Predčasné parlamentné voľby 2023

Čo robiť, ak volič v čase volieb nebude v mieste trvalého bydliska? Ako a dokedy si treba vybaviť hlasovací preukaz a ako požiadať o voľbu poštou zo zahraničia? Praktické informácie aj názory kandidátov na podnikateľské prostredie - čo môžu firmy očakávať po voľbách?


Programové vyhlásenie vlády z pohľadu biznisu

Vyššie dane, zmena minimálnej mzdy či predvídateľné legislatívne prostredie. Aké priority má štvrtá vláda Róberta Fica v oblastiach týkajúcich sa podnikania?

Rast cien potravín: odborník o príčinách, riešeniach a ich dopadoch

Čo ovplyvnilo ceny potravín a prečo na pultoch nemáme viac domácich výrobkov? Pomôže zastropovanie marží či štátny supermarket? Prezradil predseda Slovenskej aliancie moderného obchodu.

Volebné programy 2023: čo môžu firmy očakávať?

Čo podnikateľom sľubujú SMER, HLAS, SAS, PS či KDH? Pozreli sme sa na plány strán v oblasti daní, odvodov, zamestnávania či školstva.

Hypotéky a predvolebná kampaň: aj zástupná téma príde vhod

Nakoľko je nárast úrokov pri konci fixácie vážny a rozsiahly problém a ako by v praxi pre klientov fungovali navrhované opatrenia?

Hlasovací preukaz pre volenie na Slovensku a voľby zo zahraničia

Ak počas parlamentných volieb 30. septembra 2023 nebudete v mieste svojho trvalého bydliska, môžete požiadať o hlasovací preukaz či voľbu poštou, už aj elektronicky. Dokedy a ako na to?

To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky