Zmeňte život vášmu biznisu vstupom na európsky digitálny trh

Zmeňte život vášmu biznisu vstupom na európsky digitálny trh
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Informačne nasýtené dopoludnie v šiestich slovenských mestách pomáha slovenským podnikateľom pripraviť sa na vstup na európsky digitálny trh a využiť nastupujúce trendy v biznise vo svoj prospech.

Na Slovensko sa valí vlna digitálnej éry veľkolepých rozmerov. Desiatky vnútroštátnych trhov spojí do jedného s globálnym charakterom. Slovenské firmy sa tak nevyhnú zavádzaniu digitálnych produktov a služieb vrátane vzdelávania zamestnancov v digitálnej sfére a tiež podrobnejším analýzam a prípadnému prehodnoteniu biznis modelu. Nepripravenosť na novú digitálnu revolúciu môže viesť k strate konkurencieschopnosti a nad mnohé firmy zavesiť existenčný otáznik.

Rady, čo robiť, aby podnikateľov táto vlna nezmietla až na dno a ako nabrať správny smer a vyťažiť z nej maximum, nie sú tajomstvom. Počas série konferencií DSM Roadshow 2016 sa užitočné odporúčania môžu dozvedieť majitelia a riaditelia firiem z celého Slovenska. „Roadshow je určená najmä pre malé a stredne veľké firmy, pričom naším cieľom bolo dostať na jednotlivé podujatia najmä riaditeľov týchto spoločností – teda tých, ktorí rozhodujú o fungovaní a budúcom smerovaní, či prioritách,“ špecifikuje prezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský.

Načerpať dôležité informácie účastníci stihnú v priebehu jedného dopoludnia, pričom peňaženku môžu pokojne nechať doma. Podujatie organizuje IT Asociácia Slovenska v spolupráci s DigitalEurope pre účastníkov bezplatne. „Podujatia sme sa rozhodli stlačiť do jedného dopoludnia, aby sme záujemcom poskytli čo najviac informácii v takom čase, ktorý si môžu pri svojich pracovných povinnostiach dovoliť obetovať a neohroziť tým fungovanie svojich firiem,” dodáva Lelovský.

Digitálne jednotný svet

Jednotný digitálny trh sa k slovu definitívne dostane postupne do roku 2020. Realitou sa tak stanú rovnaké podmienky pre podnikanie pre všetkých v rámci EÚ bez geografických hraníc. Zjednoduší sa on-line obchodovanie medzi členskými štátmi únie s množstvom ďalších pozitívnych sprievodných javov. Slovenskí podnikatelia však v tejto problematike v porovnaní so zvyškom Európy zatiaľ ťahajú za kratší koniec. „Takmer dve pätiny (38%) manažérov slovenských firiem doposiaľ vôbec nepočulo o jednotnom európskom digitálnom trhu. Až 58% respondentov síce o stratégii nazvanej Digital Single Market niečo započulo alebo čítalo, detaily však nepoznajú. Vyplýva to z vybraných priebežných výsledkov celoslovenského prieskumu, ktorý realizuje agentúra GfK v spolupráci s týždenníkom Trend a IT Asociáciou Slovenska exkluzívne pre konferenciu Infotrendy 2016,“ konkretizuje štatistiky jeden z organizátorov podujatia.

Prečítajte si tiež

Vďaka DSM Roadshow 2016 odpovede na otázky ako efektívne využiť IKT pre rozvoj svojho biznisu, zvýšiť produktivitu a expandovať na zahraničný trh už poznajú podnikatelia z Bratislavy, Nitry a Banskej Bystrice. Odborný program na tému digitálnej transformácie a elektronizácie firiem v rámci podujatia DSM Roadshow 2016 ešte odznie v nasledujúcich dňoch v Poprade, Žiline a Košiciach s kvalitným výberom hostí a prednášajúcich.

Rozprávať sa bude o tom, ako v digitálnej revolúcii čeliť prívalu konkurencie, čerpať európske financie alebo ako nasadiť a používať elektronické služby. Príklady priamo z praxe však prezradia omnoho viac a podnikateľom pomôžu nájsť konkrétne riešenia ako ušetriť na nákladoch, modernizovať či získať potrebné financie. „Na Roadshow budú odprezentované príklady firiem, ktoré sa úspešne vydali na cestu digitalizácie a taktiež úplne nový webový portál, cez ktorý je možné získavať kontakty a odporúčania pre finančnú podporu podnikov v oblastiach inovácií, rastu výroby, digitalizácie a automatizácie výroby,“ doplnil k programu série konferencií Mário Lelovský z IT Asociácie Slovenska. Registrácia na webe http://dsmroadshow.sk/ naďalej prebieha.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Podvod pri sprostredkovaní práce: falošné personálne agentúry žiadajú poplatky

Za sprostredkovanie práce sa nikdy nikomu neplatí, no podvodníci opäť zneužívajú nevedomosť a dôveru ľudí. Na čo dať pozor a ako nenaletieť?

Podnikateľské misie firmám otvárajú dvere na zahraničné trhy

Podnikatelia sa môžu zúčastniť zahraničných veľtrhov či navštíviť spoločnosti v rôznych krajinách, no misie sa organizujú aj na Slovensku. Ako sa registrovať, aké sú podmienky a s akými nákladmi počítať?

Firemný počítač alebo mobil na súkromné účely z hľadiska bezpečnosti

Používanie firemných zariadení, ako sú notebooky či mobily, aj na súkromné účely, je dnes pomerne bežnou praxou. Odborník radí, za akých podmienok je to pre firmu bezpečné.

HR, IT či marketingový audit pomáha firmám rásť: ako naň získať financie?

Pohľad nezávislých profesionálov dokáže odhaliť mnohé slabé miesta. Ako získať príspevok na realizáciu auditu v rôznych oblastiach a v čom konzultanti poradia?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky