MBA je titul novodobého vyššieho manažmentu

Radi čítate knihy o manažmente a líderstve? Tak to vás bude baviť aj MBA štúdium - najaktuálnejšie biznis teórie a idey vám predstavia špičky v odbore spolu s case studies.

Následne si ich aj vyskúšate v praxi na simulovaných situáciách alebo na svojich vlastných projektoch. Pri MBA programe len ťažko môžeme hovoriť o študentoch - ide skôr o manažérov, ktorí chcú zvýšiť svoju kvalifikáciu.

MBA je nadstavbové štúdium - zvýšili sa aj nároky na študentov

Základným predpokladom pre štúdium MBA (Master of Business Administration) je niekoľko rokov praxe. Aj vďaka tomuto kritériu vidíme hneď niekoľko podstatných rozdielov v porovnaní s tradičným vysokoškolským systémom zameraným na teóriu.

Študenti si zadanú látku najprv musia pozrieť sami doma. Následne dostanú prednášku od lektora, po ktorej prídediskusia. Na tej sa vyžaduje aktívna účasť všetkých študentov. Posledným krokom k úplnemu pochopeniu látky je riešenie konkrétnych prípadov. Tu sa študenti radia ako s lektorom, tak aj medzi sebou.

Čo je viac, kontakty alebo vzdelanie?

Našťastie, pri MBA sa nemusíte rozhodovať - získate oboje. Práve kontakty na vysokopostavených manažérov, ktorí si chcú rozšíriť svoje vedomosti v oblasti obchodu, vedenia ľudí a marketingu, si študenti pochvaľujú najčastejšie. “Spolužiaci” už pre vás nie sú iba novozískaní priatelia, ale aj cenné biznis známosti.

Pri diskutovaní sa študenti obohacujú navzájom, porovnávajú svoje riešenia a nachádzajú nové. Častá je okamžitá aplikácia nadobudnutých vedomostí do praxe v zamestnaní. Študenti si nové inšpirácie okamžite vyskúšajú, a pokiaľ nefungujú, analyzujú možné dôvody. V praxi to vyzerá takmer ako vedenie tímu či spoločnosti s celým konzorciom poradcov hneď za vašim chrbtom.

MBA titul čoraz častejšie oceňujú aj spoločnosti

V strednej Európe sa zatiaľ len zriedka MBA titul považuje za kritérium pri prijímaní vyššieho manažmentu, keďže takýchto absolventov nie je veľa a spoločnosti by si zúžili možnosť výberu. Určite je však považovaný za konkurenčnú výhodu.

Odráža sa to aj na platovom ohodnotení: kým začiatkom druhého tisícročia americké firmy zvýšili plat manažérov s MBA titulom až o 50% vyššou sumou ako v európskej firme, dnes sa pomer vyrovnal.

Prispela k tomu väčšia osveta o kvalitách MBA štúdia, ale aj spoľahlivosť manažérov s týmto titulom v praxi.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Biznis koučing alebo aj vy majte svojho Sokrata

Ako prebieha biznis koučing, čo od neho očakávať a na čo treba byť pripravený?

Keď skúsenosti už nestačia – alebo ako sa dnes vzdeláva moderný podnikateľ?

Aj vy hltáte nové informácie, čítate články, kupujete biznis knihy alebo počúvate rôzne audio nahrávky v snahe, že vám dajú nejaký návod? Že sa dozviete niečo zásadné a budete opäť krok pred konkurenciou?

Začína sa najrozsiahlejšia vzdelávacia aktivita v oblasti softvéru pre živnostníkov a firmy

Slovenskí podnikatelia sa opäť môžu zadarmo vzdelávať v oblasti ekonomických a stavebných programov. Na akcii Dni otvorených dverí 2017 sú pre nich pripravené stovky bezplatných termínov školení a konzultácií po celom Slovensku.

Online vzdelávaním k úspešnému biznisu

Chcete sa naučiť niečo nové a zároveň pomôcť svojej firme rásť a napredovať? Nikdy to nebolo jednoduchšie. Vďaka online kurzom sa môžete zdokonaliť v marketingu, manažovaní, ale napríklad aj v programovaní či grafike. Pozrite si niekoľko kurzov a platforiem, ktoré vám v tom môžu pomôcť. Pod každou platformou nájdete aj cenu a info o tom, či si kurzy môžete robiť cez smartfón – ak máte málo času, určite to oceníte. :)
Videonávod na zápis konečného užívateľa výhod

Ako zvládnete zápis svojpomocne krok po kroku.

Zistiť viac
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky