Zmeňte život vášmu biznisu vstupom na európsky digitálny trh

Zmeňte život vášmu biznisu vstupom na európsky digitálny trh
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Informačne nasýtené dopoludnie v šiestich slovenských mestách pomáha slovenským podnikateľom pripraviť sa na vstup na európsky digitálny trh a využiť nastupujúce trendy v biznise vo svoj prospech.

Na Slovensko sa valí vlna digitálnej éry veľkolepých rozmerov. Desiatky vnútroštátnych trhov spojí do jedného s globálnym charakterom. Slovenské firmy sa tak nevyhnú zavádzaniu digitálnych produktov a služieb vrátane vzdelávania zamestnancov v digitálnej sfére a tiež podrobnejším analýzam a prípadnému prehodnoteniu biznis modelu. Nepripravenosť na novú digitálnu revolúciu môže viesť k strate konkurencieschopnosti a nad mnohé firmy zavesiť existenčný otáznik.

Rady, čo robiť, aby podnikateľov táto vlna nezmietla až na dno a ako nabrať správny smer a vyťažiť z nej maximum, nie sú tajomstvom. Počas série konferencií DSM Roadshow 2016 sa užitočné odporúčania môžu dozvedieť majitelia a riaditelia firiem z celého Slovenska. „Roadshow je určená najmä pre malé a stredne veľké firmy, pričom naším cieľom bolo dostať na jednotlivé podujatia najmä riaditeľov týchto spoločností – teda tých, ktorí rozhodujú o fungovaní a budúcom smerovaní, či prioritách,“ špecifikuje prezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský.

Načerpať dôležité informácie účastníci stihnú v priebehu jedného dopoludnia, pričom peňaženku môžu pokojne nechať doma. Podujatie organizuje IT Asociácia Slovenska v spolupráci s DigitalEurope pre účastníkov bezplatne. „Podujatia sme sa rozhodli stlačiť do jedného dopoludnia, aby sme záujemcom poskytli čo najviac informácii v takom čase, ktorý si môžu pri svojich pracovných povinnostiach dovoliť obetovať a neohroziť tým fungovanie svojich firiem,” dodáva Lelovský.

Digitálne jednotný svet

Jednotný digitálny trh sa k slovu definitívne dostane postupne do roku 2020. Realitou sa tak stanú rovnaké podmienky pre podnikanie pre všetkých v rámci EÚ bez geografických hraníc. Zjednoduší sa on-line obchodovanie medzi členskými štátmi únie s množstvom ďalších pozitívnych sprievodných javov. Slovenskí podnikatelia však v tejto problematike v porovnaní so zvyškom Európy zatiaľ ťahajú za kratší koniec. „Takmer dve pätiny (38%) manažérov slovenských firiem doposiaľ vôbec nepočulo o jednotnom európskom digitálnom trhu. Až 58% respondentov síce o stratégii nazvanej Digital Single Market niečo započulo alebo čítalo, detaily však nepoznajú. Vyplýva to z vybraných priebežných výsledkov celoslovenského prieskumu, ktorý realizuje agentúra GfK v spolupráci s týždenníkom Trend a IT Asociáciou Slovenska exkluzívne pre konferenciu Infotrendy 2016,“ konkretizuje štatistiky jeden z organizátorov podujatia.

Prečítajte si tiež

Vďaka DSM Roadshow 2016 odpovede na otázky ako efektívne využiť IKT pre rozvoj svojho biznisu, zvýšiť produktivitu a expandovať na zahraničný trh už poznajú podnikatelia z Bratislavy, Nitry a Banskej Bystrice. Odborný program na tému digitálnej transformácie a elektronizácie firiem v rámci podujatia DSM Roadshow 2016 ešte odznie v nasledujúcich dňoch v Poprade, Žiline a Košiciach s kvalitným výberom hostí a prednášajúcich.

Rozprávať sa bude o tom, ako v digitálnej revolúcii čeliť prívalu konkurencie, čerpať európske financie alebo ako nasadiť a používať elektronické služby. Príklady priamo z praxe však prezradia omnoho viac a podnikateľom pomôžu nájsť konkrétne riešenia ako ušetriť na nákladoch, modernizovať či získať potrebné financie. „Na Roadshow budú odprezentované príklady firiem, ktoré sa úspešne vydali na cestu digitalizácie a taktiež úplne nový webový portál, cez ktorý je možné získavať kontakty a odporúčania pre finančnú podporu podnikov v oblastiach inovácií, rastu výroby, digitalizácie a automatizácie výroby,“ doplnil k programu série konferencií Mário Lelovský z IT Asociácie Slovenska. Registrácia na webe http://dsmroadshow.sk/ naďalej prebieha.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Vstupenky zdarma na Online festival vzdelávania 2024

Tri dni nabité užitočnými tipmi pre biznis. Na čo sa môžete tešiť na 5. ročníku Online festivalu vzdelávania a ako sa zúčastniť?

Grantový program She’s Next: financie a poradenstvo pre podnikateľky

Druhý ročník grantového programu Visa She's Next podporí mikro, malé a stredné firmy vlastnené ženami. Ako sa zapojiť a aké sú podmienky?

Podpora literárnych prekladov a propagácie kníh: EÚ rozdelí 5 miliónov eur

Európska Komisia zverejnila výzvu na šírenie európskych literárnych diel na rok 2024. Kto a dokedy môže o financie žiadať a aké sú podmienky?

Dotácia na budovanie nabíjacích staníc: kto a koľko môže získať?

Podnikatelia môžu požiadať o príspevok na vybudovanie nabíjačky pre elektromobily, stanovené podmienky ale stavajú do nevýhody menšie prevádzky. Ako postupovať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky