Príďte si po nové kontakty a obchodné príležitosti na Žilinský Biznis Networking

Podnikatelia v Žiline budú mať príležitosť získať inšpiráciu, nové kontakty a obchodné príležitosti. Viac nám prezradila organizátorka Žilinského Biznis Networkingu Mirka Tvarog Michalková.

Čo je podstatou networkingu?

Networking je sieťovanie ľudí s rovnakým zmýšľaním. Existujú rôzne kluby a organizácie, ktoré združujú ľudí s rovnakými záujmami, napríklad drobnochovatelia, záhradkári, dôchodcovia a podobne. To je tiež forma networkingu. Ak však hovoríme o biznis networkingu, pri tomto sieťovaní je základným zámerom generovanie nových obchodných príležitostí.

Pre koho je určený?

Biznis networking je vhodný pre každého, kto má záujem získať nové kontakty pre svoje obchodné aktivity.

Ako prebieha networkingové podujatie v Žiline?

V prípade Žilinského networkingu ide o riadený networking, ktorý má svoje pravidlá. A práve tieto pravidlá uľahčujú sebaprezentáciu najmä začiatočníkom v oblasti networkingu. Každý účastník má k dispozícií 1 minútu na predstavenie sa a nasledujú 8-minútové individuálne stretnutia účastníkov. Počas individuálnych stretnutí účastníci dokážu identifikovať zaujímavé kontakty, ktoré môžu neskôr rozvíjať.

Sú podľa vás na Slovensku malí a strední podnikatelia natoľko vyspelí, aby networking prijali za spôsob propagácie? Nie sú voči tomu ešte trochu skeptickí?

Momentálne žijeme dobu, v ktorej už mnohé zabehnuté obchodné kanály nefungujú a práve rozvíjanie osobných kontaktov je vysoko aktuálne. Myslím, že každý podnikateľ si to uvedomuje a považuje to za výborný nástroj, ktorý mu môže napomôcť ku konkurenčnej výhode. Za posledné tri roky sme zorganizovali šesť kôl, vždy jarné a jesenné. Podujatie sa teší veľkej obľube.

Ako by ste teda tým podnikateľom argumentovali, ako ich presvedčili, aby prišli? Čo tým podnikateľ získa pre svoj biznis?

Každé individuálne vyhľadávanie partnerov a následné dohodnutie stretnutia stojí nejaký čas. Tiež každá schôdzka predstavuje istý náklad, či už len časový alebo aj finančný. Tu sa na jednom mieste sa stretne 50 podnikateľov, ktorí majú záujem o nadväzovanie osobných kontaktov. Teda každý účastník jednoznačne ušetrí a v koncentrovanej forme získa množstvo nových kontaktov. A to všetko v príjemnom prostredí.

Čo špeciálne pripravujete na najbližšie stretnutie?

Súčasťou programu bude od 26.4.2016 KRESLO PRE HOSŤA, krátka moderovaná diskusia s úspešným podnikateľom, ktorý sa s účastníkmi podelí o svoj podnikateľský príbeh. Ako prví sa prídu s nami o svoje skúsenosti podeliť pán Štefan Súkeník, zakladateľ spoločnosti Kinekus s.r.o. a pani Mária Behúňová, spoluzakladateľka spoločnosti Best Slovakia s.r.o.

Pre všetkých gurmánov pripravujeme ochutnávky káva. Účastníci sa tiež môžu tešiť na zaujímavú tombolu.

Jarné kolo Žilinského biznis networkingu sa uskutoční už 26.apríla v priestoroch Holiday Inn Žilina. Vítaní sú nielen podnikatelia, ale aj zástupcovia firiem z celého Slovenska. Registrácia už prebieha na www.podnikanie-zenyzilina.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Stavebníctvo na Slovensku: čo ho čaká v roku 2022? Prezradia odborníci na stavebnej konferencii

Zvyšovanie cien, nový stavebný zákon či moderné technológie – čo čaká stavebníctvo, na čo sa pripraviť a čo nezanedbať? Dozviete sa už v marci na konferencii „Stavebníctvo 2022: Nástup digitalizácie“.

Ako vybudovať silnú rodinnú firmu? Zistíte na unikátnom podujatí

Inšpiráciu či vedomosti od skúsených expertov ponúkne Medzinárodný kongres rodinných firiem. Už o pár dní sa o skúsenosti podelí aj 46. nástupca najstaršieho rodinného hotela na svete.

Druhý ročník Online festivalu vzdelávania je „za rohom“. Na aké témy sa môžete tešiť?

Ako si zjednodušiť evidenciu príspevkov na stravovanie? Ako vo firme využiť dobu e-shopovú? Bezplatný sedemdňový program nabitý informáciami, ktoré pomôžu nielen v podnikaní.

Rekordná účasť na prvom slovenskom festivale vzdelávania

Ani korona neodradila ekonómov, účtovníkov a stavbárov od účasti na najväčšom festivale vzdelávania na Slovensku. Webináre si pozrelo takmer 8 000 podnikateľov.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky