Virtuálna registračná pokladnica má za sebou prvý deň

Počas prvého dňa používania virtuálnej registračnej pokladnice (VRP) vystavili podnikatelia okolo 5 000 platných pokladničných dokladov. Do aplikácie sa prihlásilo v tento deň vyše 1 400 užívateľov. Viacero používateľov zadávalo nesprávne prihlasovacie údaje – aplikáciu si svojím konaním dočasne zablokovali.

Prihlasovaniu sa do aplikácie, v ktorej od apríla evidujú hotovostné tržby rôzne skupiny podnikateľov, treba venovať náležitú pozornosť. V prípade, že používateľ zadá nesprávne prihlasovacie údaje (aspoň jedno z nich), nebude mu povolený vstup do aplikácie a prihlásenie musí zopakovať.

Celkovo sa do aplikácie úspešne prihlásilo viac ako 3 000 používateľov. Zaznamenali sme však aj desiatky neúspešných prihlásení. Z tohto dôvodu prinášame presnejšie pokyny na prihlásenie:

  • v kolónke Prihlasovacie meno zadáva podnikateľ LOGIN, ktorý dostal poštou v bezpečnostnej obálke a nie svoje meno a priezvisko,
  • v poli Heslo uvedie heslo, ktoré mu rovnako poslala finančná správa. To si môže po prvom prihlásení zmeniť,
  • ak sa používateľ päťkrát za sebou neúspešne prihlási do VRP,  automaticky mu bude zablokovaný účet na určitú dobu. Tá sa počtom neúspešných prihlásení exponenciálne zvyšuje. Po uplynutí doby blokovania a zadaní správnych prihlasovacích údajov sa užívateľ do aplikácie znovu dostane.

Podnikatelia by si preto mali dôkladne skontrolovať zadávané prihlasovacie údaje, dávať si pozor na preklepy, zámenu písmen, číslic či nastavenie klávesnice v správnom jazyku. V prípade zablokovania účtu môžu kontaktovať naše call centrum na čísle 048/43 17 222.  Na webstránke finančnej správy nájdu všetky potrebné informácie a používateľské príručky pre webové prehliadače i mobilné operačné systémy Android 4.X a iOS 8 -https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/virtualna-registracna-pokladni. 

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Strata/zabudnutie prihlasovacích údajov do VRP: ako postupovať?

Ak podnikateľ zabudne prihlasovacie údaje do virtuálnej registračnej pokladnice, daňový úrad ich neobnoví ani nevygeneruje nanovo. Čo vtedy robiť?

Čo musí obsahovať pokladničný doklad z e-Kasy?

Aké sú povinné náležitosti pokladničného dokladu z e-Kasy? Ako si overiť pravosť bločku a ako zjednodušiť prácu účtovníkovi, ktorý prichádza do styku s pokladničnými dokladmi?

Kontroly eKasy od mája 2022

Finančná správa spúšťa od mája akciu zameranú na kontrolu evidencie tržieb v eKase a vydávanie bločkov. Ktoré prevádzky sa majú pripraviť a ako kontrola prebehne?

Virtuálna registračná pokladnica: zmeny od marca 2022

Používať bezplatnú aplikáciu VRP prostredníctvom operačného systému Android bude možné len po nainštalovaní si novej verzie – tá je dostupná od 10.3.2022. Kde ju nájdete a čo ešte sa mení?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky