Mladým inovatívnym podnikateľom roku 2021 môže byť každý s kreatívnym nápadom

V hre je zájazd do Bangkoku, auto aj mentoring od skúsených podnikateľov. Ako sa zapojiť a aké podmienky treba spĺňať?

15. ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2021 z dielne Junior Chamber International Slovakia a Združenia podnikateľov Slovenska hľadá svojho víťaza. Čo treba vedieť o projekte, ktorý sa organizuje pod záštitou Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky?

Kto sa môže stať Mladým inovatívnym podnikateľom 2021?

Zablikala nad vaším nápadom pomyselná žiarovka a vďaka šikovnému riešeniu sa veziete na vlne úspechu? Korunujte svoje snaženie, malé i väčšie víťazstvá a úspechy titulom Mladý inovatívny podnikateľ roka. Najbližšie sa k nemu zo všetkých prihlásených dostane pätica najinovatívnejších podnikateľov, ktorá postúpi do finále a predstúpi pred odbornú porotu.

Tá nebude prihliadať na právnu formu, odvetvie podnikania ani veľkosť firmy. To, čo zaváži, je balíček kreatívnych riešení a prístupu s dávkou modernizácie a invencie. Vekové rozmedzie uchádzačov o titul najlepšieho slovenského podnikateľa s inováciou v krvi je od 18 do 40 rokov.

Čo získa víťaz a ostatní finalisti?

Na víťaza čaká okrem prestížneho titulu aj zájazd do Bangkoku a ďalšie, pre mladého podnikateľa lákavé a užitočné bonusy ako: mentoring a obed s niektorým z EY Podnikateľov roka v SR, viaceré zaujímavé vecné ceny a podobne. Odmenených bude všetkých 5 finalistov súťaže. Jeden z nich získa taktiež zapožičanie inovatívneho automobilu BMW.

Ako sa do súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2021 zapojiť?

Ak sa chcete oficiálne zaradiť medzi novátorov alebo poznáte niekoho, kto by si zaslúžil byť do súťaže nominovaný, termín zaslania prihlášky je do 29. augusta 2021. Mladého inovatívneho podnikateľa spozná Slovensko už v septembri tohto roku.

Prvým krokom na ceste k inovatívnym slovenským podnikateľom je vyplnenie prihlasovacieho formulára, ktorý nájdete aj s podrobnejšími informáciami na stránke www.invencia.sk.

Taktiež budú udelené špeciálne ceny:

  • Cena Indexu za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh (rozhovor v biznis magazíne Index),
  • Cena Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Minuloročné príklady inovatívnych nápadov: čo zaujalo porotu?

Víťazom minulého ročníka súťaže Mladý inovatívny podnikateľ sa stal Tomáš Bertók. Jeho firma Glycanostics komisiu presvedčila svojou inovatívnosťou a veľkým potenciálom. Medzi finalistov sa však dostali aj iné zaujímavé nápady. Napríklad špeciálne ocenenie „Cena JCI-Slovensko za inovatívne podnikanie“ získali sirupy z ihličia od Alexandry Šeligovej, zakladateľky firmy Ihličkovo, s. r. o. Pred odbornú komisiu sa v rámci finále taktiež postavil Lukáš Petruňo zo startupu Humidef, s. r. o., ktorá sa zaoberá vývojom ochranných čipov a záchranných balíčkov, ktoré majú ochrániť elektroniku a kovy pred pokazením z dôvodu zatopenia.

Víťaz minulého ročníka súťaže Mladý inovatívny podnikateľ Tomáš Bertók. Zdroj: JCI Slovensko
Víťaz minulého ročníka súťaže Mladý inovatívny podnikateľ Tomáš Bertók. Zdroj: JCI Slovensko

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


15. kolo súťaže „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“: čo ponúka?

Kto a dokedy sa môže prihlásiť a čo nádejným podnikateľom s inovatívnymi projektami ponúka Startup Centrum TUKE v ďalšom kole súťaže pre startupy?

Súťaž „Máš nápad?“ má svojich víťazov: kto získal miesto v Inkubátore TUKE?

V súťaži startupov zaujalo 12 inovatívnych projektov. Kto postúpil do inkubátora priamo a čo získali ostatní?

14. kolo súťaže „Máš nápad?“: nádejní podnikatelia môžu získať podporu

Príležitosť na rozvoj inovatívnych projektov – UVP TECHNICOM vyhlasuje 14. kolo súťaže s názvom „Máš nápad?“. Dokedy sa možno zapojiť a čo je možné získať?

Mladý inovatívny podnikateľ 2021: kto sa dostal do finále a kto je absolútnym víťazom?

Na 15. ročníku súťaže Mladý inovatívny podnikateľ bolo predstavených viacero slovenských biznis nápadov. Kto porotu zaujal najviac a aké ocenenia vyhral?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky