CompuGroup Medical kúpila vision4health

Popredná svetová spoločnosť zameraná na eHealth - CompuGroup Medical (CGM) expanduje v oblasti laboratórnych informačných systémov.

CGM kúpila popredného dodávateľa laboratórnych informačných systémov.

CompuGroup Medical (CGM) dokončila akvizíciu vision4health Laufenberg & Co, celoeurópsky významného inovátora v oblasti softvérových riešení pre laboratóriá a diagnostiku. Prostredníctvom tejto dohody CGM získava všetky aktíva a akcie skupiny vision4health, ktorá operuje v Nemecku, vo Švajčiarsku, v Belgicku a vo Francúzsku. S viac ako 200 klientmi v Európe je vision4health jedným z popredných dodávateľov laboratórnych informačných systémov, s niektorými z najväčších a najprestížnejších nemocníc a prevádzkovateľov súkromných laboratórií ako referenčnými zákazníkmi.

Produktové portfólio spoločnosti vision4Health sa skladá z osvedčených a na trhu zavedených laboratórnych informačných systémov "molis" , ktoré podporujú všetky relevantné laboratórne disciplíny, ako je biochémia a hematológia, mikrobiológia, histopatológia, správa krvných bánk a transfúzna/transplantačná medicína.

Významné investície v posledných rokoch viedli k vývoju novej generácie produktov s názvom "molis vt", založenej na najnovších technológiách a inovatívnych modeloch pracovného procesu. Okrem toho, diagnostický portál "molis vt channel" podporuje elektronické objednávanie a zasielanie výsledkov, bezpapierové žiadosti o informácie a výsledky, ale aj ďalšie služby medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a laboratóriami. Molis vt channel je jedným zo základných kameňov diagnostickej siete "Wide Area Network" spájajúcej ambulancie lekárov, zdravotné strediská, nemocničné oddelenia, špecialistov a laboratóriá.

"Spoločne s našou silnou pozíciou v segmente laboratórnych systémov v Škandinávii máme teraz pevnú pozíciu ako popredný dodávateľ pre laboratóriá a diagnostiku na kľúčových európskych trhoch. IT riešenia pre laboratóriá začínajú už v ambulancii objednávajúceho lekára a my sme už niekoľko rokov predvídali výhody vytvárania sietí medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a diagnostickými službami. Spoločne s našimi ambulantnými informačnými systémami a inovatívnymi produktmi z portfólia vision4health teraz máme schopnosť poskytovať ešte lepšie služby pre laboratóriá, lekárov a nemocnice," povedal Frank Gotthardt, CEO skupiny CompuGroup Medical AG.

Celkový obrat skupiny vision4health bol v roku 2013 približne 13 miliónov eur s EBITDA vo výške približne 0,1 milióna eur. Kúpna cena, ktorá na základe dohody medzi zmluvnými stranami nebude zverejnená, bola vyplatená v hotovosti. Akvizícia bola financovaná prostredníctvom dostupnej hotovosti a úveru.

O skupine CompuGroup Medical AG

CompuGroup Medical je jednou z popredných svetových spoločností zameraných na eHealth. Jej softvérové produkty sú navrhnuté tak, aby podporovali všetky odborné a organizačné činnosti v lekárskych ordináciách, lekárňach, laboratóriách a nemocniciach. Informačné služby pre všetky subjekty zapojené do procesu poskytovania zdravotnej starostlivosti a výmeny elektronických zdravotných záznamov prispievajú k bezpečnejšej a efektívnejšej starostlivosti o pacientov.

Služby CompuGroup Medical sú založené na unikátnej zákazníckej sieti viac než 385 000 lekárov, zubných lekárov, nemocníc, lekární a ďalších poskytovateľov služieb. So zastúpením v 19 krajinách a so zákazníkmi v 35 krajinách po celom svete je CompuGroup Medical spoločnosťou s jedným z najvyšším pokrytím medzi poskytovateľmi služieb elektronického zdravotníctva. Približne 3 700 vysoko kvalifikovaných zamestnancov podporuje inovatívne riešenia pre stále rastúce požiadavky zákazníkov na systém zdravotnej starostlivosti.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Private equity fond Genesis podporil fúziu reťazca Datart s majiteľom predajní Euronics a Hej

Na trhu maloobchodného predaja spotrebnej elektroniky prišlo v nedávnom čase k česko-slovenskej fúzii HP Tronicu (Hej.sk, Kasa.cz, Euronics) a DATARTu, vďaka čomu vznikol subjekt so zhruba 20 % podielom na trhu, 130 špecializovanými predajňami a silnou pozíciou v on-line predaji. Celá transakcia bola zrealizovaná s finančnou podporou fondu Genesis Private Equity Fund III.

Enterprise Investors kupuje sieť CBA Slovakia

Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný spoločnosťou Enterprise Investors (EI), podpísal zmluvu o kúpe 100% akcií spoločnosti CBA Slovakia a.s., popredného nezávislého maloobchodného predajcu potravín na Slovensku.

Slovenský Domotron chystá pokročilý smarthome systém pre celý svet

Domotron je komplexný systém inteligentnej domácnosti, tzv. smarthome systém. Firmu založili v roku 2012 dvaja spoločníci, Martin Budaj a Ján Zuštiak. Neskôr k nim pribudol aj Alexander Janušek, ktorý predtým pôsobil vo firme ako externista na marketing a obchod. Podelil sa s nami o dvojročné skúsenosti s hľadaním investora na slovenskom a českom trhu, ale aj o plány, ako chce firma rásť na domácom aj svetovom trhu.

Príbeh firmy AVG Technologies – z malej českej firmy na newyorskú burzu

Príbeh firmy AVG Technologies je učebnicovým príkladom na získanie a maximálne zužitkovanie investorských peňazí na globálny rozvoj podniku s následnou IPO a exitom investora. AVG Technologies je tiež príkladom toho, kam až to môže malá česká firma dotiahnuť. No a do tretice ide o príklad častého spôsobu exitu investície vlastnenej venture kapitálovým alebo private equity investorom. Práve firmy, v ktorých pôsobili private equity a venture kapitáloví investori, tvoria významnú časť spoločností uvádzaných na svetové burzy.