Si zaneprázdnený, no túžiš po dobrodružstve? Cestuj s Ventured - víťazom košického Startup Weekendu

Si zaneprázdnený, no túžiš po dobrodružstve? Cestuj s Ventured - víťazom košického Startup Weekendu
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Nepoznáš miesto, ani víkendový program. Vieš len, že ťa čakajú dobrodružné 2 dni, ktoré ťa zaručene budú baviť. Vďaka startupu Ventured, ktorý ťa zavedie na miesta mimo konvenčného turistického chodníka.

Partičku mladých ľudí – cestovateľov spojila účasť na košickom Startup Weekende. V jeho priebehu skupinka načrela do oblasti cestovného ruchu, okorenila ju dávkou tajomstva a adrenalínu a vytvorila projekt Ventured.

S nápadom prišli cestovatelia, ktorí radi spoznávajú nové miesta. „Snažíme sa odpovedať na problém ľudí, ktorí by chceli cez víkend takpovediac zresetovať hlavu a zažiť niečo mimo svojej komfortnej zóny, niečo dobrodružné,“ približuje startup Ventured jedna z jeho autoriek Gabriela Takáčová. Projekt zameraný na adrenalínové cestovanie tím postavil na získaní základných preferencií budúceho zákazníka a ich pretavení do konkrétnej podoby víkendového cestovateľského zážitku. „Človek si určí dané preferencie, my už mu vyberieme konkrétnu destináciu. Kam cestuje, zistí až tesne pred odchodom. Hotel, letenky aj balíček s tipmi na zaujímavé aktivity vo vybranej destinácii sú v našej gescii,“ rozpráva ďalej. Momentálne sa aj preto startup primárne sústredí na mladších ľudí, ktorí už pracujú a sú časovo vyťažení. Ventured predpokladá, že čas na to, aby si mladí rýchlo žijúci ľudia podrobne plánovali víkendový program v zahraničí, nemajú. Ventured túto zodpovednosť preto berie na svoje plecia.

Víkendová výzva

Keďže predsa len ide o nápad, ktorý človeka núti opustiť svoju komfortnú zónu a vydať sa do neznáma, autori projektu zvolili víkendovú formu tripov. „Myslím si, že mnohí ľudia budú ochotní na tie dva dni vyskúšať niečo zábavné, iné a nepoznané.  Keďže je to víkend, nejde o takú vysokú investíciu, aby šlo pre človeka o priveľký risk,“ približuje víkendové dobrodružstvo. Prieskum súčasnej ponuky cestovných agentúr ukázal, že moment prekvapenia tohto typu na trhu cestovateľských zážitkov v súčasnosti chýba. „Myslíme si, že v dnešnej dobe je už dosť ľudí unudených luxusom a istotou. Práve neistota a moment prekvapenia sa vedia postarať o skutočnú zábavu,“ tvrdí Gabriela. Človek ochotný cestovať do neznáma si bude môcť vybrať z troch dostupných cenových kategórií, ktorým bude prispôsobená letenka, kvalita hotela aj náročnosť zvoleného programu. Destinácia ostane tajomstvom, pretože práve v tom spočíva výzva.

Zákazníkovi túžiacemu po dobrodružstve koncovú lokalitu vygeneruje systém. K plánovanému výletu Ventured pribalí aj celý balík služieb a servisu. „Keďže k zákazníkom chceme pristupovať maximálne zodpovedne, garantovať budeme výber vhodnej destinacie aj kvalitu hotela,“ otvára dvere do kuchyne projektu Ventured Gabriela. „Treba skúšať nové veci, vyjsť za svoju komfortnú zónu, potom prídu inovatívne nápady,“ myslí si a predpokladá, že existuje veľa mladých ľudí, ktorí radi spoznajú nové netradičné miesta a nechajú sa prekvapiť.

Vy viete čo, Ventured vie kam

Ak zatúžite po nepoznanom cestovateľskom dobrodružstve, stačí sa natiahnuť po tablet alebo mobil a využiť dostupnú aplikáciu alebo kliknúť na webové sídlo projektu. „Záujemca tu vyplní jednoduchý dotazník, v ktorom prezradí svoju orientáciu, napr. na kultúrne zážitky, nočný život, gastronomické špeciality alebo romantické klišé. Ďalej odklikne destinácie, v ktorých už niekedy bol, resp. už sa do nich nechce vrátiť,“ prezrádza podrobný postup upísania sa cestovateľskému dobrodružstvu Gabriela, ktorá zároveň dodáva, že prvotnou cieľovou skupinou sú Európania. Tí môžu cestovať podľa gusta, jednotlivo alebo aj v skupinách bez potreby vybavovania víz. Prvých cestovateľov chce Ventured za dobrodružstvom vyslať už toto leto.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Máte nápad na biznis? Takto si otestujte, či funguje

Asi to poznáte. Zobudíte sa ráno s parádnym nápadom, ktorý určite musí fungovať. Nasleduje hľadanie spôsobov, ako ho uviesť do života. Načo váhať, veď ste predsa čítali, že až trh povie, čo uspeje. Síce to platí, ale dá sa to urobiť aj s menším rizikom finančnej straty. Predtým, než nápad uvediete do života, otestujte ho.

Subscription boxes: dobré „schránkové“ podnikanie

Tak, ako sa dá predplatiť časopis, tak sa dá predplatiť aj akýkoľvek iný druh tovaru. Takzvané „subscription boxes“ sa objavili na trhu, aby nám priniesli to, po čom pištia naše srdcia. Pravidelne každý mesiac a priamo až do našich schránok. Káva, kozmetika či knihy. Stačí si vybrať...

Bezkonkurenčné biznis nápady zo školských lavíc

Štyridsaťsedem firiem študentov stredných škôl z celého Slovenska predstavilo svoje ambiciózne podnikateľské plány na 23. ročníku súťaže JA Veľtrh podnikateľských talentov v bratislavskom Avione. Tu je výber tých najoriginálnejších so šancou preraziť.

Máte dobrý podnikateľský nápad? Prihláste sa do Business Idea Competition 2018

Nosíte v hlave jedinečný podnikateľský nápad v oblasti potravín, zdravia, alebo materiálov? Chcete súčasne zlepšiť svoje podnikateľské schopnosti? Ak áno, zapojte sa do európskej súťaže Business Idea Competition 2018 (BIC 2018) a premeňte svoje nápady na skutočnosť.