Jedinečná eco-tech konferencia Metro ON Line 2018 ukáže riešenia, ktoré zmenia náš svet

11. júna 2018 otvorí svoje brány medzinárodná technologická konferencia Metro ON Line. Tohtoročný program sa týka najnovších trendov a inovácií v oblasti telekomunikácií, smartcities, IT bezpečnosti a blockchain technológií.

13. ročník konferencie Metro ON Line sa bude opäť konať v ekologickom rezorte AquaCity Poprad. Prednášky a panelové diskusie budú rozdelené tematicky a v jednotlivých dňoch odkryjú komplexné informácie o témach inteligentných miest.

Metro ON Line 2018 – 5 dní inšpirácie a networkingu

Metro ON Line 2018 odštartujú tzv. Slovak Smart City ClusterDays prebiehajúce 11. a 12. júna. Tretí deň konferencie bude zameraný na blockchain a bezpečnosť v oblasti IT sféry, štvrtý deň sa bude diskutovať o telekomunikačnom a IoT segmente a posledný deň konferencie bude venovaný start-upom.

Súčasťou podujatia budú odborné prednášky venované horúcim témam posledného obdobia. Povedú ich zástupcovia samospráv, širokopásmových streamingových služieb, globálnych technologických lídrov a televízií, ale aj úspešní Slováci. Účastníkov čaká tiež profesionálny networking, diskusie o inteligentných mestách a technológiách budúcnosti, ale aj dobrodružné sprievodné aktivity a tri večerné podujatia, ktoré budú ideálnou príležitosťou na prehĺbenie obchodných vzťahov.

Eko riešenia budúcnosti

"Obohatením tohtoročnej konferencie Metro ON Line sú motivačné témy a prednášky, ktoré účastníkom umožnia zamyslieť sa nad ekologickými a nadčasovými riešeniami súčasných, ale aj budúcich problémov týkajúcich sa nielen technológií, ale aj miest a obcí, v ktorých žijú. Od odborníkov sa dozvieme, ako skĺbiť udržateľné postupy s nárokmi a podmienkami, ktoré majú náročné riešenia komplexných problémov súčasnosti," hovorí Ján Michlík, organizátor konferencie.

Do diskusií o ekológii, konvergentných technológiách, a digitálnych výzvach súčasnosti sa tento rok zapojí viac ako až štyristo študentov. Cieľom projektu Metro ON Line je aj motivovať mladých k štúdiu technológií, čím prispejú nielen k ochrane prírody, ale aj k celkovému rozvoju Slovenska. Časť výťažku zo vstupného a príspevkov partnerov bude venovaná aj novovznikajúcemu technologickému inkubátoru ITcubator a záchrane bukových pralesov v národnom parku Poloniny.

Sprievodnou témou Metro ON Line 2018 bude Indiana Jones

Konferencia Metro ON Line sa tento rok sústredí aj na dobrodružné, motivačné a “smart” príbehy našich úspešných krajanov ako Peter Hámor či Filip Jančík. Sprievodnou témou konferencie sa preto stal Indiana Jones ako symbol odvážneho a motivovaného dobyvateľa sveta.

Kompletný program technologickej konferencie Metro ON Line 2018 a ďalšie dôležité informácie nájdete na internetovej stránke www.metroonline.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Rodinné firmy sa stretnú na unikátnom podujatí

Renomovaní zahraniční experti a majitelia rodinných firiem zo sveta pomôžu slovenským rodinným podnikom vyhnúť sa chybám pri generačnej výmene a poradia ako úspešne rásť.

Objavte potenciál umelej inteligencie na konferencii Podnikanie budúcnosti

Ako využiť potenciál umelej inteligencie vo vašom podnikaní? Bude pomocníkom účtovníkov alebo ich nahradí? Odpovede prezradia špičkoví experti 07. 11. 2019 v Bratislave. Registrácia je bezplatná.

Najčastejšie chyby zamestnávateľov v kontakte so Sociálnou poisťovňou a ako im predchádzať

Viac ako 6-tisíc podnikateľov v auguste neodovzdalo mesačné výkazy. Sociálna poisťovňa preto pripravila sériu bezplatných seminárov.

Night of Chances, na ktorom prisľúbil účasť aj primátor Matúš Vallo, ti prinesie horúce novinky zo sveta biznisu

Už čoskoro sa koná 9. ročník najväčšieho kariérno-vzdelávacieho podujatia Night of Chances pre všetkých, ktorým je blízka téma biznisu. Si to práve ty? V tom prípade je pre teba pripravený večer plný nielen životných šancí, ale aj zaujímavých workshopov, aktuálnych tém či inšpiratívnych rečníkov. Príď už 9.10. stráviť NOC na FIIT, STU v Bratislave.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky