Firemná súťaž MS v hokeji ako nenáročný teambuilding

Dobré medziľudské vzťahy, zičlivá atmosféra a kooperatívny duch hrajú v modernej kancelárii podstatnú úlohu. Keď sa však pracovný kolektív dynamicky mení, zostáva menej času na to, aby služobne starší kolegovia spoznali tých mladších aj inak ako prostredníctvom mailovej komunikácie.

Podľa štúdie Society for Human Resources Management až 70% personálnych manažérov uvádza, že firemný tipovací turnaj je výborným prostriedkom utužujúcim vzťahy na pracovisku, ba dokonca 54% oslovených personalistov tvrdí, že tipovačka na pracovisku môže zvýšiť produktivitu práce. Pýtate sa, ako je to možné? Prinášame niekoľko dôvodov, prečo sa rozhodnúť zorganizovať tipovací turnaj napríklad pri príležitosti nadchádzajúcich majstrovstiev sveta v hokeji.

1. Tvorba priaznivého pracovného prostredia

Tvorba priaznivého pracovného prostredia v kancelárii je dnes viac záležitosťou dobrých medziľudských vzťahov ako interiérového dizajnu. Výborným nápadom, ako vytrhnúť ľudí z denno-dennej rutiny, odľahčiť pracovnú atmosféru a priniesť do komunikácie sviežu neformálnu tému, je zorganizovať firemnú súťaž v podobe zábavného tipovacieho turnaja k aktuálnym MS v hokeji. Šport je predsa fenomén, ktorý ľudí spája a hokej spája Slovákov viac, ako čokoľvek iné.

2. Ide o štartér konverzácie

Možno už v práci tvoríte kolektív, ktorý má spoločné záujmy a voľnočasové aktivity. Ak tomu však tak nie je, organizácia tipovacej súťaže je skvelou príležitosťou, ako začať mimopracovnú debatu. Niektorí kolegovia možno obľubujú rozprávať o práci od rána do večera, no existuje aj mnoho takých ľudí, ktorí by radi pracovnú debatu z času na čas osviežili inou témou. Navyše ak do vášho kolektívu pribudol nový kolega, firemná súťaž je ideálny “icebreaker” a prostriedok na to, aby sa kolegovia spoznali a cítili viac súčasťou pracovného tímu.

Akonáhle sa ľudia navzájom lepšie spoznajú, padne bariéra, ktorá je často prekážkou v komunikácii aj pri riešení pracovných úloh.

3. Online teambuilding dostupný priamo v kancelárii

Teambuilding je personálnymi manažérmi tradične vnímaný ako aktivita, ktorá je organizovaná mimo pracoviska a ktorej organizácia môže zabrať množstvo času. Ak by ste pre kolegov radi zorganizovali „icebreaker“ aktivitu v podobe tipovacieho turnaja k aktuálnym MS v hokeji, máme pre vás tip na platformu, ktorá vás odbremení od celej organizačnej námahy.

Myfairbet.com je platforma, ktorá ľuďom umožňuje bezplatne organizovať vlastné tipovacie turnaje pri príležitosti najprestížnejších športových podujatí akými sú majstrovstvá sveta vo futbale, hokeji a podobne. Myfairbet.com pre svojich návštevníkov pripravuje hracie šablóny obsahujúce jednotlivé turnajové zápasy a stávkové kurzy, ktoré môžu hráči použiť pri organizácii vlastných súkromných tipovacích turnajov. Portál po vytvorení turnaja automaticky zabezpečuje zber a vyhodnotenie stávok všetkých hráčov zapojených v turnaji, pričom výsledky vášho tipovania porovnáva s vašimi súpermi a zobrazuje ich vo vizuálne atraktívnych a prehľadných grafoch. Používanie portálu je intuitívne a užívateľsky nenáročné. Ak si chcete zorganizovať vlastný turnaj, je potrebné sa zaregistrovať alebo sa prihlásiť prostredníctvom svojho facebook konta. Potom stačí už len vybrať turnajovú šablónu, vďaka ktorej si za pár sekúnd vytvoríte vlastný turnaj, a pozvať do nej svojich kolegov či priateľov. Ak nemáte chuť organizovať žiaden turnaj, ale chcete si tipovanie vyskúšať, môžete sa zapojiť do niektorého z prebiehajúcich turnajov, ktoré organizuje samotný portál.

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Zamestnávanie cudzincov z tretích krajín v priemysle: povinnosti a postup

Čo musí splniť zamestnávateľ, ktorý chce zamestnať občana z tretej krajiny, kedy proces zjednodušujú národné víza, ako ich získať a aké povinnosti čakajú zamestnanca – cudzinca?

Hľadanie práce a nábor zamestnancov s využitím umelej inteligencie

Napísať životopis a motivačný list, vytvoriť lákavú pracovnú ponuku či dobre sa pripraviť na pracovný pohovor – s čím ďalším pomôže AI a ako ju môžu využiť uchádzači o prácu či firmy?

Povolenie na pobyt cudzinca: podnikanie vs zamestnanie

V čom sa líši proces získania povolenia na pobyt za účelom podnikania a za účelom zamestnania, aké sú povinnosti a čo sa mení od 15.7.2024?

MS v hokeji 2014 ako originálny teambuilding

Pracovnú atmosféru v tíme môžete odľahčiť aj organizáciou zábavného tipovacieho turnaja pri príležitosti nadchádzajúcich majstrovstiev sveta v hokeji 2014.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky