Do programu SIH antikorona záruka sa pripojili Oberbank, ČSOB a OTP Banka

Slovak Investment Holding (SIH) sa dohodol s ďalšími bankami. Zvýhodnené antikorona úvery budú poskytovať aj Oberbank, ČSOB a OTP Banka, ktoré sa pridali k Slovenskej sporiteľni, VÚB a BKS Bank.

Antikorona záruku už využilo 7 bánk

„Po finálnych administratívnych krokoch pribudli do zoznamu bánk participujúcich v programe SIH antikorona záruka ďalšie tri komerčné banky – Oberbank, ČSOB a OTP Banka. Takže k dnešnému dňu sa do záručnej schémy zapojilo už sedem z deviatich avizovaných bánk. Predpokladáme, že s ďalšími dvoma bankami podpíšeme dohody ešte v tomto alebo v nasledujúcich týždňoch,“ uviedol Peter Dittrich, podpredseda predstavenstva a Investičný riaditeľ SIH.

„Ako spoľahlivý partner slovenských firiem považujeme za svoju úlohu stáť pri našich klientoch aj v ťažkých časoch. Realizácia tohto programu výrazne prispieva k zvládnutiu výziev, spôsobených vírusom COVID-19,“ povedala Mag. Yvonne Janko, riaditeľka Oberbank AG pobočky zahraničnej banky v Slovenskej republike.

„Podnikatelia si rok 2020 predstavovali úplne inak, dokonca ešte lepšie ako ten minulý. Dnes namiesto toho čelia novému typu krízy, ktorá na nich dopadla doslova z nedele na pondelok. Našu pomoc pre nich, ako v oblasti financovania, tak aj v oblasti poradenstva považujeme za samozrejmosť. A naša participácia na tomto záručnom programe je jedným z dôležitých krokov práve smerom k podnikateľom, ktorí generujú väčšinu pracovných miest na Slovensku,“ konštatoval Daniel Kollár, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB.

„OTP Banka sa snaží vždy ponúknuť svojim klientom čo najkvalitnejšie služby a finančné produkty. Pretože ak sa chcete dobre rozhodnúť, musíte mať na výber dobré riešenia. Som preto rada, že aj naši klienti budú môcť využívať preklenovacie úvery so zárukou SIH na prekonanie ťažkostí spôsobených pandémiou koronavírusu. Je to dobré riešenie pre ťažké podnikateľské časy, ktorým čelíme,“ poznamenala Zita Zemková, generálna riaditeľka OTP Banka Slovensko, a.s.

Akú pomoc prináša SIH antikorona záruka pre podnikateľov a koľko z nich využilo túto podporu, nájdete v článku SIH antikorona záruka: podrobnosti úverovej pomoci pre podnikateľov.

SIH antikorona záruka

SIH antikorona záruka je nový finančný nástroj, ktorý spoločnosť Slovak Investment Holding pripravila s cieľom pomoci podnikateľom vysporiadať sa s aktuálnou neľahkou situáciou. Zvýhodnené úverové financovanie je určené pre podnikateľov, ktorých fungovanie je ovplyvnené priamo pandémiou alebo karanténnymi opatreniami zameranými na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Preklenovacie úvery by mali pomôcť firmám prekonať finančné ťažkosti spôsobené núteným zatvorením alebo obmedzením prevádzky a i napriek krízovej situácii udržať pracovné miesta.

Prečítajte si tiež

Podnikatelia sa so žiadosťami o úver musia obrátiť na jednu z bánk, ktorá sa zapojila do programu SIH antikorona záruka. Banka celý proces administruje, pričom aj kreditné rozhodnutie je v kompetencii banky. 

Prehľad informácií o bezúročných a zvýhodnených antikorona úveroch, nájdete aj v článku Bezúročné a zvýhodnené antikorona úvery pre podnikateľov v praxi.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Výhody vstupu na burzu cenných papierov: príklad z praxe

Burza cenných papierov v Bratislave začína obchodovať s akciami úspešnej slovenskej firmy. Aké výhody to prinesie spoločnosti, kapitálovému trhu či Slovensku ako štátu?

Podpora inovatívnych riešení: firmy môžu získať až do 500-tisíc eur

Malé firmy môžu získať grant, mentorstvo od odborníkov a zviditeľniť sa. Kto môže o podporu žiadať, čo musí spĺňať financovaný projekt a dôležité termíny.

Eurofondy na podnikanie, zelenú transformáciu a inovácie v roku 2024

Na čo všetko môžu firmy získať financie od EÚ, ako postupovať a na čo možno dotáciu využiť? Prehľad výziev a programov.

Vydanie akcií ako spôsob získania kapitálu

Pre aké firmy má zmysel uvažovať nad vydaním akcií a ako postupovať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky