Využite ponuku podporných iniciatív a dovoľte vášmu startupu roztiahnuť krídla

Využite ponuku podporných iniciatív a dovoľte vášmu startupu roztiahnuť krídla
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Prečo sú február a marec v tomto roku kľúčovými mesiacmi pre startupy, ktoré chcú získať atraktívne financovanie a svoj projekt nechať vyrásť na zahraničnom trhu.

Sieť podpory pre startupistov s globálnymi ambíciami sa rozrastá do šírky. Írsko, Rakúsko, Nemecko či USA. Prvý rok podpory účasti na startupových podujatiach svetového formátu v týchto i mnohých ďalších krajinách len prednedávnom uzavrela iniciatíva Slovak Business Agency - Startup Sharks. Ak ste premeškali februárovú uzávierku, nezúfajte, už sa núkajú ďalšie možnosti, ako predstaviť svoj nápad svetu a rásť. Príležitosť  zviditeľniť sa za hranicami našej krajiny, rozšíriť svoju networkingovú sieť a popri tom sa mnohému priučiť za minimálne náklady ponúkajú minimálne ďalšie dve globálne iniciatívy.

Techstars – 5 krajín, 5 programov

Prvým krokom k úspešnej realizácii podnikateľského zámeru sa môže stať zaslanie prihlášky do jedného  z najlepších akceleračných programov pre startupy na svete. Akceleračný program Techstars láka podporou a skúsenosťami mentorov, investorov a partnerov, ktorí majú startupom pomôcť vybudovať úspešný  biznis. Aktuálne ponúka možnosť výberu vycestovať  a zúčastniť sa programu Techstars v Chicagu, New Yorku či Londýne. Pre startupy orientované na sociálne médiá či kyberbezpečnosť  ekosystém Techstars otvára možnosť zúčastniť sa vertikálneho programu Techstars Atlanta, pre technologicky orientované startupy zasa ponúka program Techstars Mobility. Stačí si vybrať konkrétnu lokalitu, prezradiť niečo o tíme, konkurenčných spoločnostiach a výzvach, ktorým čelíte. K tomu trochu internej štatistiky a odhalení motivácie stať sa súčasťou programu a prihláška je hotová. Veľkým lákadlom je 100 tisíc dolárov, ktorými Techstars financuje každú akceptovanú prihlášku. Váhy majú na svoju stranu naklonené predovšetkým technologicky a softvérovo orientované startupy s nadnárodnými ambíciami. Možnosť predkladania žiadostí  do programu ekosystém Techstars ohraničuje termínom 20. marec 2016, vycestovať so svojím startupom do sveta sa vám možno podarí už v letných mesiacoch.

Iniciatíva Techstars program (pod taktovkou globálneho ekosystému Techstars)
Pre koho je určená pre existujúce spoločnosti a startupy (predovšetkým technologicky orientované)
Čo môžete získať možnosť vycestovať  a prezentovať svoj projekt v zahraničí, financovanie 100 000€, profesionálny mentoring
Uzávierka prihlášok 20.marec 2016

Publicis 90 -  atraktívne financovanie i parížska startup konferencia

Študentov, startupistov alebo kohokoľvek s perspektívnou biznis ideou vyzýva na zapojenie sa do svojho podporného programu materská spoločnosť slovenskej reklamnej agentúry Wiktor Leo Burnett – Publicis Group. Pozoruhodné 90. výročie svojho vzniku si agentúra pripomína projektom Publicis90, prostredníctvom ktorého podporí až deväťdesiatku digitálnych projektov a startupov. Financovanie a mentoring môže získať prakticky ktokoľvek s  biznis ideou alebo startupom blízkym digitálnym technológiám. Podmienkou je vybudovanie produktu v jednej z krajín, na ktorých operujú spoločnosti Publicis Group. Účasťou v projekte môžete pre svoj nápad získať financovanie vo výške od 10 000 do 500 000 €, jeden rok intenzívneho mentoringu a možnosť zúčastniť sa na prelome mesiacov jún a júl 2016 globálnej startup konferencie Viva Technology v Paríži. Vybraná najlepšia deväťdesiatka prihlásených projektov bude výsledkom dvojitej selekcie. Tá začne výberom naj projektov na regionálnej úrovni, spomedzi ktorých porota určí tie, ktoré majú  najväčší biznis potenciál. Aby sa váš startup dostal medzi 90 najlepších, poslať si prihlášku musíte stihnúť do 28. februára 2016. 

Iniciatíva Publicis90 (pod taktovkou Publicis Group)
Pre koho je určená prakticky ktokoľvek s potenciálnym biznis nápadom
Čo môžete získať možnosť vycestovať  a prezentovať svoj projekt v zahraničí, účasť na významných startup podujatiach, financovanie od 10 do 500 000€, profesionálny mentoring
Uzávierka prihlášok 28. február 2016

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Podpora startupov v praxi: skúsenosti podnikateľov

Pomoc s biznis plánom či marketingom, ale aj prezentácia v zahraničí. Čo priniesla iniciatíva Startup Sharks podnikateľom, ktorí sa do nej zapojili a ako takáto podpora funguje v praxi?

Grantový program She’s Next: financie a poradenstvo pre podnikateľky

Druhý ročník grantového programu Visa She's Next podporí mikro, malé a stredné firmy vlastnené ženami. Ako sa zapojiť a aké sú podmienky?

Podpora literárnych prekladov a propagácie kníh: EÚ rozdelí 5 miliónov eur

Európska Komisia zverejnila výzvu na šírenie európskych literárnych diel na rok 2024. Kto a dokedy môže o financie žiadať a aké sú podmienky?

Dotácia na budovanie nabíjacích staníc: kto a koľko môže získať?

Podnikatelia môžu požiadať o príspevok na vybudovanie nabíjačky pre elektromobily, stanovené podmienky ale stavajú do nevýhody menšie prevádzky. Ako postupovať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky