Bratislava sa v októbri premení na malé Silicon Valley

Bratislavská Stará Tržnica a Slovenská filharmónia budú v týždni od 12 – 16.októbra hostiť svetovú špičku z oblasti startup. Luke Kowalski (vice-prezident Oracle) a Juha Christensen (spoluzakladateľ Symbianu, prezident Macromedia, vice-prezident Microsoft) vystúpia počas konferencie TechMatch Slovakia 2015, ktorú organizuje Slovak Business Agency (SBA).

TechMatch Slovakia 2015 je významné podujatie svetového charakteru, ktorého ambíciou je prepojiť popredné technologicky orientované startupy na globálnu korporátnu a investičnú sféru koncentrovanú predovšetkým v prostredí Silicon Valley, USA. Medzi spíkrami sa predstaví aj Luke Kowalski, vice-prezident Oracle, ktorý účastníkom poodhalí spôsoby, ako môžu začínajúce startupy zaujať veľké korporácie a začať spoločnú spoluprácu. Druhým spíkrom konferencie je Juha Christensen, ktorého mesačník Time vyhlásil za jedného z 25 najvplyvnejších Európanov v technológiách. Svoju kariéru zasvätil budovaniu digitálnych ekosystémov a jeho prednáška sa bude venovať téme „internet of things“, vízii prepojenia áut a internetu.

„Je nám nesmiernou cťou, že na našej konferencii vystúpia so svojimi prednáškami také svetové špičky, akými sú Luke Kowalski a Juha Christensen. Veríme, že budú pre účastníkov konferencie obohacujúcim prínosom, inšpiráciou a odovzdajú im množstvo informácií, ktoré zúčastnenej odbornej komunite pomôžu rásť,“ povedal generálny riaditeľ SBA Branislav Šafárik. „To najväčšie eso, meno hlavného spíkra prezradíme na tlačovej konferencii 2. októbra a je sa na čo tešiť,“ dodal Šafárik.

Luke Kowalski

Je viceprezidentom korporátnej architektonickej skupiny v globálnej IT spoločnosti Oracle. V rámci spoločnosti napomáha s technologickou politikou, zaoberá sa priemyselnými štandardami, IT bezpečnosťou a vládnymi záležitosťami. Pracuje na korporátnom rozvoji a M&A integrácii. Má osobitný záujem na rozvoji ľudských faktorov a zaujíma sa o interface design.

Juha Christensen

Je spoluzakladateľ Symbian, prezident Macromedia a Microsoft viceprezident. Je sériový podnikateľ s pozoruhodne výraznou stopou. Time Magazine ho vyhlásil za jedného z 25 najvplyvnejších Európanov v technológiách, svoju kariéru zasvätil budovaniu digitálnych ekosystémov.

Jeho skorší výskum v Dynamic Research viedol k spolu založeniu Symbian. Neskôr viedol skupinu, ktorá uviedla na trh Pocket PC a Smartphone od Microsoftu. Neskôr bol prezidentom v Macromedia a člen predstavenstva v Trolltech, tvorcovi Qt. Ako CEO CloudMade, p. Christensen vedie softvérovú spoločnosť Connected Car s významnými automobilovými značkami, mení spôsoby akými sú autá zostrojené, uvedené na trh, kupované a riadené.

P. Christensen vášnivo verí, že každý skvelý nápad si zaslúži úspech. Toto presvedčenie ho priviedlo k založeniu Cogniance, globálnej strategicko-technologickej firmy s 500 zamestnancami, ktorá pomáha viesť, financovať a rozvíjať skvelé nápady a meniť ich na veľké úspechy. Zároveň je chairmanom a členom predstavenstiev v spoločnostiach ako CloudMade, Cogniance, Pelican Imaging, Brandworkz, Buttonwood Financial a The Pad.

TechMatch Slovakia 2015

TechMatch Slovakia 2015 je významné podujatie, ktorého ambíciou je prepojiť popredné technologicky orientované startupy na globálnu korporátnu a investičnú sféru koncentrovanú predovšetkým v prostredí Silicon Valley, USA. Konferencia v Bratislave privíta 30 zástupcov najvýznamnejších nadnárodných korporácií ako Adobe, Fujitsu, LG, Oracle, Salesforce, Sony a profesorov z Univerzity v Berkeley, investorov zo Silicon Valley a 60 startupov zo Slovenska a Európy. Program sa skladá z Bootcampu, počas ktorého si startupisti pod dozorom expertov zo Silicon Valley budú zdokonaľovať svoje schopnosti v prezentovaní sa. Tieto zručnosti startupisti zúročia neskôr, keď predstúpia so svojimi nápadmi pred odbornú porotu a potenciálnych investorov. Tretí a štvrtý deň vystúpia s príhovormi, prednáškami a panelovými diskusiami svetovo známe osobnosti z oblasti technológií a inovácií. Posledný deň budú mať startupisti možnosť stretnúť sa individuálne s investormi. Slovenské startupy vyberie komisia zložená z odborníkov z verejného, súkromného, investorského a akademického prostredia. Nad podujatím TechMatch Slovakia 2015 prevzal záštitu podpredseda vlády a minister financií SR Peter Kažimír.

Slovak Business Agency (SBA)

Slovak Business Agency (do 28. februára 2014 NARMSP) predstavuje v SR kľúčovú a najstaršiu špecializovanú inštitúciu z hľadiska podpory MSP. Vznikla v roku 1993 spoločnou iniciatívou EÚ a vlády SR. Je to jedinečná platforma verejného a súkromného sektora. Zakladajúci členovia sú Ministerstvo hospodárstva SR, Združenie podnikateľov Slovenska, Slovenský živnostenský zväz.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikateľské misie firmám otvárajú dvere na zahraničné trhy

Podnikatelia sa môžu zúčastniť zahraničných veľtrhov či navštíviť spoločnosti v rôznych krajinách, no misie sa organizujú aj na Slovensku. Ako sa registrovať, aké sú podmienky a s akými nákladmi počítať?

Od startupu k svetovej špičke: barefoot obuv od Be Lenka si získala zákazníkov po celom svete

Ako sa im podarilo napriek nedôvere okolia preraziť vo svete, naučiť ľudí bez obáv nakupovať barefoot-y online a pritiahnuť zahraničných kolegov do Žiliny?

INOFEST 2022: tretí ročník festivalu inovácií sa blíži

Prezentácie od popredných odborníkov, tematické workshopy aj networkingové stretnutia ponúka nadchádzajúci INOFEST. Čo ďalšie je pripravené, kedy a kde sa uskutoční a pre koho je určený?

Víťazi súťaže startupov – ktoré inovatívne projekty ohúrili porotu?

Vďaka súťaži „Máš nápad?“ bude mať 9 začínajúcich firiem možnosť rozvíjať sa v Startup centre. Ktoré projekty porota vybrala do pred inkubačného pobytu?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky