Pomoc podnikateľom v čase pandémie - bezplatné informácie o obchodných partneroch

Najväčší európsky poskytovateľ smart dát a analýz, sprístupní zdarma aplikáciu Gnosus na preverenie stability obchodných partnerov.

Je veľmi ťažké odhadnúť rozsah hospodárskych problémov, s ktorými sa budú musieť vyrovnať slovenské firmy v dôsledku pandémie COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus. No už teraz je zrejmé, že podnikateľské prostredie je rizikovejšie a počet oneskorených či nezaplatených faktúr, a rovnako aj počet krachujúcich firiem, bude stúpať. Poradenská spoločnosť Bisnode, ktorá uľahčuje spoločnostiam podnikanie, pomôže podnikom minimalizovať obchodné riziká.

Cieľom je zmierniť ekonomické riziká „koronakrízy“

„V tejto neľahkej dobe sa situácia vo firmách mení každú chvíľu. Preto je nesmierne dôležité eliminovať, alebo aspoň obmedziť, sekundárne negatívne dopady epidémie na ekonomiku. Rozhodli sme sa podporiť slovenské spoločnosti tým, že im zadarmo poskytneme on-line, denne aktualizované informácie o všetkých podnikateľských subjektoch. Pomôžeme tak všetkým preveriť obchodných partnerov alebo predísť riziku vymáhania nedobytných pohľadávok,“ hovorí Eva Emini, Sales Leader zo spoločnosti Bisnode. Zároveň dodáva, že súčasným klientom Bisnode poskytne bezplatne viac prístupov on-line aplikácie, prípadne aj nové riešenia tak, aby užívatelia mohli pohodlne pracovať z domova. Zároveň im garantuje zachovanú kvalitu spracovania dát.

Dáta ako „na dlani“ až tri mesiace

Pomocou Bisnode Gnosus podnikatelia získajú prístup k informáciám, ktoré slúžia na preverovanie stability obchodných partnerov. Môžete tak jednoducho zistiť či váš obchodný partner:

  • neplatí neskoro svojim dodávateľom,
  • aká je pravdepodobnosť jeho úpadku v nasledujúcich 12 mesiacoch,
  • či nie sú u neho evidované negatívne udalosti - napr. insolvencia, likvidácia, exekúcia, alebo dlhy,
  • či nemá rizikových vlastníkov alebo manažérov s väzbami na rizikové subjekty.

Prístup k obchodným informáciám bude platný počas troch mesiacov, a to vrátane modulu, ktorý umožňuje monitoring všetkých zásadných negatívnych zmien v portfóliu až stovky obchodných partnerov.

Pre získanie aplikácie je potrebná registrácia na https://www.bisnode.sk/kampane/preverit-firmu/

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Poradenstvo pre rodinné firmy: s nástupníctvom pomôžu profesionáli

Generačná výmena môže byť vďaka Slovak Business Agency jednoduchšia. Akú podporu môžu rodinné podniky získať, ako a dokedy o ňu požiadať?

PCR a AG testy pre samoplatcov – kde sa objednať a koľko stoja?

Kde vám dnes spravia PCR či antigénový test? Prinášame vám prehľad odberných miest spolu s informáciou, koľko jednotlivé testy stoja a aká je doba čakania na výsledok.

Pandemická OČR: aké sú podmienky nároku pre rodičov školákov od septembra 2021?

Pandemické ošetrovné môžu naďalej poberať rodičia detí, ktoré sa učia online z dôvodu uzatvorenia triedy alebo školy. Aké sú špecifiká a čo v prípade zaočkovaných školákov?

Pôžičky pre cestovné kancelárie dostali „zelenú“

Cestovné kancelárie budú môcť žiadať o štátnu pomoc vo forme dotovaných úverov na vyplatenie peňazí pre svojich klientov. Aké sú podmienky nároku?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky