Účtujte bez starostí so softvérom na prenájom

Nechce sa vám v tomto teple účtovať? Pomôžte si softvérom, ktorý si od júla môžete už aj prenajať.

V KROSE počas leta žiadna uhorková sezóna nehrozí. Na trh prináša novinku vo forme prenájmu softvéru. Kým doteraz ste si ekonomické programy ALFA plus, OLYMP a OMEGA mohli len kúpiť, odteraz si ich môžete i prenajať.

Pre koho je prenájom softvéru určený?

Nová služba môže byť zaujímavá najmä pre začínajúcich podnikateľov, ktorí v úvode podnikania obracajú každé jedno euro a precízne zvažujú väčšie počiatočné investície. Účtovníctvo je však jednou z nevyhnutností, ktorej musia venovať pozornosť či sa im to páči, alebo nie. Nie vždy si môžu dovoliť platiť pracovnú silu, ktorá im s tým pomôže a preto často účtujú vo vlastnej réžii. Základom je mať ten správny nástroj, ktorý prácu čo najviac uľahčí. Najpredávanejšími a na Slovensku najobľúbenejšími nástrojmi sú ekonomické programy ALFA plus pre jednoduché účtovníctvo, OMEGA pre podvojné účtovníctvo a OLYMP pre výpočet miezd. Všetky tri programy spĺňajú nároky aj tých najnáročnejších účtovníkov a súčasne sú jednoduché na ovládanie, takže ich dokáže obsluhovať i laik.

Článok pokračuje pod reklamou

Aké sú hlavné výhody prenájmu?

  • Minimalizácia vstupnej investície

Prenájmom odstránite vysokú úvodnú investíciu do softvéru. Nemusíte jednorazovo zaplatiť vysokú sumu za celý program, ale za prenájom budete platiť postupne menšie finančné čiastky. Snáď každý má doma televíziu či internet od providera, ktorému platí vopred dohodnutú sumu. Na rovnakom princípe funguje i prenájom ekonomických programov.

  • Platby kvartálne alebo ročne

Programy si môžete prenajať na 3 alebo 12 mesiacov.

  • Balíky podpory

Pri zakúpení programu formou prenájmu máte na výber z aktuálnych balíkov podpory, v rámci ktorých získate pravidelnú aktualizáciu programu, každý pracovný deň môžete využívať telefonickú a emailovú podporu ako aj množstvo ďalších výhod v závislosti od typu balíka.

Ako si softvér prenajať?

Úplne jednoducho. Vyberte si program, o ktorý máte záujem a pri objednávke zvoľte spôsob zakúpenia „Prenájom programu“, obdobie (3 alebo 12 mesiacov) a vyplňte objednávku podľa vašich preferencii. Na výber máte z aktuálnych balíkov podpory, pričom balík podpory si vyberáte na celé obdobie prenájmu. Následne môžete program plnohodnotne používať. 14 dní pred koncom prenájmu vás program upozorní na blížiaci sa koniec služby a odoslaní faktúry s preklikom na Zónu pre klienta, kde si prenájom môžete pohodlne obnoviť.

Tak čo priatelia, chcete dobrý softvér mať? Skúste si ho prenajať!

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Účtovná závierka v podvojnom účtovníctve v roku 2019 (za rok 2018)

Aké kroky je potrebné urobiť na zostavenie účtovnej závierky v podvojnom účtovníctve a na aké lehoty si dávať pozor?

Jednoduché účtovníctvo alebo daňová evidencia za rok 2018?

Fyzická osoba, ktorá sa rozhodne pri zisťovaní základu dane uplatniť skutočne preukázateľné daňové výdavky sa môže rozhodnúť, či ich bude evidovať v daňovej evidencii alebo bude účtovať v sústave jednoduchého účtovníctva. Aké výhody, resp. nevýhody prinášajú zo sebou jednotlivé formy evidencie skutočne preukázateľných daňových výdavkov?

Ako vyplniť daňové priznanie SZČO (živnostníka) s preukázateľnými výdavkami v jednoduchom účtovníctve za rok 2018

Postup a praktická ukážka vyplnenia daňového priznania živnostníka, ktorý uplatňuje preukázateľné výdavky v jednoduchom účtovníctve.

Účtovná závierka v jednoduchom účtovníctve v roku 2019 (za rok 2018)

Účtovnú závierku v jednoduchom účtovníctve za rok 2018 má povinnosť zostaviť každá účtovná jednotka, ktorá účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva. Ako postupovať pri jej zostavení a do kedy je potrebné zostaviť účtovnú závierku?