Príďte si po nové kontakty a obchodné príležitosti na Žilinský Biznis Networking

Príďte si po nové kontakty a obchodné príležitosti na  Žilinský Biznis Networking

Podnikatelia v Žiline budú mať príležitosť získať inšpiráciu, nové kontakty a obchodné príležitosti. Viac nám prezradila organizátorka Žilinského Biznis Networkingu Mirka Tvarog Michalková.

Čo je podstatou networkingu?

Networking je sieťovanie ľudí s rovnakým zmýšľaním. Existujú rôzne kluby a organizácie, ktoré združujú ľudí s rovnakými záujmami, napríklad drobnochovatelia, záhradkári, dôchodcovia a podobne. To je tiež forma networkingu. Ak však hovoríme o biznis networkingu, pri tomto sieťovaní je základným zámerom generovanie nových obchodných príležitostí.

Pre koho je určený?

Biznis networking je vhodný pre každého, kto má záujem získať nové kontakty pre svoje obchodné aktivity.

Ako prebieha networkingové podujatie v Žiline?

V prípade Žilinského networkingu ide o riadený networking, ktorý má svoje pravidlá. A práve tieto pravidlá uľahčujú sebaprezentáciu najmä začiatočníkom v oblasti networkingu. Každý účastník má k dispozícií 1 minútu na predstavenie sa a nasledujú 8-minútové individuálne stretnutia účastníkov. Počas individuálnych stretnutí účastníci dokážu identifikovať zaujímavé kontakty, ktoré môžu neskôr rozvíjať.

Sú podľa vás na Slovensku malí a strední podnikatelia natoľko vyspelí, aby networking prijali za spôsob propagácie? Nie sú voči tomu ešte trochu skeptickí?

Momentálne žijeme dobu, v ktorej už mnohé zabehnuté obchodné kanály nefungujú a práve rozvíjanie osobných kontaktov je vysoko aktuálne. Myslím, že každý podnikateľ si to uvedomuje a považuje to za výborný nástroj, ktorý mu môže napomôcť ku konkurenčnej výhode. Za posledné tri roky sme zorganizovali šesť kôl, vždy jarné a jesenné. Podujatie sa teší veľkej obľube.

Ako by ste teda tým podnikateľom argumentovali, ako ich presvedčili, aby prišli? Čo tým podnikateľ získa pre svoj biznis?

Každé individuálne vyhľadávanie partnerov a následné dohodnutie stretnutia stojí nejaký čas. Tiež každá schôdzka predstavuje istý náklad, či už len časový alebo aj finančný. Tu sa na jednom mieste sa stretne 50 podnikateľov, ktorí majú záujem o nadväzovanie osobných kontaktov. Teda každý účastník jednoznačne ušetrí a v koncentrovanej forme získa množstvo nových kontaktov. A to všetko v príjemnom prostredí.

Čo špeciálne pripravujete na najbližšie stretnutie?

Súčasťou programu bude od 26.4.2016 KRESLO PRE HOSŤA, krátka moderovaná diskusia s úspešným podnikateľom, ktorý sa s účastníkmi podelí o svoj podnikateľský príbeh. Ako prví sa prídu s nami o svoje skúsenosti podeliť pán Štefan Súkeník, zakladateľ spoločnosti Kinekus s.r.o. a pani Mária Behúňová, spoluzakladateľka spoločnosti Best Slovakia s.r.o.

Pre všetkých gurmánov pripravujeme ochutnávky káva. Účastníci sa tiež môžu tešiť na zaujímavú tombolu.

Jarné kolo Žilinského biznis networkingu sa uskutoční už 26.apríla v priestoroch Holiday Inn Žilina. Vítaní sú nielen podnikatelia, ale aj zástupcovia firiem z celého Slovenska. Registrácia už prebieha na www.podnikanie-zenyzilina.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Štát podporí účasť startu-pov na najväčšom ruskom stavebnom veľtrhu. Prihláste sa

Máte start-up určený pre stavbárov a plánujete expandovať do Ruska alebo strednej Ázie? SARIO ponúka preplatenie časti nákladov pri účasti na stavebnom veľtrhu MosBuild2019. Prihlásiť sa môžete do 15.1.2019.

Konferencia alebo workshop kdekoľvek v EÚ úplne zadarmo

Chcete svoje podnikanie posunúť dopredu a hľadať inšpiráciu v zahraničí? Stačí si vybrať medzinárodné odborné podujatie, ktoré by sa vám mohlo hodiť pre ďalší rozvoj vášho podnikania. O bezplatný vstup, letenku a ubytovanie sa postará SBA.

Innovation Day 2018 dopadol na výbornú!

Druhý ročník podujatia Innovation Day 2018 umožnil stretnutie perspektívnych slovenských startupov a veľkých globálnych hráčov na jednom mieste. Nadväzovanie kontaktov so zahraničnými firmami je totiž výborným prostriedkom ďalšieho rozvoja ich podnikania.

Príďte diskutovať so Sajfom a ďalšími, ako uspieť v biznise

Podnikateľov čaká nálož informácií o tom, ako nájsť zamestnancov, prečo sa zero waste oplatí a čo je nové v online biznise.