JA-YE Europe Trade Fair 2011 v Bratislave

JA-YE Europe Trade Fair 2011 je európske finále pre študentov Company Programu, ktorí v rámci podnikateľského vzdelávania realizujú svoje mini-spoločnosti. Prezentačný a súťažný európsky veľtrh študentských spoločností umožňuje študentom zažiť skutočný svet obchodu a podnikania. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť ich úspechy v rámci študentských spoločností a naučiť ich uspieť v konkurenčnom boji. Počas veľtrhu si študenti môžu otestovať svoje obchodné zručnosti a podnikateľského ducha tým, že prezentujú svoje výrobky a služby verejnosti na zahraničnom trhu. Súťaže sa zúčastňuje 50 študentských firiem z 24 krajín Európy.

Veľtrh uskutoční 29. marca od 10.00 do 18.00 hod. v nákupnom centre Eurovea Galleria.

Súčasťou programu celého podujatia je aj inauguračná prezentácia najnovšieho európskeho prieskumu JA-YE Europe s témou „ Zmenšovanie rozdielov medzi podnikaním a vzdelávaním “ a následnou panelovou diskusiou s významnými osobnosťami biznisu a oblasti vzdelávania.


Tento zbrusu nový prieskum s podporou Citi Foundation, poskytuje rámec pre porovnanie a posúdenie úlohy biznisu vo vzdelávaní a vplyvu firemného dobrovoľníctva a firemného občianstva na rozvoj zručností pre zamestnateľnosť u mladých ľudí, študentov stredných škôl.


Celé podujatie vyvrcholí za účasti predsedníčky vlády Slovenskej republiky Ivety Radičovej o 20.00 v Apollo Business Centre slávnostným vyhlásením víťazov tejto európskej súťaže na slávnostnej AWARDS DINNER.


Hlavnú cenu víťaznému tímu bude odovzdávať za prítomností 400 hostí z 24 krajín Európy práve pani Iveta Radičová. Okrem hlavnej ceny budú vyhlásené aj ocenenia v ďalších kategóriách.

Program JA-YE Europe Trade Fair 2011, 29. marec 2011

10.00 Slávnostné otvorenie JA-YE Europe Trade Fair, Eurovea Galleria

10.30 – 17.30 Prezentácie 50 študentských firiem z 24 európskych krajín priamo v nákupnom centre Eurovea Galleria

14.30 – 16.00 Prezentácia výsledkov najnovšieho európskeho prieskumu s témou „ Zmenšovanie rozdielov medzi podnikaním a vzdelávaním “ s následnou panelovou diskusiou za účasti štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Jaroslava Ivanča, Hotel Sheraton


20.00 Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže na AWARDS DINNER za účasti predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej,
Apollo Business Centrum I (hlavná zelená budova)

O ORGANIZÁTOROCH

Junior Achievement Slovensko, n.o., je profesionálna vzdelávacia nezisková organizácia, ktorá 19 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestanosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V školskom roku 2010/2011 je do programov a projektov JASR zapojených vyše 10 000 študentov a v júni 2010 dosiahol počet absolventov z celého Slovenska 187 143 študentov.Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a Junior Achievement – Young Enterprise Europe.

Junior Achievement - Young Enterprise Europe je neziskovou asociáciou, ktorá vznikla spojením dvoch partnerských medzinárodných organizácií pôsobiacich v Európe - Junior Achievement a Young Enterprise. Organizácia poskytuje členským krajinám servisné služby (know-how, podporu, informácie, kontakty, úspešné praktiky) a vyvíja činnosť, ktorej výsledkom je tvorba aktuálnych projektov, programov a súťaží na európskej úrovni, ako aj získavanie finančných prostriedkov, lobing, šírenie dobrého mena organizácie a zabezpečovanie účasti členských krajín na európskych podujatiach. V súčasnosti tvorí členskú základňu Junior Achievement -Young Enerprise Europe 37 krajín vrátane Slovenskej republiky.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovák absolvoval prestížny podnikateľský kurz MIT Bootcamp. Nebojte sa chýb a zlyhania, odkazuje

Má len 23 rokov, no už stihol založiť vlastnú firmu, absolvovať jeden z najprestížnejších podnikateľských programov na Massachusetts Institute of Technology a dostať sa na Harvard University.

Poznáme top 7 tém tohtoročnej e-shop konferencie CREATIVE summit & EXPO

Od objednávky k objednávke či od produktu k zákazníkovi. Aj tak by sme mohli charakterizovať bežný deň majiteľov e-shopov. Chod internetového obchodu si vyžaduje veľa času a energie a na sledovanie trendov či noviniek z tejto sféry tak nezostáva veľa času. Ako to dobehnúť?

Štát podporí účasť startu-pov na najväčšom ruskom stavebnom veľtrhu. Prihláste sa

Máte start-up určený pre stavbárov a plánujete expandovať do Ruska alebo strednej Ázie? SARIO ponúka preplatenie časti nákladov pri účasti na stavebnom veľtrhu MosBuild2019. Prihlásiť sa môžete do 15.1.2019.

Konferencia alebo workshop kdekoľvek v EÚ úplne zadarmo

Chcete svoje podnikanie posunúť dopredu a hľadať inšpiráciu v zahraničí? Stačí si vybrať medzinárodné odborné podujatie, ktoré by sa vám mohlo hodiť pre ďalší rozvoj vášho podnikania. O bezplatný vstup, letenku a ubytovanie sa postará SBA.