Jedinečná eco-tech konferencia Metro ON Line 2018 ukáže riešenia, ktoré zmenia náš svet

11. júna 2018 otvorí svoje brány medzinárodná technologická konferencia Metro ON Line. Tohtoročný program sa týka najnovších trendov a inovácií v oblasti telekomunikácií, smartcities, IT bezpečnosti a blockchain technológií.

13. ročník konferencie Metro ON Line sa bude opäť konať v ekologickom rezorte AquaCity Poprad. Prednášky a panelové diskusie budú rozdelené tematicky a v jednotlivých dňoch odkryjú komplexné informácie o témach inteligentných miest.

Metro ON Line 2018 – 5 dní inšpirácie a networkingu

Metro ON Line 2018 odštartujú tzv. Slovak Smart City ClusterDays prebiehajúce 11. a 12. júna. Tretí deň konferencie bude zameraný na blockchain a bezpečnosť v oblasti IT sféry, štvrtý deň sa bude diskutovať o telekomunikačnom a IoT segmente a posledný deň konferencie bude venovaný start-upom.

Súčasťou podujatia budú odborné prednášky venované horúcim témam posledného obdobia. Povedú ich zástupcovia samospráv, širokopásmových streamingových služieb, globálnych technologických lídrov a televízií, ale aj úspešní Slováci. Účastníkov čaká tiež profesionálny networking, diskusie o inteligentných mestách a technológiách budúcnosti, ale aj dobrodružné sprievodné aktivity a tri večerné podujatia, ktoré budú ideálnou príležitosťou na prehĺbenie obchodných vzťahov.

Eko riešenia budúcnosti

"Obohatením tohtoročnej konferencie Metro ON Line sú motivačné témy a prednášky, ktoré účastníkom umožnia zamyslieť sa nad ekologickými a nadčasovými riešeniami súčasných, ale aj budúcich problémov týkajúcich sa nielen technológií, ale aj miest a obcí, v ktorých žijú. Od odborníkov sa dozvieme, ako skĺbiť udržateľné postupy s nárokmi a podmienkami, ktoré majú náročné riešenia komplexných problémov súčasnosti," hovorí Ján Michlík, organizátor konferencie.

Do diskusií o ekológii, konvergentných technológiách, a digitálnych výzvach súčasnosti sa tento rok zapojí viac ako až štyristo študentov. Cieľom projektu Metro ON Line je aj motivovať mladých k štúdiu technológií, čím prispejú nielen k ochrane prírody, ale aj k celkovému rozvoju Slovenska. Časť výťažku zo vstupného a príspevkov partnerov bude venovaná aj novovznikajúcemu technologickému inkubátoru ITcubator a záchrane bukových pralesov v národnom parku Poloniny.

Sprievodnou témou Metro ON Line 2018 bude Indiana Jones

Konferencia Metro ON Line sa tento rok sústredí aj na dobrodružné, motivačné a “smart” príbehy našich úspešných krajanov ako Peter Hámor či Filip Jančík. Sprievodnou témou konferencie sa preto stal Indiana Jones ako symbol odvážneho a motivovaného dobyvateľa sveta.

Kompletný program technologickej konferencie Metro ON Line 2018 a ďalšie dôležité informácie nájdete na internetovej stránke www.metroonline.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Online festival vzdelávania 2022: digitalizácia účtovníctva či inflácia očami odborníkov

Ako optimalizovať dane, šetriť náklady vďaka digitalizácii či ako sa vyrovnať s infláciou bez nutnosti zdražovať produkty? Nielen v týchto témach poradia experti z praxe na treťom ročníku Online festivalu vzdelávania.

Stavebníctvo na Slovensku: čo ho čaká v roku 2022? Prezradia odborníci na stavebnej konferencii

Zvyšovanie cien, nový stavebný zákon či moderné technológie – čo čaká stavebníctvo, na čo sa pripraviť a čo nezanedbať? Dozviete sa už v marci na konferencii „Stavebníctvo 2022: Nástup digitalizácie“.

Ako vybudovať silnú rodinnú firmu? Zistíte na unikátnom podujatí

Inšpiráciu či vedomosti od skúsených expertov ponúkne Medzinárodný kongres rodinných firiem. Už o pár dní sa o skúsenosti podelí aj 46. nástupca najstaršieho rodinného hotela na svete.

Druhý ročník Online festivalu vzdelávania je „za rohom“. Na aké témy sa môžete tešiť?

Ako si zjednodušiť evidenciu príspevkov na stravovanie? Ako vo firme využiť dobu e-shopovú? Bezplatný sedemdňový program nabitý informáciami, ktoré pomôžu nielen v podnikaní.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky