Sociálna poisťovňa obnovuje štandardné úradné hodiny a otvára pobočky pre klientov

Pobočky Sociálnej poisťovne od pondelka prejdú do zeleného režimu – klientov vybavia v štandardných hodinách.

Od pondelka 3. mája 2021 budú pobočky Sociálnej poisťovne k dispozícii pre všetkých klientov, ktorí sa rozhodnú riešiť si svoje záležitosti osobne, v štandardných úradných hodinách. Podľa Covid semaforu začnú pobočky pracovať v zelenom režime za dodržiavania prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení.

Pri vstupe do pobočiek treba mať test aj respirátor

Podmienkou vstupu klientov na pracoviská Sociálnej poisťovne bude negatívny test nie starší ako 7 dní, doklad o zaočkovaní či potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19. V interiéroch pobočky sa bude môcť zdržiavať v jednom momente limitovaný počet osôb (1 osoba na 15 metrov štvorcových), preto vstup na pracoviská Sociálnej poisťovne budú usmerňovať jej zamestnanci. Základné preventívne opatrenia – nosenie respirátora, dodržiavanie odstupu 2 metrov a dezinfikovanie rúk pri vstupe rovnako ostávajú v platnosti.

V hotovosti nezaplatíte a aj naďalej odporúčajú využívať elektronickú komunikáciu

Sociálna poisťovňa dáva do pozornosti, že pokladnice v pobočkách Sociálnej poisťovne nepreberajú hotovosť, klient má možnosť zaplatiť kartou alebo bezhotovostným bankovým prevodom.

Klientom pri komunikácii s pobočkou naďalej odporúčajú uprednostniť elektronický kontakt – využiť elektronické formuláre, e-schránku, prípadne kontaktovať svoju pobočku e-mailom alebo telefonicky. V nevyhnutných prípadoch možno využiť zaslanie poštou alebo vhodiť zásielku do schránky umiestnenej pri vstupe do pobočky.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Poistenci už môžu požiadať o predĺženie poberania nemocenského

Od mája je možné žiadať o predĺženie poberania nemocenského. Aký je postup a aké podmienky treba splniť?

Pandemický rodičovský príspevok čakajú zmeny: zlepšia sa podmienky nároku

Vláda schválila úpravy v nároku na pandemický rodičovský príspevok. Podmienky sa budú meniť aj v nároku na dávky v hmotnej núdzi a zamestnávatelia a SZČO si môžu odložiť odvody za apríl.

Registračný list fyzickej osoby – vzor a chyby pri vypĺňaní

Zamestnávatelia robia pri vypĺňaní registračného listu fyzickej osoby v Sociálnej poisťovni množstvo chýb. Ako sa nepomýliť a ušetriť si tak čas pri oprave či vyhnúť sa pokutám?

Tehotenské štipendium od 1.4.2021

Od 1. apríla 2021 môžu tehotné žiačky a študentky podať žiadosť o tehotenské štipendium. Kto má nárok na tehotenské štipendium a aká je výška tehotenského štipendia?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky