CompuGroup Medical kúpila vision4health

Popredná svetová spoločnosť zameraná na eHealth - CompuGroup Medical (CGM) expanduje v oblasti laboratórnych informačných systémov.

CGM kúpila popredného dodávateľa laboratórnych informačných systémov.

CompuGroup Medical (CGM) dokončila akvizíciu vision4health Laufenberg & Co, celoeurópsky významného inovátora v oblasti softvérových riešení pre laboratóriá a diagnostiku. Prostredníctvom tejto dohody CGM získava všetky aktíva a akcie skupiny vision4health, ktorá operuje v Nemecku, vo Švajčiarsku, v Belgicku a vo Francúzsku. S viac ako 200 klientmi v Európe je vision4health jedným z popredných dodávateľov laboratórnych informačných systémov, s niektorými z najväčších a najprestížnejších nemocníc a prevádzkovateľov súkromných laboratórií ako referenčnými zákazníkmi.

Produktové portfólio spoločnosti vision4Health sa skladá z osvedčených a na trhu zavedených laboratórnych informačných systémov "molis" , ktoré podporujú všetky relevantné laboratórne disciplíny, ako je biochémia a hematológia, mikrobiológia, histopatológia, správa krvných bánk a transfúzna/transplantačná medicína.

Významné investície v posledných rokoch viedli k vývoju novej generácie produktov s názvom "molis vt", založenej na najnovších technológiách a inovatívnych modeloch pracovného procesu. Okrem toho, diagnostický portál "molis vt channel" podporuje elektronické objednávanie a zasielanie výsledkov, bezpapierové žiadosti o informácie a výsledky, ale aj ďalšie služby medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a laboratóriami. Molis vt channel je jedným zo základných kameňov diagnostickej siete "Wide Area Network" spájajúcej ambulancie lekárov, zdravotné strediská, nemocničné oddelenia, špecialistov a laboratóriá.

"Spoločne s našou silnou pozíciou v segmente laboratórnych systémov v Škandinávii máme teraz pevnú pozíciu ako popredný dodávateľ pre laboratóriá a diagnostiku na kľúčových európskych trhoch. IT riešenia pre laboratóriá začínajú už v ambulancii objednávajúceho lekára a my sme už niekoľko rokov predvídali výhody vytvárania sietí medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a diagnostickými službami. Spoločne s našimi ambulantnými informačnými systémami a inovatívnymi produktmi z portfólia vision4health teraz máme schopnosť poskytovať ešte lepšie služby pre laboratóriá, lekárov a nemocnice," povedal Frank Gotthardt, CEO skupiny CompuGroup Medical AG.

Celkový obrat skupiny vision4health bol v roku 2013 približne 13 miliónov eur s EBITDA vo výške približne 0,1 milióna eur. Kúpna cena, ktorá na základe dohody medzi zmluvnými stranami nebude zverejnená, bola vyplatená v hotovosti. Akvizícia bola financovaná prostredníctvom dostupnej hotovosti a úveru.

O skupine CompuGroup Medical AG

CompuGroup Medical je jednou z popredných svetových spoločností zameraných na eHealth. Jej softvérové produkty sú navrhnuté tak, aby podporovali všetky odborné a organizačné činnosti v lekárskych ordináciách, lekárňach, laboratóriách a nemocniciach. Informačné služby pre všetky subjekty zapojené do procesu poskytovania zdravotnej starostlivosti a výmeny elektronických zdravotných záznamov prispievajú k bezpečnejšej a efektívnejšej starostlivosti o pacientov.

Služby CompuGroup Medical sú založené na unikátnej zákazníckej sieti viac než 385 000 lekárov, zubných lekárov, nemocníc, lekární a ďalších poskytovateľov služieb. So zastúpením v 19 krajinách a so zákazníkmi v 35 krajinách po celom svete je CompuGroup Medical spoločnosťou s jedným z najvyšším pokrytím medzi poskytovateľmi služieb elektronického zdravotníctva. Približne 3 700 vysoko kvalifikovaných zamestnancov podporuje inovatívne riešenia pre stále rastúce požiadavky zákazníkov na systém zdravotnej starostlivosti.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

Pri predaji firmy môžete prísť aj o 30 % ceny, ak sa nepripravíte

Ako sa pripraviť na predaj firmy a akých chýb by sa mal majiteľ pri rokovaniach vyvarovať? Odpovedá expert na predaj firiem Martin Borkovič zo spoločnosti ProRate.

Oceňuje firmy pred kúpou: Nemôžete Octaviu predávať za cenu sedmičkového bavoráka

Ako sa oceňuje firma a čo najviac ovplyvňuje výslednú hodnotu? Martin Borkovič zo spoločnosti ProRate vysvetľuje, kedy je dobré mať poradcu a aká je úloha pri oceňovaní firmy.

Tvorba biznis plánu – 5 chýb, ktorým sa vyvarujte

Akým chybám sa vyvarovať a na čo si dávať pozor pri tvorbe biznis plánu.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky