EY vyhlasuje na Slovensku desiaty ročník súťaže EY Podnikateľ roka

Prihláste sa alebo nominujte podnikateľa zo svojho okolia, ktorý má víziu, odvahu a svojou tvrdou prácou a húževnatosťou vybudoval úspešnú spoločnosť. EY vyhlasuje jubilejný desiaty ročník medzinárodnej súťaže EY Podnikateľ roka.

Spoločnosť EY hľadá už desiateho EY Podnikateľa roka, ktorý bude Slovenskú republiku reprezentovať na prestížnom svetovom finále v Monte Carle. Porotu zaujímajú nielen hospodárske výsledky, ale najmä výnimočný podnikateľský príbeh. Nominovaní podnikatelia budú súťažiť v troch kategóriách:

 • EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky,
 • EY Technologický podnikateľ roka a
 • EY Začínajúci podnikateľ roka.

Prihlášky je možné posielať do 15. novembra 2015. Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2015 prevzal prezident Slovenskej republiky.

V súčasnosti sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje v šesťdesiatich krajinách na šiestich kontinentoch. Držiteľmi titulu EY Podnikateľ roka 2014 Slovenskej republiky v ostatnom ročníku súťaže sa stali Eva Stejskalová a Alexander Varga, zakladajúci spoločníci firmy MicroStep. V celosvetovom finále, ktoré sa každoročne koná v Monte Carle, zvíťazil Francúz Mohed Altrad, majiteľ lešenárskej spoločnosti Altrad Group.

„Pred desiatimi rokmi bolo už aj v Slovenskej republike mnoho úspešných podnikateľov, ktorí vybudovali svoje firmy tvrdou prácou a mali výnimočného podnikateľského ducha. Preto sme sa rozhodli pridať k našim kolegom vo svete a vyhlásiť prvého EY Podnikateľa roka Slovenskej republiky. Čas ukázal, že rozhodnutie bolo správne a súťaž s každým ročníkom silnela – ocenenie EY Podnikateľ roka získalo prestíž nielen v podnikateľskej sfére, ale aj v širšej verejnosti,“ hovorí Matej Bošňák, vedúci partner spoločnosti EY v Slovenskej republike, a zároveň dodáva: „Chcel by som vyzvať všetkých podnikateľov, ktorí svojou poctivou prácou vybudovali úspešné spoločnosti, aby sa do súťaže prihlásili. A apelovať taktiež na verejnosť – posielajte nám nominácie na podnikateľov zo svojho okolia a pomôžte nám tak objaviť ich podnikateľské príbehy, ktoré budú inšpiráciou pre ostatných.“

Nominovať podnikateľa do súťaže môže ktokoľvek, napríklad aj jeho kolega, zákazník, zamestnanec alebo príbuzný, najlepšie prostredníctvom nominačného formulára na stránkach www.podnikatelroka.sk. Na týchto webových stránkach je taktiež k dispozícii prihláška pre uchádzačov. Uzávierka prihlášok je 15. novembra 2015.

„Podnikatelia v našej spoločnosti sú často vnímaní negatívne. Súťaž EY Podnikateľ roka je príležitosťou ukázať širokej verejnosti, že na Slovensku je množstvo úspešných firiem, ktoré vedú nadšení a obetaví podnikatelia. Napriek tomu, že mnohí z nich o pozornosť verejnosti nestoja, nemali by ostať v anonymite. Zverejnením svojich príbehov nielen prispejú k zlepšeniu obrazu podnikateľov v spoločnosti, ale aj motivujú tých, ktorí ešte len rozmýšľajú o svojej vlastnej podnikateľskej kariére,“ hovorí držiteľka titulu EY Podnikateľ roka 2014 Eva Stejskalová zo spoločnosti MicroStep, predsedníčka poroty tohto ročníka súťaže.

Porota sa riadi medzinárodne platnými pravidlami EY. Proces hodnotenia je komplexný a zohľadňuje okrem ekonomických údajov aj osobnosť súťažiaceho, jeho podnikateľský príbeh, stratégiu, medzinárodné pôsobenie a podobne. Porotcovia sa tak okrem iného zamerajú na podnikateľského ducha nominovaného, jeho čestnosť a poctivosť či spoločensky prospešné aktivity.

Súťažné kategórie v EY Podnikateľ roka 2015

Súťaží sa v kategóriách EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, EY Technologický podnikateľ roka a EY Začínajúci podnikateľ roka. Porota súťaže má každý rok možnosť udeliť Špeciálne ocenenie poroty. Dvojtýždenník Profit tradične udeľuje Zvláštnu cenu Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh.

Do kategórie EY Technologický podnikateľ roka môže byť zaradený akýkoľvek účastník súťaže, ktorého spoločnosť vytvára technológie alebo ich inovatívnym spôsobom využíva. O titul EY Začínajúci podnikateľ roka môže bojovať každý účastník súťaže, ktorý podniká minimálne 2 roky a nie viac ako 5 rokov.

Meno držiteľa titulu EY Podnikateľ roka 2015 bude spolu s víťazmi v ďalších kategóriách vyhlásené v marci 2016. Víťaz zo Slovenskej republiky sa zúčastní na celosvetovom finále, ktoré sa uskutoční 8. – 12. júna 2016 v Monte Carle.

Porota súťaže EY Podnikateľ roka 2015

 • Eva Stejskalová , predsedníčka poroty, MicroStep, EY Podnikateľ roka 2014Vladimír Šrámek , DECODOM, EY Podnikateľ roka 2013
 • Ľuboš Fellner, BUBO Travel agency, EY Podnikateľ roka 2011
 • Tomáš Bel, EXIsport, EY Podnikateľ roka 2010
 • Michal Štencl, Sygic, EY Podnikateľ roka 2009
 • Peter Zálešák, NAY, EY Podnikateľ roka 2008
 • Miroslav Trnka, ESET, EY Podnikateľ roka 2006
 • Oliver Brunovský, šéfredaktor týždenníka TREND
 • Rudolf Sivák, prorektor Ekonomickej univerzity v Bratislave
 • Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO

O súťaži EY Podnikateľ roka

EY Podnikateľ roka je najprestížnejšia svetová súťaž podnikateľov, ktorá vzdáva hold výnimočným osobnostiam. Jej cieľom je ukázať verejnosti vynikajúce osobné príklady na poli podnikania, ktoré môžu byť vzorom pre mladých, začínajúcich podnikateľov. Súťaž EY Podnikateľ roka je koncipovaná ako medzinárodná, preto sú kritériá, podľa ktorých sa posudzujú jednotliví účastníci, v každej krajine porovnateľné. V súčasnosti sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje v 60 krajinách na šiestich kontinentoch. Podrobnejšie informácie nájdete na www.podnikatelroka.sk

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Mladým inovatívnym podnikateľom roku 2021 môže byť každý s kreatívnym nápadom

V hre je zájazd do Bangkoku, auto aj mentoring od skúsených podnikateľov. Ako sa zapojiť a aké podmienky treba spĺňať?

Najlepšou študentskou firmou v Európe sa stali študenti zo Slovenska

Slovensko po prvýkrát získalo ocenenie Najlepšia študentská firma v Európe. Čím košickí gymnazisti zaujali porotu a v čom boli iní ako ďalších 40 študentských firiem z celej Európy?

Startup centrum TUKE podporilo nové projekty: víťazi súťaže Máš nápad?

Porotu zaujali startupy zamerané na hry, wellness, cestovný ruch aj inovatívne aplikácie. Kto bude mať jednoduchšiu cestu k realizácii nápadu a čo víťazi získali?

Inovatívne startup nápady majú šancu získať podporu na rozvoj

Kreatívne projekty môžu v súťaži „Máš nápad? Prezentuj svoj startup“ získať kontakty, priestory aj investorov. Ako a kto sa môže prihlásiť?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky