Rozrastá sa vám biznis? Dajte svojej firme vianočný darček

Väčšina malých a stredných firiem vôbec nevyužíva firemný server, pretože nepozná výhody, ktoré takéto riešenie ponúka. Oboznámte sa s malými servermi od spoločnosti Hewlett Packard.

Podľa štúdie medzinárodnej spoločnosti na prieskum trhu AMI Partners, existuje celosvetovo 70 miliónov malých a stredných firiem. Zaujímavosťou je, že len 40% z nich využíva vo firme server. Nie preto, že by ich nepotrebovali, ale nepoznajú možnosti, ktoré im tieto zariadenia prinášajú. Navyše očakávajú, že k nim potrebujú zamestnať aj technického experta.

To však pri menších firmách nemusí byť nevyhnutné. Ako prezrádza Ľuboš Šenkery z HP: „Pre malé a stredné firmy sú určené MicroServre. Jednoduché zariadenia na prácu s dátami. Zabezpečujú komunikáciu s externými zariadeniami ako sú napr. tlačiarne, umožňujú zdielanie dát a zvyšujú výpočtovú kapacitu pri práci s dátami. V konečnom dôsledku tak umožňujú firmám zvyšovať ich produktivitu, úspešnosť a v neposlednom rade zisk spoločnosti.“

Práve obdobie do konca roka je spojené s investíciami do firemných zariadení. Tie zabezpečia bezchybnú prevádzku firmy a prácu s dátami počas nasledujúceho roka.

V spolupráci s odborníkmi zo spoločnosti Hewlett Packard prinášame prehľad malých serverov HP ProLiant MicroServer a ML310, ktoré sú určené na uchovávanie a prácu s dátami pre malé a stredné firmy, kancelárie a dokonca aj domácnosti. Stačí si len vybrať.

Typ: HP ProLiant MicroServer Gen8 HP ProLiant ML310e Gen8
Popis: Server spĺňa potreby SMB firiem a poskytuje im potrebnú flexibilitu. Zaistí spoľahlivosť a zabezpečenie firemných dát a aplikácií a poskytne priestor pre budúci rast firmy. Server navrhnutý s ohľadom na potreby a finančné možnosti malých firiem s využitím cca 25 PC v sieti. Ponúka kľúčové funkcie pre siete, ako je zabezpečenie dát, pokročilé funkcie pre e-mail a kalendár, podporu databáz a obchodných aplikácií. Tiež funkcie pre vzdialený prístup či zdieľanie dokumentov a tlačiarní.
Procesor: 1xG2020T /Dual Core, 2,5GHz / Ivy Bridge/ 1x Intel® Xeon® E3-1220v3/QuadCore/80W/3100/Haswell
Pamäť: 1x HP 4UGB UDIMM, rozšíriteľná na 8GB 4 GB (1x 4 GB) UDIMM rozšíriteľná na 32GB
Pevný disk: LFF SATA; 2x HP 1TB Non hot plug 2x HP 1TB 6G SATA LFF Non-hot plug
Radič pevných diskov: HP Dynamic SmartArray B120i HP Smart Array B120i Controller s podporou 0,1, 1+0
Optická mechanika: HP 9.5mm SATA DVD-RW Optical Drive  -
Sieťový adaptér: HP 1Gb 2-port 332i Adapter HP Ethernet 1Gb 2-port 332i Adapter
Napájací zdroj: 200W Non-Hot Plug, non redundant 350 W
Vzdialená správa: iLO4 Standard Edition, dedikovaný sieťový port 1x 1Gb iLO Standard Edition, dedikovaný sieťový port
Záruka: 1 rok NBD, možnosť rozšírenia na 3 roky 3 roky
Operačný systém: Microsoft Windows server 2012 Microsoft Windows server 2012 R2 Standard (748921-B21)
Odporúčaný operačný systém: Microsoft Windows server 2012 R2  -
Cena: 299 EUR bez DPH 459 EUR bez DPH

Zažite veľké veci s novými, kvalitnými a ekologickými servermi HP ProLiant.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Aký je rozdiel medzi sídlom, miestom podnikania a prevádzkarňou?

Každý podnikateľ pôsobí na nejakej adrese. Kedy možno hovoriť o sídle, mieste podnikania alebo prevádzkarni?

Prevádzkový poriadok ubytovacieho zariadenia

Čo musí obsahovať prevádzkový poriadok ubytovacieho zariadenia? Ako postupovať pri jeho vypracovaní? Na čo si dať pozor? A mnoho iného.

11 rád ako urobiť efektívnu pracovnú poradu

V dobe, keď všetci bojujeme s časom, sú neefektívne porady pre firmu hotovou katastrofou. Namiesto toho, aby sa zamestnanci zaoberali riešením problémov, pre ktoré ste ich zamestnali, strácajú na nich čas. Ako mať vo firme efektívnejšie porady?

Prevádzkový poriadok

Niektorí podnikatelia majú povinnosť mať vypracovaný prevádzkový poriadok. V rámci kontrol je jeho absencia častokrát dôvodom na uloženie pokuty.