METRO Dobrý podnikateľ

Spoločnosť METRO Cash & Carry SR s.r.o. každoročne pre všetkých filantropicky orientovaných podnikateľov organizuje súťaž METRO Dobrý podnikateľ. Kandidát na finalistu súťaže METRO Dobrý podnikateľ by okrem ziskového biznisu a rozrastajúcej sa spoločnosti mal myslieť aj na hlbší rozmer svojich podnikateľských aktivít. A to napr. na rozvoj regiónu, v ktorom podniká, či podanie pomocnej ruky tým, ktorí ju práve potrebujú. Cieľom súťaže Dobrý podnikateľ je zviditeľniť snahu neobyčajne zmýšľajúcich podnikateľov a podporiť ich v aktivitách, ktorými nad rámec svojich podnikateľských aktivít pomáhajú svojmu regiónu či jeho obyvateľom.

Deň súkromného podnikania je tu pre každého. Zapojte sa!

Majú rodinnú pekáreň, malý obchodík s potravinami na rohu vašej ulice, prevádzkujú pizzeriu alebo autoservis či kaderníctvo. Malým firmám, kde väčšinou vlastník je aj jediným pracovníkom, prípadne zamestnáva len malú hŕstku ľudí, sa nevenuje až taká pozornosť. A pritom sú tu vždy pre nás. Do svojho podnikania dávajú všetok čas, energiu, mnohokrát pracujú bez oddychu, len aby ich produkty či služby spĺňali požadované predstavy a kvalitu.

Deň súkromného podnikania - pripojte sa k oslavám malých podnikateľov a dajte o sebe vedieť

Už teraz sa môžu podnikatelia zapojiť do príprav na Deň súkromného podnikania, ktorý sa bude konať tento rok prvý raz 11. októbra a potom každý druhý utorok v októbri. Cieľom projektu je pripomenúť dôležitosť malých podnikateľov nielen pre domácu ekonomiku, ale tiež pre spoločnosť a súčasne im ukázať uznanie za ich každodennú prácu. Za myšlienkou Dňa súkromného podnikania stoja Združenie mladých podnikateľov Slovenska a Zväz hotelov a reštaurácií SR a spoločnosť METRO, ktorá podporí túto udalosť veľkou mediálnou kampaňou.

Spoznajte najlepšieho z top 10 podnikateľov, ktorí robia svet krajším

Popri bežných povinnostiach podnikateľa stíhajú myslieť aj na dobro svojho okolia. Ktorému z top 10 podnikateľov v súťaži METRO Dobrý podnikateľ 2015 sa to darí najviac?

To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky