Jedinečná eco-tech konferencia Metro ON Line 2018 ukáže riešenia, ktoré zmenia náš svet

11. júna 2018 otvorí svoje brány medzinárodná technologická konferencia Metro ON Line. Tohtoročný program sa týka najnovších trendov a inovácií v oblasti telekomunikácií, smartcities, IT bezpečnosti a blockchain technológií.

13. ročník konferencie Metro ON Line sa bude opäť konať v ekologickom rezorte AquaCity Poprad. Prednášky a panelové diskusie budú rozdelené tematicky a v jednotlivých dňoch odkryjú komplexné informácie o témach inteligentných miest.

Metro ON Line 2018 – 5 dní inšpirácie a networkingu

Metro ON Line 2018 odštartujú tzv. Slovak Smart City ClusterDays prebiehajúce 11. a 12. júna. Tretí deň konferencie bude zameraný na blockchain a bezpečnosť v oblasti IT sféry, štvrtý deň sa bude diskutovať o telekomunikačnom a IoT segmente a posledný deň konferencie bude venovaný start-upom.

Súčasťou podujatia budú odborné prednášky venované horúcim témam posledného obdobia. Povedú ich zástupcovia samospráv, širokopásmových streamingových služieb, globálnych technologických lídrov a televízií, ale aj úspešní Slováci. Účastníkov čaká tiež profesionálny networking, diskusie o inteligentných mestách a technológiách budúcnosti, ale aj dobrodružné sprievodné aktivity a tri večerné podujatia, ktoré budú ideálnou príležitosťou na prehĺbenie obchodných vzťahov.

Eko riešenia budúcnosti

"Obohatením tohtoročnej konferencie Metro ON Line sú motivačné témy a prednášky, ktoré účastníkom umožnia zamyslieť sa nad ekologickými a nadčasovými riešeniami súčasných, ale aj budúcich problémov týkajúcich sa nielen technológií, ale aj miest a obcí, v ktorých žijú. Od odborníkov sa dozvieme, ako skĺbiť udržateľné postupy s nárokmi a podmienkami, ktoré majú náročné riešenia komplexných problémov súčasnosti," hovorí Ján Michlík, organizátor konferencie.

Do diskusií o ekológii, konvergentných technológiách, a digitálnych výzvach súčasnosti sa tento rok zapojí viac ako až štyristo študentov. Cieľom projektu Metro ON Line je aj motivovať mladých k štúdiu technológií, čím prispejú nielen k ochrane prírody, ale aj k celkovému rozvoju Slovenska. Časť výťažku zo vstupného a príspevkov partnerov bude venovaná aj novovznikajúcemu technologickému inkubátoru ITcubator a záchrane bukových pralesov v národnom parku Poloniny.

Sprievodnou témou Metro ON Line 2018 bude Indiana Jones

Konferencia Metro ON Line sa tento rok sústredí aj na dobrodružné, motivačné a “smart” príbehy našich úspešných krajanov ako Peter Hámor či Filip Jančík. Sprievodnou témou konferencie sa preto stal Indiana Jones ako symbol odvážneho a motivovaného dobyvateľa sveta.

Kompletný program technologickej konferencie Metro ON Line 2018 a ďalšie dôležité informácie nájdete na internetovej stránke www.metroonline.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Štát podporí účasť startu-pov na najväčšom ruskom stavebnom veľtrhu. Prihláste sa

Máte start-up určený pre stavbárov a plánujete expandovať do Ruska alebo strednej Ázie? SARIO ponúka preplatenie časti nákladov pri účasti na stavebnom veľtrhu MosBuild2019. Prihlásiť sa môžete do 15.1.2019.

Konferencia alebo workshop kdekoľvek v EÚ úplne zadarmo

Chcete svoje podnikanie posunúť dopredu a hľadať inšpiráciu v zahraničí? Stačí si vybrať medzinárodné odborné podujatie, ktoré by sa vám mohlo hodiť pre ďalší rozvoj vášho podnikania. O bezplatný vstup, letenku a ubytovanie sa postará SBA.

Innovation Day 2018 dopadol na výbornú!

Druhý ročník podujatia Innovation Day 2018 umožnil stretnutie perspektívnych slovenských startupov a veľkých globálnych hráčov na jednom mieste. Nadväzovanie kontaktov so zahraničnými firmami je totiž výborným prostriedkom ďalšieho rozvoja ich podnikania.

Príďte diskutovať so Sajfom a ďalšími, ako uspieť v biznise

Podnikateľov čaká nálož informácií o tom, ako nájsť zamestnancov, prečo sa zero waste oplatí a čo je nové v online biznise.