Podnikateľka Slovenska 2011 vyrába softvéry na mieru

Počas galavečera, ktorý sa konal 5. decembra 2011 v priestoroch Palugyayovho paláca v Bratislave, predstavila Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania najúspešnejšie podnikateľky pre rok 2011. Víťazkou 12. ročníka Podnikateľky Slovenska sa stala Lenka Kolláriková so spoločnosťou Llarik, s.r.o., vyrábajúcou účtovné softvéry na mieru. Ocenenie si prevzala z rúk manželky prezidenta SR p. Silvie Gašparovičovej. Kľúče od hlavnej ceny, osobného automobilu Renault Megan odovzdal víťazke minister hospodárstva SR p. Juraj Miškov.

Hodnotiaca komisia aj tento rok udelila Špeciálnu cenu poroty. Z rúk ministra hospodárstva SR p. Juraja Miškova si ju prevzala p. Ľudmila Blašková. Vo svojom podnikaní sa venuje reštauračnej činnosti a zároveň je aj konateľkou spoločnosti Svetro s.r.o. Pani Blašková sa angažuje aj v občianskom združení, ktorého predmetom činnosti je záchrana historických budov.

„Všímať si a vyzdvihovať podnikateľky má veľký význam. V súčasnej dobe začínajúcim podnikateľkám nechýba odvaha a šikovnosť na otvorenie si živnosti a na podnikanie v rôznych oblastiach,“ uviedla vo svojom príhovore prvá dáma Slovenska, pani Silvia Gašparovičová. „Zosúladiť rodinu a podnikanie nie je jednoduché, Podnikanie si vyžaduje veľa času, neraz aj na úkor rodiny. Je veľmi potešiteľné, že napriek tomu sa zvyšuje podiel žien v podnikaní,“ dodala na záver.

Víťazkami sa stali nasledovné dámy:

Kategória Vynikajúca podnikateľka

 1. Lenka KOLLÁRIKOVÁ, Llarik, s.r.o., Sereď,
  tvorba softvéru
 2. Kamila DOLNÁ, Tecoma Contract, s.r.o., Bratislava
  vzdelávacia agentúra, sprostredkovanie práce
 3. Alena HERIBANOVÁ, Herial, s.r.o., Bratislava
  PR, promotion, eventová agentúra


Kategória Začínajúca podnikateľka

 1. Jana TALAVAŠKOVÁ, Leverage, s.r.o.,Bratislava
  distribučná činnosť
 2. Jarmila FUNDÁRKOVÁ, FITKO, s.r.o.,Báhoň
  prevádzkovanie zariadenia na rehabilitáciu a rekondíciu
 3. Zuzana PRAVDOVÁ, ALL4dogs, s.r.o., Belža
  samoobslužná kúpeľňa pre psov a chovateľské potreby


Kategória Úspešná živnostníčka

 

 1. Alexandra ŠMIDÁKOVÁ, SAShE, s.r.o., Trnava
  sprostredkovanie predaja ručne vyrábaných výrobkov na webe
 2. Tímea TUNGLIOVÁ VÖRÖSOVÁ, TAJMIA, Štúrovo
  kaderníctvo
 3. Gabriela SZABÓOVÁ, Ing. Gabriela Szabóová, N. Zámky
  účtovníctvo


Špeciálna cena poroty

Ľudmila BLAŠKOVÁ
Reštaurácia na Počúvadlianskom jazere, Banská Štiavnica
reštaurácia

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Poznáme víťazky súťaže Podnikateľka Slovenska 2018

Devätnásty ročník súťaže Podnikateľka Slovenska priniesol viacero noviniek a jej výsledky vyhlásili 19. februára v Stĺpovej sieni bratislavskej Reduty. Absolútnou víťazkou súťaže sa stala a cenu Podnikateľka Slovenska 2018 si z rúk predsedu vlády Petra Pellegriniho prevzala farmárka Barbora Figlušová so svojim projektom Čučoriedkovo.

Hľadáme Podnikateľku Slovenska 2018

Poznáte vo svojom okolí šikovnú podnikateľku, ktorá si zaslúži ocenenie? Stretli ste sa s dámou, ktorej podnikanie vám imponuje? Alebo sama patríte medzi podnikateľky a trúfate si uspieť v prestížnej súťaži, ktorá má za sebou už 18 ročníkov? Neváhajte a prihláste sa do 19. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska.

Martina Dudová: Najlepšou reklamou firmy je pozitívna skúsenosť zákazníka

Je zakladateľkou kozmetickej značky Navia a vďaka aromaterapii sa naučila spoznávať účinky esenciálnych olejov. Je trpezlivá a do práce odbieha aj o druhej v noci, aby pre svojich zákazníkov namiešala tie najkvalitnejšie produkty z čistej prírody.

Mária Zábudlá: Prvýkrát prišli zo zvedavosti, druhýkrát už nosili vlastné nádoby

Kto chce nakupovať ,,bez obalu“ môže zájsť k lokálnym farmárom alebo navštíviť mestský trh, ale hrsť šošovice či tri odmerky kakaa kúpite iba v obchodíku ZeroWaste.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky