V novembri môžeš začať s dobrým nápadom podnikať aj ty. S čím môžeš preraziť, prezradí medzinárodná výstava franchisingu

V novembri  môžeš začať s dobrým nápadom podnikať aj ty. S čím môžeš preraziť, prezradí medzinárodná výstava franchisingu

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Máš už dosť pokynov od premotivovaného šéfa v práci a každodenného stereotypu? Aj by si začal podnikať, no chýba ti dobrý nápad? Potom by si nemal premeškať burzu praxou overených nápadov, ktoré aj tebe môžu pomôcť zarábať si sám na seba. Najvýznamnejší franchisingový event na slovenskej scéne aj tento rok prichádza do nášho hlavného mesta.

Medzinárodná výstava pre franchising a podnikanie mala v Bratislave premiéru v roku 2013. Odvtedy každoročne predstavuje koncepty, ktoré dokazujú, že o dobré nápady a šikovných ľudí nie je núdza a svoj biznis môžeš rozbehnúť aj vtedy, keď práve nemáš v hlave konkrétny podnikateľský zámer. S ideami, s ktorými sa podarilo preraziť po celom svete, ťa zoznámia desiatky vystavujúcich subjektov. Spoznaj príbeh a podmienky kúpy licencie značiek ako Empire The Know-How Institute, Kinekus, Mr. Kebab, Štrbské presso, Subway a mnohých ďalších. Okrem pestrého portfólia úspešných konceptov a značiek tentokrát jednodňové podujatie obohatí aj konferencia o kľúčových témach súvisiacich s podnikaním a franchisingom, ako sú marketing, financovanie či najnovšie trendy a aktuality v oblasti franchisingu. Navyše, ak sa včas zaregistruješ, celú výstavu so všetkými prednáškami, diskusiami a blokmi môžeš absolvovať úplne bezplatne.

Progresívne nápady môžeš ísť načerpať vyslovene o pár dní: v poradí 4. ročník podujatia s globálnym charakterom sa v priestoroch bratislavského Národného podnikateľského centra uskutoční už 10. novembra. Hlavným partnerom Medzinárodnej výstavu pre franchising a podnikanie je aj tento rok Slovenská franchisingová asociácia v spolupráci so Slovak Business Agency, Združením podnikateľov Slovenska, Združením mladých podnikateľov Slovenska a Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou. Jej úmyslom je spojiť franchisantov s overeným know-how a množstvom skúseností so záujemcami o podnikanie, ale aj zástupcami verejnej a štátnej správy či odborníkmi z rôznych oblastí. Výstava má aj svojho českého súrodenca – u našich západných susedov v Prahe i u nás v Bratislave ju organizuje Franchise&Retail Academy.

Slovenský trh je malý, no napriek tomu ešte stále neobsadený. Príď si po svoju šancu aj ty a o pár rokov sa možno zaradíš medzi úspešných franchisantov. Domov si okrem podnetov na premýšľanie odnesieš aj praktickú brožúru o franchisingovom podnikaní, ktorá je tohtoročnou novinkou výstavy. Na jednom mieste tak nájdeš všetko potrebné o základných princípoch, aktuálnych štatistikách a praktických odporúčaniach úspešných slovenských podnikateľov v oblasti franchisingu, vrátane informácií o členoch Slovenskej franchisingovej asociácie.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Ako ovplyvnila globalizácia vývoj franchisingu

Históriu moderného franchisingu začal písať americký výrobca šijacích strojov Isaac Singer v roku 1850. Jeho nápad sa z dnešného pohľadu javí ako "z núdze cnosť". Potreboval totiž v tom čase kapitál na financovanie rozšírenia výroby a tiež na to nadväzujúci rozvoj systému distribúcie svojich výrobkov.

Štát podporí účasť startu-pov na najväčšom ruskom stavebnom veľtrhu. Prihláste sa

Máte start-up určený pre stavbárov a plánujete expandovať do Ruska alebo strednej Ázie? SARIO ponúka preplatenie časti nákladov pri účasti na stavebnom veľtrhu MosBuild2019. Prihlásiť sa môžete do 15.1.2019.

Konferencia alebo workshop kdekoľvek v EÚ úplne zadarmo

Chcete svoje podnikanie posunúť dopredu a hľadať inšpiráciu v zahraničí? Stačí si vybrať medzinárodné odborné podujatie, ktoré by sa vám mohlo hodiť pre ďalší rozvoj vášho podnikania. O bezplatný vstup, letenku a ubytovanie sa postará SBA.

Innovation Day 2018 dopadol na výbornú!

Druhý ročník podujatia Innovation Day 2018 umožnil stretnutie perspektívnych slovenských startupov a veľkých globálnych hráčov na jednom mieste. Nadväzovanie kontaktov so zahraničnými firmami je totiž výborným prostriedkom ďalšieho rozvoja ich podnikania.