Inovatívny nápad – umelá inteligencia pomáha so starostlivosťou o rastliny

Spoločnosť Bloomcatch pomáha milovníkom prírody s rozpoznávaním a pestovaním rastlín, a to vďaka presnej identifikácii a odbornému poradenstvu, ktoré získajú pár kliknutiami.

Idea, z ktorej neskôr vznikla spoločnosť BloomCatch, sa zrodila počas rodinnej túry – milovník prírody Ray Magee bol jedného dňa na výlete so svojou manželkou a deťmi a spoločne skúmali a hádali, čo za stromy či kvety vidia. Vtedy mu napadlo vytvoriť aplikáciu na identifikáciu rastlín. Vďaka svojmu vzdelaniu v oblasti počítačových vied a manažmentu uviedol na trh softvér BloomCatch, ktorý používa umelú inteligenciu na pomoc pri pestovaní rastlín. Skúsenosti čerpal aj z desaťročnej práce na Ministerstve poľnohospodárstva v USA.

Aká je to rastlina a ako ju udržať pri živote? Zodpovie aplikácia

Ray Magee chcel vytvoriť takú aplikáciu, ktorá by presne rozpoznala jednotlivé druhy rastlín. Jeho firma BloomCatch zapojila do aplikácie umelú inteligenciu a zároveň ju prepojila s tímom odborníkov, aby aplikácia mohla používateľom poskytnúť potrebné informácie nielen o pôvode kvetiny, ale aj o tom, ako sa o ňu treba starať, aby sa jej darilo. Cieľom spoločnosti je teda pomôcť používateľom rýchlo identifikovať miestne rastliny a zároveň im jednoduchým stlačením tlačidla poskytnúť prístup k záhradníckym informáciám.

Technológia BloomCatch je harmonickým spojením človeka a stroja. Aplikácia využíva strojové učenie na svoje neustále zdokonaľovanie sa a na inštrukcie k presnejšej identifikácii rastlín.

Práca s aplikáciou je jednoduchá. Používateľ môže pomocou smartfónu urobiť fotografiu určitého stromu či kvetu. Vďaka kombinácii softvéru na rozpoznávanie obrazu a poznatkov miestnych odborníkov na rastliny následne aplikácia identifikuje, čo vidí, a na základe toho zobrazí fakty o danej rastline. Používateľ tak môže získať mnoho užitočných informácií, ako pestovať svoju rastlinu, alebo si len spestriť prechádzku s rodinou v prírode.

Aplikácia BloomCatch buduje komunitu milovníkov prírody

Za mesačné predplatné získajú používatelia prístup k rozsiahlej databáze a neobmedzenému počtu otázok a odpovedí od miestnych odborníkov na rastliny, ktoré sa v databáze nachádzajú. Členské im taktiež umožňuje pripojiť sa ku komunite miestnych záhradných predajcov, milovníkov rastlín, spolkov zaoberajúcich sa rastlinami, ekologických skupín a ďalších jednotlivcov, ktorí zdieľajú vášeň pre prírodu.

Aplikácia spája ľudí s miestnymi pestovateľskými škôlkami, kde môžu nakupovať rastliny a podporovať tak menšie lokálne firmy.

BloomCatch podporuje aj charity, ktoré zodpovedajú jej základným hodnotám, a to vášni k prírode a životnému prostrediu. Spoločnosť uzavrela partnerstvo s miestnymi neziskovými organizáciami, ako sú napríklad Washingtonská záhrada pre mládež a nezisková organizácia City Blossoms. Na ich podporu venuje 10 % z každého zarobeného dolára.

Zdroje: bloomcatch.com, kickstarter.com, finance.yahoo.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Regulácia umelej inteligencie v EÚ: aké budú pravidlá?

Na regulácii používania umelej inteligencie sa inštitúcie EÚ zhodli a jej schválenie sa blíži do „finále“. Čo to bude v praxi znamenať pre podnikateľov na Slovensku?

Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Umelá inteligencia v marketingu: ako ju využiť?

Nové technológie menia nákupné správanie zákazníkov, prispôsobiť sa tomu musia aj firmy a marketéri. S čím vie pomôcť umelá inteligencia v reklamných nástrojoch?

Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky