Kontrola z úradov? Koniec nočnej mory pre podnikateľov

Či podnikáte v gastro priemysle, stavebníctve alebo inom segmente, sú s tým spojené určité zákonné požiadavky. Tieto musí dodržiavať každý podnikateľ. Patria sem napríklad BOZP, Požiarna ochrana, Pracovná zdravotná služba, GDPR alebo iné. Splnením týchto povinností to však nekončí.

Všetky zákonné náležitosti obsahujú množstvo procesov, ktoré treba opakovať v pravidelných intervaloch a ktoré musíte mať neustále na pamäti. Dnes sa už našťastie s týmito povinnosťami dokážete vysporiadať jednoducho a rýchlo!

Veľa podnikateľov sa snaží zabezpečiť zákonné povinnosti pre svoju firmu svojpomocne. Trvá to však nesmierne dlho a identifikovať, ktoré povinnosti musíte splniť a v akom rozsahu, je náročný proces. Bez odborníka ho vyriešite len veľmi ťažko. Taktiež je tu neustále meniaca sa legislatíva. Nejaké povinnosti stále pribúdajú, niektoré ubúdajú a mať prehľad v tom, čo, kedy a ako sa zmenilo, je naozaj frustrujúca záťaž.

Nesmieme zabúdať ani na povinné školenia všetkých zamestnancov, ktoré vedia byť tiež časovo a organizačne náročné. Nehovoriac o pokutách, ktoré hrozia za nedodržanie týchto povinností. Niektoré fungujúce firmy majú nevedome, ale i vedome nesplnené tieto povinnosti, pretože buď nevedia čo sú ich povinnosti alebo naopak nevedia, ako ich majú riešiť.

Ak sa náhodou nachádzate medzi nimi, určite pokračujte v čítaní.

Viete aké pokuty vám hrozia za nesplnenie niektorých zo zákonných povinností?

Pri porušení povinností zamestnávateľa pri BOZP: 3 300 € – 33 000 €

Pri nenahlásení pracovného úrazu: 65 € – 650 €

Nevykonanie preventívnej protipožiarnej prehliadky do 8 289 €

Nezriadenie požiarnych hliadok do 8 289 €

Nepreškolenie zamestnancov do 8 289 €

Nevypracovanie dokumentácie o ochrane pred požiarmi do 8 289 €

Pokuty môžu byť samozrejme aj vyššie aj nižšie, v závislosti od danej oblasti.

Chcete jednoducho identifikovať a zabezpečiť všetky zákonné povinnosti pre vašu firmu bez hroziacich pokút? Riešením je pre vás užitočná služba Mandato.sk.

Je to online platforma, ktorá na základe vami vložených údajov o firme dokáže identifikovať všetky zákonné povinnosti týkajúce sa vášho podnikania a hneď vás prepojiť s certifikovaným dodávateľom týchto služieb. To všetko z pohodlia domova, bez nutnosti hľadania informácií na internete alebo čítania zákonov.

Mandato myslelo aj na tých, ktorí pre svoje podnikanie potrebujú špecifické pracovné prostriedky, pomôcky, alebo odevy. Tie sa dajú cez túto službu zabezpečiť za zvýhodnené ceny.

Ak potrebujete alebo máte záujem o odborné kurzy pre zamestnancov, máte k dispozícií širokú ponuku odborných kurzov pre tie najrôznejšie povolania:

  • Pohyblivé pracovné plošiny
  • Kurzy pre obsluhu vybraných stavebných strojov
  • Kurzy pre obsluhu vysokozdvižných vozíkov
  • Kurzy pre lešenárov

a ďalšie.

V Mandato.sk taktiež nezabudli na pomoc pri zakladaní nových firiem. Cez Mandato.sk firmu založíte a druhým klikom zabezpečíte všetky zákonné povinnosti. Radi Vám pomôžu a poradia aj pri pracovnoprávnych vzťahoch.

Krátke zhrnutie

Lepšie raz vidieť ako dvakrát počuť. Ak teda patríte medzi podnikateľov, ktorí sa chcú zbaviť zbytočnej záťaže a viac sa sústrediť na svoj vlastný biznis, MANDATO je pre vás riešenie. Pozrite si video, v ktorom sa bližšie zoznámite s touto jedinečnou platformou.

Chcete si službu mandato.sk vyskúšať zdarma?

Ak by ste si radi vyskúšali túto platformu, neváhajte a napíšte nám!

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Letné detské tábory z hľadiska legislatívy

Ako organizovať detský tábor, aké povinnosti vyplývajú zo zákonov, v čom sa líšia pravidlá pre pobytové a denné tábory a čo musia dodržiavať organizátori?

Odpustenie či zníženie pokuty: zmeny v ukladaní sankcií od 1. 7. 2024

Od 1.7.2024 platí nový zákon o ochrane spotrebiteľa. Aké zmeny priniesol v oblasti sankcií?

Prechodný pobyt na účel zamestnania: ako ho získať?

Aby mohla firma zamestnať cudzinca na Slovensku, musí mu byť udelený prechodný pobyt pre tento účel. Aké doklady treba k jeho získaniu a čo rieši zamestnávateľ?

Zákon o ochrane spotrebiteľa od 1.7.2024: koniec fiktívnych zliav

Ako musí obchodník postupovať pri poskytnutí zľavy z ceny tovaru podľa nového zákona o ochrane spotrebiteľa účinného od 1. 7. 2024?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky