JA-YE Europe Trade Fair 2011 v Bratislave

JA-YE Europe Trade Fair 2011 je európske finále pre študentov Company Programu, ktorí v rámci podnikateľského vzdelávania realizujú svoje mini-spoločnosti. Prezentačný a súťažný európsky veľtrh študentských spoločností umožňuje študentom zažiť skutočný svet obchodu a podnikania. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť ich úspechy v rámci študentských spoločností a naučiť ich uspieť v konkurenčnom boji. Počas veľtrhu si študenti môžu otestovať svoje obchodné zručnosti a podnikateľského ducha tým, že prezentujú svoje výrobky a služby verejnosti na zahraničnom trhu. Súťaže sa zúčastňuje 50 študentských firiem z 24 krajín Európy.

Veľtrh uskutoční 29. marca od 10.00 do 18.00 hod. v nákupnom centre Eurovea Galleria.

Súčasťou programu celého podujatia je aj inauguračná prezentácia najnovšieho európskeho prieskumu JA-YE Europe s témou „ Zmenšovanie rozdielov medzi podnikaním a vzdelávaním “ a následnou panelovou diskusiou s významnými osobnosťami biznisu a oblasti vzdelávania.


Tento zbrusu nový prieskum s podporou Citi Foundation, poskytuje rámec pre porovnanie a posúdenie úlohy biznisu vo vzdelávaní a vplyvu firemného dobrovoľníctva a firemného občianstva na rozvoj zručností pre zamestnateľnosť u mladých ľudí, študentov stredných škôl.


Celé podujatie vyvrcholí za účasti predsedníčky vlády Slovenskej republiky Ivety Radičovej o 20.00 v Apollo Business Centre slávnostným vyhlásením víťazov tejto európskej súťaže na slávnostnej AWARDS DINNER.


Hlavnú cenu víťaznému tímu bude odovzdávať za prítomností 400 hostí z 24 krajín Európy práve pani Iveta Radičová. Okrem hlavnej ceny budú vyhlásené aj ocenenia v ďalších kategóriách.

Program JA-YE Europe Trade Fair 2011, 29. marec 2011

10.00 Slávnostné otvorenie JA-YE Europe Trade Fair, Eurovea Galleria

10.30 – 17.30 Prezentácie 50 študentských firiem z 24 európskych krajín priamo v nákupnom centre Eurovea Galleria

14.30 – 16.00 Prezentácia výsledkov najnovšieho európskeho prieskumu s témou „ Zmenšovanie rozdielov medzi podnikaním a vzdelávaním “ s následnou panelovou diskusiou za účasti štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Jaroslava Ivanča, Hotel Sheraton


20.00 Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže na AWARDS DINNER za účasti predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej,
Apollo Business Centrum I (hlavná zelená budova)

O ORGANIZÁTOROCH

Junior Achievement Slovensko, n.o., je profesionálna vzdelávacia nezisková organizácia, ktorá 19 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestanosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V školskom roku 2010/2011 je do programov a projektov JASR zapojených vyše 10 000 študentov a v júni 2010 dosiahol počet absolventov z celého Slovenska 187 143 študentov.Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a Junior Achievement – Young Enterprise Europe.

Junior Achievement - Young Enterprise Europe je neziskovou asociáciou, ktorá vznikla spojením dvoch partnerských medzinárodných organizácií pôsobiacich v Európe - Junior Achievement a Young Enterprise. Organizácia poskytuje členským krajinám servisné služby (know-how, podporu, informácie, kontakty, úspešné praktiky) a vyvíja činnosť, ktorej výsledkom je tvorba aktuálnych projektov, programov a súťaží na európskej úrovni, ako aj získavanie finančných prostriedkov, lobing, šírenie dobrého mena organizácie a zabezpečovanie účasti členských krajín na európskych podujatiach. V súčasnosti tvorí členskú základňu Junior Achievement -Young Enerprise Europe 37 krajín vrátane Slovenskej republiky.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Ako vybudovať silnú rodinnú firmu? Zistíte na unikátnom podujatí

Inšpiráciu či vedomosti od skúsených expertov ponúkne Medzinárodný kongres rodinných firiem. Už o pár dní sa o skúsenosti podelí aj 46. nástupca najstaršieho rodinného hotela na svete.

Druhý ročník Online festivalu vzdelávania je „za rohom“. Na aké témy sa môžete tešiť?

Ako si zjednodušiť evidenciu príspevkov na stravovanie? Ako vo firme využiť dobu e-shopovú? Bezplatný sedemdňový program nabitý informáciami, ktoré pomôžu nielen v podnikaní.

Rekordná účasť na prvom slovenskom festivale vzdelávania

Ani korona neodradila ekonómov, účtovníkov a stavbárov od účasti na najväčšom festivale vzdelávania na Slovensku. Webináre si pozrelo takmer 8 000 podnikateľov.

Rodinné firmy sa stretnú na unikátnom podujatí

Renomovaní zahraniční experti a majitelia rodinných firiem zo sveta pomôžu slovenským rodinným podnikom vyhnúť sa chybám pri generačnej výmene a poradia ako úspešne rásť.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky