Inovatívne predplatné: tlačiareň sama objednáva toner, odbremení podnikateľa

Spoločnosť HP rozširuje svoju službu HP Instant Ink aj na malé firmy. Spolu s novými tlačiarňami radu HP LaserJet Pro uľahčuje správu tlače, šetrí čas, peniaze aj prírodu. Ako to funguje?

Tlač je dôležitou súčasťou firiem, na správu tlačových technológií ale nemajú čas

Aby sa majitelia malých podnikov dokázali orientovať v stále náročnejšom ekonomickom prostredí a mohli zaistiť dlhodobý rozvoj svojho podnikania, potrebujú zaviesť nové procesy, spôsoby práce a technológie, ktoré zvýšia ich produktivitu. Mnohé menšie firmy, ktoré si nevedia dovoliť zamestnať vlastného IT experta, poznajú situáciu, keď je potrebné vytlačiť dôležitý dokument, ale z dôvodu nedostatku náplne v tlačiarni to nie je možné. Podľa prieskumu medzi majiteľmi malých podnikov, vykonaného spoločnosťou Morning Consult, potrebuje na svoje podnikanie tlač až viac ako 80 % malých firiem. Viac ako polovica respondentov však zároveň tvrdí, že na správu tlačových technológií nemajú čas.

Respondenti v prieskume uvádzali, že potrebujú multifunkčnú tlačiareň, ktorá sa ľahko nastavuje aj spravuje, dokáže automaticky upozorniť na nutnosť výmeny atramentových a tonerových kaziet a je ju možné bez problémov pripojiť k viacerým zariadeniam. S inovatívnym riešením preto prichádza spoločnosť HP.

HP Instatnt Ink a HP LaserJet Pro uľahčia a zrýchlia tlač

Spoločnosť HP uvádza na trh službu HP Instant Ink pre malé firmy, ktorej cieľom je zjednodušiť správu tlačových zariadení. V rámci flexibilného predplatného služby Instant Ink si podnikatelia môžu nechať automaticky posielať spotrebný materiál pre konkrétne zariadenia v rôznych lokalitách, zásluhou čoho ušetria čas aj peniaze.

Službu HP Instant Ink pre malé firmy dopĺňajú nové tlačiarne radu HP LaserJet Pro, ktoré sú skonštruované pre rýchlu tlač a dokážu vo vysokej kvalite tlačiť rýchlosťou až 42 strán za minútu. Inteligentné tlačiarne HP, ktoré podporujú službu Instant Ink, samé detekujú dochádzajúci toner a automaticky včas objednajú nový, ešte skôr ako pôvodný dôjde. Vybrať si pri tom možno z viacerých plánov predplatného. Pre malé rodinné firmy, ktoré tlačia mesačne menej ako 200 strán, stojí mesačný plán iba 7,99 eur.

Aby technológiu bolo možné používať, je potrebná registrácia a stále pripojenie tlačiarne k internetu. K registrácii služby je tiež potrebná platná kreditná/debetná karta, e-mailová adresa a doručovacia adresa v podporovanej geografickej oblasti.

Služba HP Instant Ink. Zdroj: HP
Služba HP Instant Ink. Zdroj: HP

Aplikácia HP Smart App: tlač odkiaľkoľvek, správa tlačiarní z jedného zariadenia

Pohodlnej tlači s HP Instant Ink pre malé firmy pomáha aj aplikácia HP Smart App a integrácia s cloudom umožňujúca tlačiť odkiaľkoľvek, skenovať vo veľkých objemoch a zjednodušiť tok dokumentov, čím prispievajú k vyššej produktivite, spoľahlivosti a tiež k zabezpečeniu firemnej tlače. Pomocou nástroja HP+ Smart Admin Dashboard určenému pre malé podniky firme navyše odpadajú starosti týkajúce sa správy tlačiarne. S HP+ Smart Admin Dashboard možno spravovať všetky svoje tlačiarne z jediného zariadenia.

Medzi ďalšie benefity patrí aj:

  • špecializovaná technická podpora s predĺženou zárukou,
  • nepretržité monitorovanie zabezpečenia pomocou systému HP Wolf Pro Security, ktorý je súčasťou tlačiarne a je predkonfigurovaný z výroby, vrátane okamžitých upozornení Smart Security na potenciálne bezpečnostné riziká.
Aplikácia HP Smart App. Zdroj: HP
Aplikácia HP Smart App. Zdroj: HP

Výhody nielen pre firmu, ale tiež pre prírodu

Významný prínos však majú technológie od spoločnosti HP aj pre prírodu. Téma udržateľnosti sa dnes nedotýka len veľkých firiem, ale veľmi často aj tých menších. So službou HP Instant Ink pre malé firmy je tlač udržateľná. Ku každej novej zásielke s tlačovým materiálom firme automaticky dorazí aj predplatená obálka, do ktorej vloží spotrebované tonerové (prípadne atramentové) kazety. Nasleduje ich bezplatné odoslanie poštou a recyklácia v rámci programu HP Planet Partners. Zásluhou toho sa tlač v danej firme stáva súčasťou cirkulárnej ekonomiky a dochádza k zníženiu množstva použitého primárneho plastu.

Viac informácií na HP Instant Ink.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Firemný počítač alebo mobil na súkromné účely z hľadiska bezpečnosti

Používanie firemných zariadení, ako sú notebooky či mobily, aj na súkromné účely, je dnes pomerne bežnou praxou. Odborník radí, za akých podmienok je to pre firmu bezpečné.

Čítačky čipových kariet a nové občianske preukazy

Je biometrický občiansky preukaz kompatibilný so staršími čítačkami? Sú na oddelení dokladov povinní dať občanovi novú? A ako zistiť, či čítačka funguje s aplikáciou eID klient?

Digitalizácia účtovníctva a kancelária bez papierov: ako na to?

Aké výhody má digitalizácia pre firmy a ako s ňou začať? Aj to, na čo dbať pri výbere dodávateľa riešenia a kedy spozornieť, prezradil Marek Polic z firmy KROS.

Aktivácia občianskeho preukazu eID: ako nastaviť KEP PIN a KEP PUK online

Postup, ako si nastaviť KEP PIN a KEP PUK na diaľku na novom občianskom preukaze a ako získať platné certifikáty pre kvalifikovaný elektronický podpis (KEP) v aplikácii eID klient.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky