Podnikateľka Slovenska 2012 vlastní pekáreň

Podnikateľka Slovenska 2012 vlastní pekáreň

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (ďalej len „NARMSP“) predstavila dňa 4. decembra 2012 v Café Reduta v Bratislave najlepšie slovenské podnikateľky pre rok 2012. Víťazkou 13. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska sa stala pekárka Lucia Chorendžáková so spoločnosťou LK TATRY s.r.o. Ocenenie si prevzala z rúk manželky prezidenta SR pani Silvie Gašparovičovej.

Hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov Združenia podnikateľov Slovenska, Top Centra Podnikateliek, Slovenského živnostenského zväzu, spoločnosti Mary Kay, NARMSP a víťaziek posledných ročníkov - pani Lenky Kollárikovej a Natálie Vicsápiovej, mali možnosť spoznať množstvo zaujímavých podnikateľských príbehov. Rozsah odvetví, v ktorých slovenské ženy podnikajú, je veľmi rozmanitý. Elektrické rozvody, pekárstvo, testovanie potravinovej intolerancie, predaj nehnuteľností v zahraničí, vzdelávanie - to je príklad oblastí, v ktorých sú naše podnikateľky úspešné.

"Ženy na Slovensku sú každým rokom odvážnejšie a vstupujú aj do odvetví, ktoré sú pre ženy netradičné. Svojou šikovnosťou a usilovnosťou dosahujú čoraz väčší úspech, i keď skĺbiť rodinu a podnikanie je často veľmi náročné,“ spomenula vo svojom úvodnom slove prvá dáma Slovenska pani Silvia Gašparovičová. „Tieto úspešné podnikateľky sú vzorom pre ďalšie ženy, aby sa rozhodli začať podnikať,“ dodala na záver.

Článok pokračuje pod reklamou

Absolútna víťazka, Lucia Chorendžáková z Veľkej Lomnice, týmito slovami povzbudila budúce podnikateľky: „Ak človek chce, všetko sa dá naučiť.“ Zo súťaže si odniesla kľúče od hlavnej ceny, osobného automobilu Škoda Rapid od spoločnosti Buchbinder. Najlepšou začínajúcou podnikateľkou sa stala Monika Kupcová z Prievidze, ktorá prevádzkuje slovensko-anglické jasle pre deti a obľúbený piatkový Nočný hotel pre deti. Kategóriu Úspešná živnostníčka vyhrala Andrea Michalcová z Piešťan, ktorá podniká v oblasti dovozu a predaja testov potravinovej intolerancie a patrí medzi piatich najlepších distribútorov na svete.

Výsledky 13. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska 2012:

Kategória VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA

  1. miesto: Lucia CHORENDŽÁKOVÁ, LK TATRY s.r.o., Veľká Lomnica – pekáreň
  2. miesto: Mária ŠKUBOVÁ, Mária Škubová Šperk, Holíč – malo, veľkoobchod so šperkmi
  3. miesto: Martina MALÁKOVÁ, ELECTRIK, s.r.o., Bratislava – projekčná a montážna činnosť v elektrotechnike

Kategória ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA

  1. miesto: Monika KUPCOVÁ, Funny kid`s academy, Prievidza – prevádzkovanie jaslí
  2. miesto: Kristína ILASZOVÁ, FF company, s.r.o., Bratislava – vydavateľská činnosť
  3. miesto: Monika SEBEŠOVÁ, Práčovňa Lavender, Kežmarok – prevádzkovanie čistiarne a práčovne

Kategória ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA

  1. miesto: Andrea MICHALCOVÁ, VITAL LIFE, Piešťany – dovoz a predaj testov potravinovej intolerancie
  2. miesto: Emília FOJTÍKOVÁ, Lazy pod Makytou – strojové vyšívanie
  3. miesto: Ľubica HOLLÁ, Penzión Tajch, Nová Baňa – ubytovacie a reštauračné služby

Špeciálna cena poroty

Jana BIELIK, Jana Sport s.r.o., Bratislava
Mrs. Sporty – športový klub pre ženy

ZDROJ: NARMSP

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Poznáme víťazky súťaže Podnikateľka Slovenska 2018

Devätnásty ročník súťaže Podnikateľka Slovenska priniesol viacero noviniek a jej výsledky vyhlásili 19. februára v Stĺpovej sieni bratislavskej Reduty. Absolútnou víťazkou súťaže sa stala a cenu Podnikateľka Slovenska 2018 si z rúk predsedu vlády Petra Pellegriniho prevzala farmárka Barbora Figlušová so svojim projektom Čučoriedkovo.

Barberka Radka Štefániková: Ďalší pán na holenie až o mesiac!

Radka vyštudovala strednú školu a chcela byť kaderníčka. Nie však hocijaká. Už počas štúdia inklinovala k pánskym strihom a lákalo ju strihať inak ako v bežných kaderníctvach. Ako malá veľmi rada kreslila a v dospelosti chcela svoju kreativitu pretaviť aj do práce. V roku 2017 si v Považskej Bystrici otvorila barbershop a o rok neskôr v ňom vítala stovky nových zákazníkov.

Jana Bednárová (Chutné kytice): Firma je naše štvrté dieťa

Za šesť rokov podnikania namočili do čokolády už milión jahôd. Pred štartom nevedeli o potravinárstve takmer nič, dnes majú viac ako desaťtisíc objednávok ročne.

Lucia Pašková (CURAPROX): Učíme ľudí zachovať si svoje zuby až do smrti

Nešlo jej o zarábanie peňazí, chcela vzdelávať mladých. Začiatočný kapitál si požičala od rodičov a zo Švajčiarska priniesla na Slovensko farebné zubné kefky. Dnes sú u nás lovebrandom.