Inovatívny nápad – umelá inteligencia pomáha so starostlivosťou o rastliny

Spoločnosť Bloomcatch pomáha milovníkom prírody s rozpoznávaním a pestovaním rastlín, a to vďaka presnej identifikácii a odbornému poradenstvu, ktoré získajú pár kliknutiami.

Idea, z ktorej neskôr vznikla spoločnosť BloomCatch, sa zrodila počas rodinnej túry – milovník prírody Ray Magee bol jedného dňa na výlete so svojou manželkou a deťmi a spoločne skúmali a hádali, čo za stromy či kvety vidia. Vtedy mu napadlo vytvoriť aplikáciu na identifikáciu rastlín. Vďaka svojmu vzdelaniu v oblasti počítačových vied a manažmentu uviedol na trh softvér BloomCatch, ktorý používa umelú inteligenciu na pomoc pri pestovaní rastlín. Skúsenosti čerpal aj z desaťročnej práce na Ministerstve poľnohospodárstva v USA.

Aká je to rastlina a ako ju udržať pri živote? Zodpovie aplikácia

Ray Magee chcel vytvoriť takú aplikáciu, ktorá by presne rozpoznala jednotlivé druhy rastlín. Jeho firma BloomCatch zapojila do aplikácie umelú inteligenciu a zároveň ju prepojila s tímom odborníkov, aby aplikácia mohla používateľom poskytnúť potrebné informácie nielen o pôvode kvetiny, ale aj o tom, ako sa o ňu treba starať, aby sa jej darilo. Cieľom spoločnosti je teda pomôcť používateľom rýchlo identifikovať miestne rastliny a zároveň im jednoduchým stlačením tlačidla poskytnúť prístup k záhradníckym informáciám.

Technológia BloomCatch je harmonickým spojením človeka a stroja. Aplikácia využíva strojové učenie na svoje neustále zdokonaľovanie sa a na inštrukcie k presnejšej identifikácii rastlín.

Práca s aplikáciou je jednoduchá. Používateľ môže pomocou smartfónu urobiť fotografiu určitého stromu či kvetu. Vďaka kombinácii softvéru na rozpoznávanie obrazu a poznatkov miestnych odborníkov na rastliny následne aplikácia identifikuje, čo vidí, a na základe toho zobrazí fakty o danej rastline. Používateľ tak môže získať mnoho užitočných informácií, ako pestovať svoju rastlinu, alebo si len spestriť prechádzku s rodinou v prírode.

Aplikácia BloomCatch buduje komunitu milovníkov prírody

Za mesačné predplatné získajú používatelia prístup k rozsiahlej databáze a neobmedzenému počtu otázok a odpovedí od miestnych odborníkov na rastliny, ktoré sa v databáze nachádzajú. Členské im taktiež umožňuje pripojiť sa ku komunite miestnych záhradných predajcov, milovníkov rastlín, spolkov zaoberajúcich sa rastlinami, ekologických skupín a ďalších jednotlivcov, ktorí zdieľajú vášeň pre prírodu.

Aplikácia spája ľudí s miestnymi pestovateľskými škôlkami, kde môžu nakupovať rastliny a podporovať tak menšie lokálne firmy.

BloomCatch podporuje aj charity, ktoré zodpovedajú jej základným hodnotám, a to vášni k prírode a životnému prostrediu. Spoločnosť uzavrela partnerstvo s miestnymi neziskovými organizáciami, ako sú napríklad Washingtonská záhrada pre mládež a nezisková organizácia City Blossoms. Na ich podporu venuje 10 % z každého zarobeného dolára.

Zdroje: bloomcatch.com, kickstarter.com, finance.yahoo.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Holandský startup vyvíja laboratórne pestované bravčové mäso

Prírodné mäso, ktoré vyzerá, chutí a má nutričné hodnoty ako to bežné, no nie je zo živého zvieraťa. Ako funguje koncept, ktorý priniesla na trh inovatívna holandská potravinárska spoločnosť Meatable?

Aplikácia Jeenie poskytuje nepretržité tlmočenie prostredníctvom videohovoru

Jazykoví experti pomáhajú používateľom s prekladom do iných jazykov, a to aj sluchovo postihnutým. Platforma si získala srdcia zákazníkov, lekárov či opatrovateľov vo viac ako 140 krajinách sveta.

Veľké súbory vo formáte PDF sa stali inšpiráciou na úspešný biznis

Pokúšali ste sa niekedy poslať PDF súbor e-mailom? Možno ste pri tom narazili na problém s jeho veľkosťou. Smallpdf ponúka veľmi jednoduché riešenie, ktoré umožní zmenšiť súbory na požadovanú veľkosť.

Zariadenie Lightfoot pomáha jazdiť efektívnejšie a bezpečnejšie, šetrí tiež životné prostredie

Brit, ktorý chcel pomôcť šoférom jazdiť efektívnejšie, musel na začiatku podnikania spávať na zemi v kancelárii. Ako sa mu napokon podarilo rozbehnúť biznis a v čom je jeho produkt výnimočný?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky