Wayra podporí 9 start-upov zo Slovenska!

Slovenské tímy uspeli na pražskom Wayra Week a 9 tímov získa možnosť pracovať v pražskej Wayra Akadémii. Celkovo sa počas minulého týždňa vyberalo z 21 finalistov, z ktorých slovenské tímy tvorili väčšinu. Akcelerátor Wayra prilákal vo svojej prvej globálnej výzve 3 444 tímov z dvadsiatky krajín po celom svete.

„Sme hrdí, že môžeme oznámiť megaúspech slovenských tímov. Verili sme projektom zo Slovenska, je to viac ako príjemné prekvapenie,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

V budove Diamant na Václavskom námestí v Prahe sa pracuje na úprave priestorov, kde počas júna začnú pracovať členovia desiatich tímov Wayra Akadémie. „Víťazné tímy sa môžu tešiť na inšpiratívne prostredie kde sa v plnom nasadení budú môcť pustiť do realizácie svojich nápadov“ uviedol Peter Gažík, Public Affairs Director, Telefonica Slovakia, ktorý zastrešuje program Wayra na Slovensku.

Od 15. do 17. mája počas tzv. Wayra Week-u malo 21 tímov, ktoré sa dostali do užšieho výberu, príležitosť svoj projekt ďalej rozpracovať a prezentovať pred komisiou odborníkov, podnikateľov a investorov. Tá následne vybrala až desať najlepších nápadov, ktoré získali možnosť pracovať vo Wayra Akadémii.

Najviac tímov bolo prihlásených zo Slovenska a Českej republiky. Prihlásili sa však aj tímy zo Slovinska, Chorvátska, Rumunska, Srbska, Estónska a ďalších krajín strednej a východnej Európy. Potešili aj exotickejšie krajiny ako napríklad Alžírsko, Východný Timor, Brazília, a iné.

Článok pokračuje pod reklamou
Víťazné tímy získajú nielen odbornú podporu a možnosť práce v priestoroch Wayra Akadémie, ale tiež až 50 tis. eur a prístup k 300 miliónom zákazníkov skupiny Telefónica po celom svete. Podmienky sú rovnaké pre všetky tímy v každej z 13 Wayra Akadémií v Európe a Južnej Amerike.

 

Slovenské tímy, ktoré sa prebojovali do pražskej Wayra Akadémie:


Excalibur
Mobilná aplikácia, ktorá mení pravidlá internetovej autentifikácie – ponúka nové riešenie, ktoré je bezpečné aj praktické.

Invoicebysquare
Softvérové riešenie pre aplikácie a cloudy, ktorá premosťuje svet elektronických a papierových faktúr umiestňovaním QR kódov na faktúry – vytváranie elektronickej faktúry na papieri.

Linxy
Linxy je encyklopédia a slovník na princípe rozšírenej reality. Pri čítaní knihy, časopisu, stačí nasmerovať svoj smartfón na text a získate informáciu, ktorú potrebujete. 

Mapilary
Mapilary naviguje ľudí , ktorí sa chcú stretnúť, navrhuje miesta stretnutí a ponúka aj možnosť trackingu.

Mapz (Remote Assistant)
Asistenčný program pre zrakovo postihnutých, ktorý im v reálnom čase prostredníctvom mobilných zariadení pomáha žiť vo svete vytvorenom pre ľudí so zrakom.

Networker
Networker je LinkedIn aplikácia, ktorá pomáha nadviazať kontakt, odporúča relevantných ľudí, stimuluje stretnutia  a pomáha pri nadväzovaní na uskutočnené mítingy.

ONXPO
ONXPO mobilná aplikácia a web, ktoré pomáhajú usporiadateľom výstav zvýšiť zásah, zisk a návratnosť nákladov ich podujatí.

TrashOut
Mobilná aplikácia, ktorá umožňuje miestnym komunitám bojovať proti ilegálnym skládkam a to veľmi elegantným spôsobom.

WOPPA
WOPPA je webová platforma, ktorá zhromažďuje aktuálne študijné príležitosti a možnosti stáží a motivuje mladých ľudí k vyšším výkonom v ich živote. 


O PROGRAME WAYRA

Wayra je program spoločnosti Telefónica Digital, ktorého hlavným cieľom je propagovať inovácie a objavovať talenty v Európe a Latinskej Amerike v oblasti nových digitálnych a informačných technológií (ICT). Tento globálny akcelerátor pomáha talentom v rozvoji ich nápadov a projektov. Poskytuje im potrebné technológie, zázemie, kvalifikovaných poradcov, inšpiratívne pracovné prostredie a financovanie potrebné na akcelerovanie ich rastu.

Prostredníctvom svojich zastúpení v 12 krajinách (Nemecko, Argentína, Brazília, Čile, Kolumbia, Česká republika, Španielsko, Írsko, Mexiko, Peru, Veľká Británia a Venezuela) dostala Wayra viac ako 13 tisíc prihlášok, čím sa stáva najväčšou platformou na podchytenie technologického talentu vo svete ICT. Akadémie v Bogote, Mexico City, Lime, Buenos Aires, Madride, Barcelone, Londýne, São Paulo, Dubline a Mníchove sú v súčasnosti domovom pre 179 start-upov.

V marci 2012 oznámila Telefónica svoju novú stratégiu do roku 2015 – „Telefónica Think Big“ v rámci ktorej prisľúbila pomôcť rastu podnikateľského prostredia v Európe so zvýšeným dôrazom na technológie. Kľúčovou súčasťou tejto novej stratégie je práve Wayra, ktorá podporuje najlepšie technologické start-upy od ktorých sa očakáva, že zohrajú dôležitú úlohu v stimulácii rastu budúcej Európy.

 

Chcete byť informovaní o ďalšom ročníku Podnikateľského nápadu roka a iných novinkách? 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podpora startupov v praxi: skúsenosti podnikateľov

Pomoc s biznis plánom či marketingom, ale aj prezentácia v zahraničí. Čo priniesla iniciatíva Startup Sharks podnikateľom, ktorí sa do nej zapojili a ako takáto podpora funguje v praxi?

Grantový program She’s Next: financie a poradenstvo pre podnikateľky

Druhý ročník grantového programu Visa She's Next podporí mikro, malé a stredné firmy vlastnené ženami. Ako sa zapojiť a aké sú podmienky?

Podpora literárnych prekladov a propagácie kníh: EÚ rozdelí 5 miliónov eur

Európska Komisia zverejnila výzvu na šírenie európskych literárnych diel na rok 2024. Kto a dokedy môže o financie žiadať a aké sú podmienky?

Dotácia na budovanie nabíjacích staníc: kto a koľko môže získať?

Podnikatelia môžu požiadať o príspevok na vybudovanie nabíjačky pre elektromobily, stanovené podmienky ale stavajú do nevýhody menšie prevádzky. Ako postupovať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky