Príďte si po nové kontakty a obchodné príležitosti na Žilinský Biznis Networking

Podnikatelia v Žiline budú mať príležitosť získať inšpiráciu, nové kontakty a obchodné príležitosti. Viac nám prezradila organizátorka Žilinského Biznis Networkingu Mirka Tvarog Michalková.

Čo je podstatou networkingu?

Networking je sieťovanie ľudí s rovnakým zmýšľaním. Existujú rôzne kluby a organizácie, ktoré združujú ľudí s rovnakými záujmami, napríklad drobnochovatelia, záhradkári, dôchodcovia a podobne. To je tiež forma networkingu. Ak však hovoríme o biznis networkingu, pri tomto sieťovaní je základným zámerom generovanie nových obchodných príležitostí.

Pre koho je určený?

Biznis networking je vhodný pre každého, kto má záujem získať nové kontakty pre svoje obchodné aktivity.

Ako prebieha networkingové podujatie v Žiline?

V prípade Žilinského networkingu ide o riadený networking, ktorý má svoje pravidlá. A práve tieto pravidlá uľahčujú sebaprezentáciu najmä začiatočníkom v oblasti networkingu. Každý účastník má k dispozícií 1 minútu na predstavenie sa a nasledujú 8-minútové individuálne stretnutia účastníkov. Počas individuálnych stretnutí účastníci dokážu identifikovať zaujímavé kontakty, ktoré môžu neskôr rozvíjať.

Sú podľa vás na Slovensku malí a strední podnikatelia natoľko vyspelí, aby networking prijali za spôsob propagácie? Nie sú voči tomu ešte trochu skeptickí?

Momentálne žijeme dobu, v ktorej už mnohé zabehnuté obchodné kanály nefungujú a práve rozvíjanie osobných kontaktov je vysoko aktuálne. Myslím, že každý podnikateľ si to uvedomuje a považuje to za výborný nástroj, ktorý mu môže napomôcť ku konkurenčnej výhode. Za posledné tri roky sme zorganizovali šesť kôl, vždy jarné a jesenné. Podujatie sa teší veľkej obľube.

Ako by ste teda tým podnikateľom argumentovali, ako ich presvedčili, aby prišli? Čo tým podnikateľ získa pre svoj biznis?

Každé individuálne vyhľadávanie partnerov a následné dohodnutie stretnutia stojí nejaký čas. Tiež každá schôdzka predstavuje istý náklad, či už len časový alebo aj finančný. Tu sa na jednom mieste sa stretne 50 podnikateľov, ktorí majú záujem o nadväzovanie osobných kontaktov. Teda každý účastník jednoznačne ušetrí a v koncentrovanej forme získa množstvo nových kontaktov. A to všetko v príjemnom prostredí.

Čo špeciálne pripravujete na najbližšie stretnutie?

Súčasťou programu bude od 26.4.2016 KRESLO PRE HOSŤA, krátka moderovaná diskusia s úspešným podnikateľom, ktorý sa s účastníkmi podelí o svoj podnikateľský príbeh. Ako prví sa prídu s nami o svoje skúsenosti podeliť pán Štefan Súkeník, zakladateľ spoločnosti Kinekus s.r.o. a pani Mária Behúňová, spoluzakladateľka spoločnosti Best Slovakia s.r.o.

Pre všetkých gurmánov pripravujeme ochutnávky káva. Účastníci sa tiež môžu tešiť na zaujímavú tombolu.

Jarné kolo Žilinského biznis networkingu sa uskutoční už 26.apríla v priestoroch Holiday Inn Žilina. Vítaní sú nielen podnikatelia, ale aj zástupcovia firiem z celého Slovenska. Registrácia už prebieha na www.podnikanie-zenyzilina.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Vstupenky zdarma na Online festival vzdelávania 2024

Tri dni nabité užitočnými tipmi pre biznis. Na čo sa môžete tešiť na 5. ročníku Online festivalu vzdelávania a ako sa zúčastniť?

Roztočte to na Online festivale vzdelávania

Štvrtý ročník prinesie skúsenosti podnikateľov, cenné rady a zaujímavé diskusie o digitalizácii či nových zákonoch. Čo všetko je pripravené a ako sa zúčastniť?

Podnikateľské misie firmám otvárajú dvere na zahraničné trhy

Podnikatelia sa môžu zúčastniť zahraničných veľtrhov či navštíviť spoločnosti v rôznych krajinách, no misie sa organizujú aj na Slovensku. Ako sa registrovať, aké sú podmienky a s akými nákladmi počítať?

INOFEST 2022: tretí ročník festivalu inovácií sa blíži

Prezentácie od popredných odborníkov, tematické workshopy aj networkingové stretnutia ponúka nadchádzajúci INOFEST. Čo ďalšie je pripravené, kedy a kde sa uskutoční a pre koho je určený?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky