Virtuálna registračná pokladnica má za sebou prvý deň

Počas prvého dňa používania virtuálnej registračnej pokladnice (VRP) vystavili podnikatelia okolo 5 000 platných pokladničných dokladov. Do aplikácie sa prihlásilo v tento deň vyše 1 400 užívateľov. Viacero používateľov zadávalo nesprávne prihlasovacie údaje – aplikáciu si svojím konaním dočasne zablokovali.

Prihlasovaniu sa do aplikácie, v ktorej od apríla evidujú hotovostné tržby rôzne skupiny podnikateľov, treba venovať náležitú pozornosť. V prípade, že používateľ zadá nesprávne prihlasovacie údaje (aspoň jedno z nich), nebude mu povolený vstup do aplikácie a prihlásenie musí zopakovať.

Celkovo sa do aplikácie úspešne prihlásilo viac ako 3 000 používateľov. Zaznamenali sme však aj desiatky neúspešných prihlásení. Z tohto dôvodu prinášame presnejšie pokyny na prihlásenie:

  • v kolónke Prihlasovacie meno zadáva podnikateľ LOGIN, ktorý dostal poštou v bezpečnostnej obálke a nie svoje meno a priezvisko,
  • v poli Heslo uvedie heslo, ktoré mu rovnako poslala finančná správa. To si môže po prvom prihlásení zmeniť,
  • ak sa používateľ päťkrát za sebou neúspešne prihlási do VRP,  automaticky mu bude zablokovaný účet na určitú dobu. Tá sa počtom neúspešných prihlásení exponenciálne zvyšuje. Po uplynutí doby blokovania a zadaní správnych prihlasovacích údajov sa užívateľ do aplikácie znovu dostane.

Podnikatelia by si preto mali dôkladne skontrolovať zadávané prihlasovacie údaje, dávať si pozor na preklepy, zámenu písmen, číslic či nastavenie klávesnice v správnom jazyku. V prípade zablokovania účtu môžu kontaktovať naše call centrum na čísle 048/43 17 222.  Na webstránke finančnej správy nájdu všetky potrebné informácie a používateľské príručky pre webové prehliadače i mobilné operačné systémy Android 4.X a iOS 8 -https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/virtualna-registracna-pokladni. 

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Daniari budú kontrolovať eKasy hneď v januári. Nepripojeným podnikateľom hrozia vysoké pokuty

Len približne dva týždne zostávajú na pripojenie sa k eKase podnikateľom, ktorí ešte eKasu nemajú. Finančná správa hneď po novom roku spúšťa kontroly.

Ako opraviť či stornovať pokladničný doklad vo VRP a ORP (eKase)

Praktický návod ako postupovať pri oprave alebo storne pokladničných dokladov vyhotovených eKasou? Jednotný postup je pri používaní virtuálnej pokladnice (VRP) a líšiť sa môže pri jednotlivých online kasách (ORP).

Pokladničné doklady z eKasy môžu byť zasielané na mail

Pokladničný doklad z eKasy môže podnikateľ sprístupniť v tlačenej alebo elektronickej podobe. Je zasielanie bločkov napr. do e-mailovej schránky možnosť, či povinnosť?

Najviac nepripojených pokladníc k eKase je v pohostinstvách

V systéme eKasa je pripojených a prostredníctvom eKasy vydáva pokladničné doklady už 70 % pokladníc. Najviac zaostáva Bratislavský kraj.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky