J&T Ventures investovali do prvých dvoch startupov

Po necelom roku existencie ohlásil venture kapitálový fond J&T Banky investície niekoľko stotisíc eur prvým start-upom. Fond J&T Ventures investoval do startupu pre zdravotnícku dokumentáciu FetView a druhým zainvestovaným startupom je ICE GATEWAY, ktorá prináša technologické riešenia pre oblasť Smart City.

Na Slovensku je J&T Ventures fond hlavným partnerom súťaže Podnikateľský nápad roka, kde víťaz môže získať investíciu až 300 tisíc eur.

„Po necelom roku existencie fondu sme radi, že sme z viac ako 400 projektov, s ktorými sme sa za ten čas stretli, vybrali spoločnosti, ktoré majú profesionálne zázemie, skvelý tím a overený, inovatívny produkt s veľkým potenciálom. Stále hľadáme zaujímavé projekty, ktoré potrebujú a ocenia nielen investičný, ale aj podporu smart money.“ hovorí Adam Kočík, investičný riaditeľ J&T VENTURES.

Prvé investície J&T Ventures sú z oblasti zdravotníctva a Smart City

FetView, start-up so sídlom v Prahe a silným zázemím v Nemecku má skúsený medzinárodný tím v oblasti zdravotníctva. Vyvinul aplikáciu, ktorá svoje využitie nachádza predovšetkým v oblasti gynekologickej a prenatálnej starostlivosti. Lekárom i pacientkam dáva jednoduchý prístup k všetkým dokumentom, výsledkom testov, ultrazvukom, meraním plodu, vrátane vývojového diagramu s možností všetko zdieľať aj s ostatnými ošetrujúcimi lekármi či rodinou a priateľmi pacientky. „FetView je prvá a jedinečná platforma svojho druhu, ide o nezávislý on-line softvér pre zdravotnícku dokumentáciu vyšetrení s možnosťou vyhodnocovať snímky z ultrazvuku. Od roku 2013 bol produkt predstavený na nemeckom, anglickom a českom trhu, kde ho už niekoľko desiatok gynekológov a kliník využíva,“ hovorí David Dostal, riaditeľ FetView. Aplikácia sa v budúcnosti dá rozšíriť i do ďalších oblastí medicíny, kde sa používa ultrazvuk a iné zariadenia k najrôznejším meraniam.

ICE GATEWAY GmbH je technologická spoločnosť so sídlom v Berlíne, ktorá prináša ucelené technologické riešenia pre oblasť Smart City. Na základe dlhodobých skúseností z oblasti IT, telekomunikácií a verejného osvetlenia bolo vyvinuté unikátne hardvérové a softvérové riešenie, ktoré sa inštaluje ako súčasť pouličného osvetlenia. Mestám a priemyslovým podnikom prináša šikovné riešenie v oblasti osvetlenia, dopravy, bezpečnosti a iných. Na základe softvérovej platformy produktu sa dajú využiť všetky aplikácie pre koncept Smart City. ICE Gateway vedie svojim riešením k podstatným energetickým úsporám a vytvára nové zdroje príjmov pre mestá. „Aplikácia sa môže ľahko a bez problémov inštalovať na už existujúce verejné osvetlenie. To sa stane instantným prenášačom dôležitých informácií - o aktuálnej dopravnej situácii, spravodajstva, o voľných parkovacích miestach, zabezpečuje navigáciu, či video služby. ICE GATEWAY sa môže bezproblémovo využiť na všetkých smartfónoch či tabletoch a je tak prostriedkom komunikácie mesta a verejnosti,“ vypichuje výhody Ramin Lavae Mokhtari, riaditeľ spoločnosti ICE GATEWAY.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Riaditeľ UVP TECHNICOM: ako prezentovať startup na súťaži či pred investorom

František Jakab radí, na čo dať pozor pri prezentovaní inovatívneho nápadu na súťaži a približuje, kto a ako môže využiť tzv. inkubátor či s čím pomáhajú experti z Technickej univerzity v Košiciach.

GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

METRO Group & Techstars vyberajú inovátorov pre multikanálový predaj

Na základe minuloročného úspešného ročníku sa aj tento rok môžu start-upy zo Slovenska prihlásiť do projektu METRO Retail Accelerator v spolupráci s Techstars. Desať najlepších získa príležitosť zapojiť sa do trojmesačného akceleračného programu v Berlíne, kde sa im bude venovať viac ako 100 mentorov z celého sveta a môžu získať investíciu až 120 000 eur. Start-upy sa môžu prihlásiť až do 2. februára 2018.

Slovenský Domotron chystá pokročilý smarthome systém pre celý svet

Domotron je komplexný systém inteligentnej domácnosti, tzv. smarthome systém. Firmu založili v roku 2012 dvaja spoločníci, Martin Budaj a Ján Zuštiak. Neskôr k nim pribudol aj Alexander Janušek, ktorý predtým pôsobil vo firme ako externista na marketing a obchod. Podelil sa s nami o dvojročné skúsenosti s hľadaním investora na slovenskom a českom trhu, ale aj o plány, ako chce firma rásť na domácom aj svetovom trhu.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky