Pomoc podnikateľom v čase pandémie - bezplatné informácie o obchodných partneroch

Najväčší európsky poskytovateľ smart dát a analýz, sprístupní zdarma aplikáciu Gnosus na preverenie stability obchodných partnerov.

Je veľmi ťažké odhadnúť rozsah hospodárskych problémov, s ktorými sa budú musieť vyrovnať slovenské firmy v dôsledku pandémie COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus. No už teraz je zrejmé, že podnikateľské prostredie je rizikovejšie a počet oneskorených či nezaplatených faktúr, a rovnako aj počet krachujúcich firiem, bude stúpať. Poradenská spoločnosť Bisnode, ktorá uľahčuje spoločnostiam podnikanie, pomôže podnikom minimalizovať obchodné riziká.

Cieľom je zmierniť ekonomické riziká „koronakrízy“

„V tejto neľahkej dobe sa situácia vo firmách mení každú chvíľu. Preto je nesmierne dôležité eliminovať, alebo aspoň obmedziť, sekundárne negatívne dopady epidémie na ekonomiku. Rozhodli sme sa podporiť slovenské spoločnosti tým, že im zadarmo poskytneme on-line, denne aktualizované informácie o všetkých podnikateľských subjektoch. Pomôžeme tak všetkým preveriť obchodných partnerov alebo predísť riziku vymáhania nedobytných pohľadávok,“ hovorí Eva Emini, Sales Leader zo spoločnosti Bisnode. Zároveň dodáva, že súčasným klientom Bisnode poskytne bezplatne viac prístupov on-line aplikácie, prípadne aj nové riešenia tak, aby užívatelia mohli pohodlne pracovať z domova. Zároveň im garantuje zachovanú kvalitu spracovania dát.

Dáta ako „na dlani“ až tri mesiace

Pomocou Bisnode Gnosus podnikatelia získajú prístup k informáciám, ktoré slúžia na preverovanie stability obchodných partnerov. Môžete tak jednoducho zistiť či váš obchodný partner:

  • neplatí neskoro svojim dodávateľom,
  • aká je pravdepodobnosť jeho úpadku v nasledujúcich 12 mesiacoch,
  • či nie sú u neho evidované negatívne udalosti - napr. insolvencia, likvidácia, exekúcia, alebo dlhy,
  • či nemá rizikových vlastníkov alebo manažérov s väzbami na rizikové subjekty.

Prístup k obchodným informáciám bude platný počas troch mesiacov, a to vrátane modulu, ktorý umožňuje monitoring všetkých zásadných negatívnych zmien v portfóliu až stovky obchodných partnerov.

Pre získanie aplikácie je potrebná registrácia na https://www.bisnode.sk/kampane/preverit-firmu/

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Čerpanie „Prvej pomoci“ od štátu za marec

Ako hodnotí ministerstvo práce poskytovania príspevkov prvej sociálnej pomoci za marec 2020?

Štátnu pomoc treba zjednodušiť a prestať strašiť sankciami

Vyplýva z prieskumu Združenia podnikateľov Slovenska a Slovenského živnostenského zväzu, do ktorého sa zapojilo 1043 podnikateľov.

Aprílová pomoc od štátu odchádza na účty do pár dní

Žiadateľom o príspevky prvej pomoci už odišlo na účty 96 094 364,29 eura. Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny už odosielajú prvú pomoc za apríl, a to prakticky okamžite po zaevidovaní výkazov.

Novela zákona o zájazdoch a odklad dovoleniek cez cestovky

Cestovky dostanú odklad, zákazníci si budú na dovolenky musieť počkať. Parlament schválil novelu, ktorou sa má riešiť postup týkajúci sa zájazdov (dovoleniek), ktoré sa kvôli pandémii koronavírusu nemohli uskutočniť.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky