J&T Ventures investovali do prvých dvoch startupov

Po necelom roku existencie ohlásil venture kapitálový fond J&T Banky investície niekoľko stotisíc eur prvým start-upom. Fond J&T Ventures investoval do startupu pre zdravotnícku dokumentáciu FetView a druhým zainvestovaným startupom je ICE GATEWAY, ktorá prináša technologické riešenia pre oblasť Smart City.

Na Slovensku je J&T Ventures fond hlavným partnerom súťaže Podnikateľský nápad roka, kde víťaz môže získať investíciu až 300 tisíc eur.

„Po necelom roku existencie fondu sme radi, že sme z viac ako 400 projektov, s ktorými sme sa za ten čas stretli, vybrali spoločnosti, ktoré majú profesionálne zázemie, skvelý tím a overený, inovatívny produkt s veľkým potenciálom. Stále hľadáme zaujímavé projekty, ktoré potrebujú a ocenia nielen investičný, ale aj podporu smart money.“ hovorí Adam Kočík, investičný riaditeľ J&T VENTURES.

Prvé investície J&T Ventures sú z oblasti zdravotníctva a Smart City

FetView, start-up so sídlom v Prahe a silným zázemím v Nemecku má skúsený medzinárodný tím v oblasti zdravotníctva. Vyvinul aplikáciu, ktorá svoje využitie nachádza predovšetkým v oblasti gynekologickej a prenatálnej starostlivosti. Lekárom i pacientkam dáva jednoduchý prístup k všetkým dokumentom, výsledkom testov, ultrazvukom, meraním plodu, vrátane vývojového diagramu s možností všetko zdieľať aj s ostatnými ošetrujúcimi lekármi či rodinou a priateľmi pacientky. „FetView je prvá a jedinečná platforma svojho druhu, ide o nezávislý on-line softvér pre zdravotnícku dokumentáciu vyšetrení s možnosťou vyhodnocovať snímky z ultrazvuku. Od roku 2013 bol produkt predstavený na nemeckom, anglickom a českom trhu, kde ho už niekoľko desiatok gynekológov a kliník využíva,“ hovorí David Dostal, riaditeľ FetView. Aplikácia sa v budúcnosti dá rozšíriť i do ďalších oblastí medicíny, kde sa používa ultrazvuk a iné zariadenia k najrôznejším meraniam.

ICE GATEWAY GmbH je technologická spoločnosť so sídlom v Berlíne, ktorá prináša ucelené technologické riešenia pre oblasť Smart City. Na základe dlhodobých skúseností z oblasti IT, telekomunikácií a verejného osvetlenia bolo vyvinuté unikátne hardvérové a softvérové riešenie, ktoré sa inštaluje ako súčasť pouličného osvetlenia. Mestám a priemyslovým podnikom prináša šikovné riešenie v oblasti osvetlenia, dopravy, bezpečnosti a iných. Na základe softvérovej platformy produktu sa dajú využiť všetky aplikácie pre koncept Smart City. ICE Gateway vedie svojim riešením k podstatným energetickým úsporám a vytvára nové zdroje príjmov pre mestá. „Aplikácia sa môže ľahko a bez problémov inštalovať na už existujúce verejné osvetlenie. To sa stane instantným prenášačom dôležitých informácií - o aktuálnej dopravnej situácii, spravodajstva, o voľných parkovacích miestach, zabezpečuje navigáciu, či video služby. ICE GATEWAY sa môže bezproblémovo využiť na všetkých smartfónoch či tabletoch a je tak prostriedkom komunikácie mesta a verejnosti,“ vypichuje výhody Ramin Lavae Mokhtari, riaditeľ spoločnosti ICE GATEWAY.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Riaditeľ UVP TECHNICOM: ako prezentovať startup na súťaži či pred investorom

František Jakab radí, na čo dať pozor pri prezentovaní inovatívneho nápadu na súťaži a približuje, kto a ako môže využiť tzv. inkubátor či s čím pomáhajú experti z Technickej univerzity v Košiciach.

GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

METRO Group & Techstars vyberajú inovátorov pre multikanálový predaj

Na základe minuloročného úspešného ročníku sa aj tento rok môžu start-upy zo Slovenska prihlásiť do projektu METRO Retail Accelerator v spolupráci s Techstars. Desať najlepších získa príležitosť zapojiť sa do trojmesačného akceleračného programu v Berlíne, kde sa im bude venovať viac ako 100 mentorov z celého sveta a môžu získať investíciu až 120 000 eur. Start-upy sa môžu prihlásiť až do 2. februára 2018.

Slovenský Domotron chystá pokročilý smarthome systém pre celý svet

Domotron je komplexný systém inteligentnej domácnosti, tzv. smarthome systém. Firmu založili v roku 2012 dvaja spoločníci, Martin Budaj a Ján Zuštiak. Neskôr k nim pribudol aj Alexander Janušek, ktorý predtým pôsobil vo firme ako externista na marketing a obchod. Podelil sa s nami o dvojročné skúsenosti s hľadaním investora na slovenskom a českom trhu, ale aj o plány, ako chce firma rásť na domácom aj svetovom trhu.
Videonávod podania návrhu na zápis údajov do obchodného registra

Ako zvládnete zápis do 30.9.2022 svojpomocne krok po kroku.

Zistiť viac
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky