Do programu SIH antikorona záruka sa pripojili Oberbank, ČSOB a OTP Banka

Slovak Investment Holding (SIH) sa dohodol s ďalšími bankami. Zvýhodnené antikorona úvery budú poskytovať aj Oberbank, ČSOB a OTP Banka, ktoré sa pridali k Slovenskej sporiteľni, VÚB a BKS Bank.

Antikorona záruku už využilo 7 bánk

„Po finálnych administratívnych krokoch pribudli do zoznamu bánk participujúcich v programe SIH antikorona záruka ďalšie tri komerčné banky – Oberbank, ČSOB a OTP Banka. Takže k dnešnému dňu sa do záručnej schémy zapojilo už sedem z deviatich avizovaných bánk. Predpokladáme, že s ďalšími dvoma bankami podpíšeme dohody ešte v tomto alebo v nasledujúcich týždňoch,“ uviedol Peter Dittrich, podpredseda predstavenstva a Investičný riaditeľ SIH.

„Ako spoľahlivý partner slovenských firiem považujeme za svoju úlohu stáť pri našich klientoch aj v ťažkých časoch. Realizácia tohto programu výrazne prispieva k zvládnutiu výziev, spôsobených vírusom COVID-19,“ povedala Mag. Yvonne Janko, riaditeľka Oberbank AG pobočky zahraničnej banky v Slovenskej republike.

„Podnikatelia si rok 2020 predstavovali úplne inak, dokonca ešte lepšie ako ten minulý. Dnes namiesto toho čelia novému typu krízy, ktorá na nich dopadla doslova z nedele na pondelok. Našu pomoc pre nich, ako v oblasti financovania, tak aj v oblasti poradenstva považujeme za samozrejmosť. A naša participácia na tomto záručnom programe je jedným z dôležitých krokov práve smerom k podnikateľom, ktorí generujú väčšinu pracovných miest na Slovensku,“ konštatoval Daniel Kollár, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB.

„OTP Banka sa snaží vždy ponúknuť svojim klientom čo najkvalitnejšie služby a finančné produkty. Pretože ak sa chcete dobre rozhodnúť, musíte mať na výber dobré riešenia. Som preto rada, že aj naši klienti budú môcť využívať preklenovacie úvery so zárukou SIH na prekonanie ťažkostí spôsobených pandémiou koronavírusu. Je to dobré riešenie pre ťažké podnikateľské časy, ktorým čelíme,“ poznamenala Zita Zemková, generálna riaditeľka OTP Banka Slovensko, a.s.

SIH antikorona záruka

SIH antikorona záruka je nový finančný nástroj, ktorý spoločnosť Slovak Investment Holding pripravila s cieľom pomoci podnikateľom vysporiadať sa s aktuálnou neľahkou situáciou. Zvýhodnené úverové financovanie je určené pre podnikateľov, ktorých fungovanie je ovplyvnené priamo pandémiou alebo karanténnymi opatreniami zameranými na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Preklenovacie úvery by mali pomôcť firmám prekonať finančné ťažkosti spôsobené núteným zatvorením alebo obmedzením prevádzky a i napriek krízovej situácii udržať pracovné miesta.

Prečítajte si tiež

Podnikatelia sa so žiadosťami o úver musia obrátiť na jednu z bánk, ktorá sa zapojila do programu SIH antikorona záruka. Banka celý proces administruje, pričom aj kreditné rozhodnutie je v kompetencii banky. 

Prehľad informácií o bezúročných a zvýhodnených antikorona úveroch, nájdete aj v článku Bezúročné a zvýhodnené antikorona úvery pre podnikateľov v praxi.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Povinnosť nosiť rúško na Slovensku

S prechodom do štvrtej fázy uvoľňovania začali platiť nové opatrenia týkajúce sa nosenia rúšok alebo iného prekrytia horných dýchacích ciest.. Kto má povinnosť nosiť rúško od 19.05.2020?

Štátnu pomoc treba zjednodušiť a prestať strašiť sankciami

Vyplýva z prieskumu Združenia podnikateľov Slovenska a Slovenského živnostenského zväzu, do ktorého sa zapojilo 1043 podnikateľov.

Aprílová pomoc od štátu odchádza na účty do pár dní

Žiadateľom o príspevky prvej pomoci už odišlo na účty 96 094 364,29 eura. Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny už odosielajú prvú pomoc za apríl, a to prakticky okamžite po zaevidovaní výkazov.

Novela zákona o zájazdoch a odklad dovoleniek cez cestovky

Cestovky dostanú odklad, zákazníci si budú na dovolenky musieť počkať. Parlament schválil novelu, ktorou sa má riešiť postup týkajúci sa zájazdov (dovoleniek), ktoré sa kvôli pandémii koronavírusu nemohli uskutočniť.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky