zverejňujú v Obchodnom vestníku.

Nevýhodou Obchodného vestníka je, že sa v ňom trošku horšie orientuje, účtovné závierky sú v PDF-kách, čísla si z nich musíte opísať do Excelu a potom spočítať ukazovatele.

 

Finančné údaje firiem na jednom mieste

Dnes však už na rýchle porovnanie finančných ukazovateľov nepotrebujete dolovať čísla z Obchodného vestníka a počítať v Exceli. Tržby a zisky slovenských firiem pohodlne zistíte na novom portáli Finstat.sk. Firmy si môžete zoraďovať a filtrovať podľa rôznych kritérií, napríklad výšky tržby a ziskov.

Okrem základných finančných údajov nájdete na Finstate aj spočítané pomerové ukazovatele firiem. Môžete sa napríklad dozvedieť, že mladá slovenská firma Sygic ma vynikajúce finančné ukazovatele. Sygic je technologická firma, ktorá sa zaoberá vývojom navigačných softvérov. Jej tržby a zisky narástli od krízy 2,5-násobne.

Rast tržieb a ziskov Sygicu:

Konkurzy a reštrukturalizácie

Okrem hospodárskych výsledkov firiem nájdete na Finstate aj ostatné dôležité zverejnenia z Obchodného vestníka, napríklad zoznam konkurzov a reštrukturalizácií, dražieb a likvidácií.

Konkurzné podania sú zoradené prehľadne podľa dátumu od najnovších. Môžete v nich vyhľadávať,  triediť podľa regiónov a sledovať či sa váš obchodný partner náhodou nedostal do úpadku.

Finstat je aktualizovaný každý deň a nájdete na ňom vždy čerstvé zverejnenia z Obchodného vestníka, ktoré sa týkajú konkurzov, dražieb, likvidácií a finančných výsledkov slovenských firiem.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Vznik živností a firiem v roku 2017

V roku 2017 vzniklo najviac firiem za posledné 4 roky, a to takmer 22 tisíc. Výrazne však vzrástol aj počet živnostníkov. Vyplýva to zo štatistík vzniknutých a zaniknutých firiem spoločnosti FinStat, s.r.o. za celé Slovensko.

Hospodárske výsledky firiem za rok 2017

Každý podnikateľ si môže overiť „finančné zdravie“ svojho súčasného, či budúceho obchodného partnera. Spoločnosť FinStat, s.r.o. totiž zverejnila na svojej webovej stránke ukazovatele z výkazov 205 490 spoločností za rok 2017 ako sú tržby, splatná daň z príjmov či ich hospodárske výsledky.

Zápis konečných užívateľov výhod bude povinný pre všetky podnikateľské subjekty

Všetci podnikatelia budú musieť obchodnému registru oznámiť konečných užívateľov výhod. Existujúce podnikateľské subjekty majú čas do 31.12.2019, nových sa bude týkať od 1.11.2018.

Čo všetko sa dá zistiť vo verejných registroch

V súčasnosti je možné získať z verejne prístupných registrov množstvo informácií o obchodých partneroch, klientoch alebo konkurencii. Čo všetko sa dá zistiť a kde informácie hľadať?