Vzdelávacie on-line kurzy o podnikaní

Začínate podnikať a chceli by ste v kocke získať kľúčové informácie potrebné k rozbehu vlastného biznisu? Združenie mladých podnikateľov Slovenska pripravilo sériu troch on-line kurzov, ktoré majú začínajúcim podnikateľom pomôcť zorientovať sa v podnikateľskej legislatíve, naučiť ich rozdiely medzi základnými právnymi formami podnikania, uľahčiť orientáciu v reálnych možnostiach financovania štartu biznisu, či ukázať aké sú základné aspekty on-line marketingu. Kurzy sú určené pre laikov, ktorí s danými témami nemajú praktické skúsenosti a chcú sa zorientovať.

On-line kurz „Právne formy podnikania v SR“

On-line vzdelávací kurz určený pre začínajúcich podnikateľov, ktorí zvažujú akú právnou formu si zvoliť na realizáciu svojho podnikateľského nápadu.
Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá právna forma podnikania je pre vás tá najlepšia voľba, tak v kurze nájdete porovnanie právnych foriem podnikania podľa hlavných znakov. Právne formu sú provnané z rôznych hľadísk tak, aby začínajúci podnikateľ pochopil rozdiely v zdaňovaní, odvodovom zaťažení, ručení za záväzky, odlišnosti v sume, ktorá je potrebná pri založení živnosti a s.r.o., či rozdiely vo flexibilite pri podnikaní formou s.r.o. a živnosti. Dôraz je kladený na porovnanie s.r.o. a živnosti. Webinár vychádza z právneho stavu platného v k 01.10.2012

Začínajúci podnikateľ po absolvovaní tohto kurzu pochopí, ktoré faktory musí zohľadňovať pri výbere právnej formy a bude si vedieť zvážiť výhody a nevýhody podnikania formou živnosti v porovnaní s podnikaním formou spoločnosti s ručením obmedzeným  pre jeho konkrétny podnikateľský nápad. Bude tiež vedieť, ktoré administratívne kroky súvisia so založením živnosti a s.r.o. a ktoré úrady je potrebné navštíviť.

Kurz obsahuje okrem vzdelávacej časti aj mnoho praktických tipov, ktoré uľahčia výber právnej formy. Na záver účastník kurzu absolvuje 21 kontrolných otázok z danej problematiky.

Kurz trvá približne 50 minút,  je bezplatný a môžete ho nájsť na nasledovnom linku. Kurz jje z dôvodu aktualizácie na nové legislatívne zmeny dočasne zrušený.


On-line kurz „Financovanie štartu podnikania“

On-line vzdelávací kurz určený pre začínajúcich podnikateľov, ktorí zvažujú štart podnikania a nevedia aké sú možnosti financovania štartu podnikania a z akých zdrojov je optimálne financovať rozbeh vlastného podnikania.

V on-line kurze Financovanie štartu podnikania sa začínajúci podnikatelia dozvedia aké sú možnosti financovania štartu podnikania na Slovensku, aké sú výhody a nevýhody jednotlivých možností pri financovaní štartu podnikania, ktoré možnosti sa hodia pre rôzne typy podnikateľských nápadov, ale tiež tipy, ako znížiť potrebu peňazí na štart podnikania.

Článok pokračuje pod reklamou

Vo webinári sa dozviete aj o podnikateľskom pláne. Podnikateľský plán možno bez preháňania označiť ako najdôležitejší prvok v procese získavania kapitálu na rozbehnutie nového podnikania či rozšírenie podnikateľských aktivít prostredníctvom rozvojového kapitálu od investorov alebo úveru od banky.
Začínajúci podnikateľ po absolvovaní kurzu pochopí podľa akých kritérií vyberať vhodné zdroje financovania svojho podnikateľského nápadu, bude vedieť ako pristupovať k vyčísleniu potreby financií na štart podnikania a dostane rady ako možno znižovať počiatočné výdavky pri štarte a rozbehu podnikania.
Kurz obsahuje okrem vzdelávacej časti aj mnoho praktických tipov a 15 kontrolných otázok na záver.

Kurz trvá približne 40 minút,  je bezplatný a môžete ho nájsť na nasledovnom linku. Kurz jje z dôvodu aktualizácie na nové legislatívne zmeny dočasne zrušený.

On line kurz „Základy on-line marketingu“

On-line vzdelávací kurz určený pre začínajúcich podnikateľov, ktorí zvažujú štart podnikania a nevedia aké sú možnosti on-line marketingu a ako ich využiť pri získavaní prvých zákazníkov pre svoje produkty a služby.

Kurz Základy on-line makretingu oboznámi začínajúcich podnikateľov s jednotlivými súčasťami on-line makretingu a ukáže ako sa dá využiť on-line prostredie na získavanie zákazníkov hneď od začiatku podnikania.  Dozviete sa čo je to Search engine marketing- SEM, ako sa dá využiť optimalizácia stránok pre vyhľadávače – SEO a ako vhodne kombinovať SEO a platenú kontextovú reklamu vo vyhľadávaní, či základné informácie o tom, ako docielite, že za preklik budete platiť menej ako konkurencia a v konečnom dôsledku Vám to prinesie viac návštevníkov a zákazníkov. Nebudú chýbať ani základné informácie o social media optimization – SMO, email marketingu, affiliate marketingu, banerovej reklame, on-line PR či využití blogov pri získavaní nových zákazníkov.

Kurz trvá približne 40 minút,  je bezplatný a môžete ho nájsť na nasledovnom linku. Kurz jje z dôvodu aktualizácie na nové legislatívne zmeny dočasne zrušený.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


R.Lukačka: Ako si urobiť podnikateľský život zaujímavým (video)

Rudolf Lukačka založil firmu, keď mal po štyridsiatke. Bolo to v čase, keď ho už podľa vlastných slov nikto nechcel zamestnať. Pre vtedajších zamestnávateľov bol už pristarý a ako sám hovorí bol neposlušný podriadený. Rozhodol sa preto podnikať. Založil som firmu ELAS, s.r.o., neskôr s cennou akvizíciou HT Computers. Z trinástich zamestnancov vznikla firma so približne tristo zamestnancami a obratom 2,1 miliardy korún. V roku 2004 firmu predal a stala sa súčasťou koncernu Siemens. Dnes pôsobí ako biznis couch a mentor. Okrem toho investuje časť svojho času aj do odovzdávania skúseností mladým podnikateľom v spolupráci so Združením mladých podnikateľov Slovenska.

Podnikateľský príbeh firmy roka v práve IT (video)

JUDr. Maisner a podnikateľský príbeh právnickej firmy, ktorá sa stala výzamným hráčom v stredoeurópskom regióne a viacnásobným držiteľom titulu Firma roka v oblasti práva informačných technológií. Vo svojej prednáške hovorí o tom, ako spolu s partnermi vybudovali poprednú právnickú spoločnosť, ale tiež o tom, čo sú podľa neho kľúčové aspekty, ktoré by mali mladí ľudia pri rozbehu podnikania zvažovať. O tom, že v biznise musíte mať aj šťasie, resp. nesmiete mať smolu, či o tom, že úspešné podnikanie nikdy nie je one man show. Podľa Martina Maisnera robiť so srdcom a dobre môže podnikateľ iba to, čo ho baví.

Luboš Fellner - Ako sa stať podnikateľom roka (video)

V živote bývalého lekára cestovanie zvíťazilo nad medicínou. BUBO vznikla ako študentská cestovná kancelária, no počas svojej existencie sa začala čoraz viac zameriavať na firemnú a bonitnejšiu klientelu. Ako vo svojej prednáške hovorí Ľ. Fellner, v roku 2006 sme boli dvakrát taký veľký ako v roku 2004 a stali sme sa najrýchlejšie rastúcou cestovkou na Slovensku. "Každý má šancu stať sa podnikateľom roka. Keď som sa ním stal ja ako lekár podnikajúci v cestovnom ruchu. Buďte fanatik v tom čo robíte a robte to najlepšie ako viete. Mladý človek má výhodu v tom, že nevie, že sa niečo nedá, vtedy sa to môže podariť :-)" hovorí Ľuboš Fellner. Ďalšie ponaučenia nájdete v nasledovnom videu.

Michal Král - Ako vybudovať portál z nuly na 1 mil. návštev mesačne (video)

Michal Král je zakladateľ portálu pricemania.sk, ktorý je popredným porovnávačom cien. Pricemania.sk porovnáva ceny z viac ako 1 milióna produktov v 4000 e-shopoch. Portál založil v roku 2007 a po úspešnom etablovaní na Slovenskom trhu v súčasnosti pripravuje jeho expanziu do zahraničia.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky