Tablet - najlepší priateľ podnikateľa

Tablety slúžia najmä ako prenosnejšie notebooky a fotoaparáty v jednom. Váš tablet ale dokáže omnoho viac. Prečo by ste ho mali používať v podnikaní?

Kdekoľvek a kedykoľvek, tak by sa dali nazvať hlavné výhody tabletov. Podnikateľ vyzbrojený tabletom môže dnes už pokryť množstvo činností bezplatnými službami a konkurovať tak veľkým spoločnostiam. Jednoducho uľahčuje život, aj ten podnikateľský.

Presuňte sa do cloud-u

Cloud je v súčasnosti už známy pojem. Služby a programy sú uložené na serveroch na internete a vďaka tomu ich môžete využívať prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. (Potrebujete jedinú vec - internet) Používanie služieb, ktoré nie sú viazané na jedno zariadenie, či klasický offline papier umožňujú skvelý predpoklad pre kooperáciu. Na zdieľaných dokumentoch môžete pracovať s kolegami v rovnakej chvíli, aj keď ste od seba fyzicky vzdialení. História úprav tiež nie je na zahodenie. Vidíte, kto, kedy a čo pridal a upravil. Služby tak jednoduché, ako napríklad Google Drive Vám pomôžu okamžite zrýchliť a zefektívniť hlavne tímovú prácu.

Na zdieľanie väčších dokumentov použite Dropobox.

Evernote vám zas nahradí papierový organizér a zápisník.

Komunikujte online

Skype, určite ste ho už niekedy používali na komunikáciu s blízkymi počas ich, alebo vašej neprítomnosti. Skype je ľahko stiahnuteľný, dostupný na všetky platformy a hlavne zadarmo. Už dávno to nie je len nástroj na videohovory s vašimi blízkymi. Môžete si vytvárať trvalé komunikačné skupiny, vhodné na interakciu s kolegami, či online stretnutia s klientmi bez nutnosti osobného kontaktu. Tablet je pre videohovory ako stvorený a skype je v podnikaní veľkým pomocníkom. Podobne môžete využiť aj Hangout od Google, či Facebook Video Calls.

Dobrý obchod

Cena je jeden z faktorov, ktorý nie je zanedbateľný. Stupnica, na ktorej sa pohybujú ceny zariadení je široká, ale platí, že kvalitné zariadenie sa dá dnes zaobstarať za rozumnú cenu. Pre podnikanie je to nepochybne dôležitý argument. Okrem toho softvéry pre obchodných zástupcov sú dostupné aj v mobilných verziách. Stačí im kúpiť tablet a môžu navštevovať klientov bez zbytočnej záťaže. Vyskúšajte napríklad Onsight alebo Proposal. Pri častých návštevách zákazníkov obchodník využije aj aplikáciu navigácie a nie je tak potrebné ďalšie nadbytočné zariadenie.

Knižnica, ktorú máte vždy so sebou

Podnikanie tiež neustále vzdelávanie. Tablety sú ideálne na čítanie webových článkov a elektronických kníh. Je to spôsob, ako môžete mať svoju knižnicu stále so sebou. Väčšina kníh o podnikaní, ktoré sú zadarmo, je dostupných len v angličtine, to ale nie je problém. Stiahnite si slovník, ktorým môžete priamo pri čítaní prekladať obsah textu.

Medzi najobľúbenejšie aplikácie na čítanie patria napríklad tie od Kindle a goodreads.

Mailing

Mobilný internet je dnes už bežnou súčasťou komunikačného balíčka od operátora. Na e-maily preto môžete a často odpovedáte kdekoľvek sa nachádzate. Smartphone nie je ale najšťastnejšie ani najpohodlnejšie riešenie pre mailovú komunikáciu. Množstvo aplikácií na tablety umožňuje správu viacerých účtov naraz. Písanie správ je prehľadnejšie a rýchlejšie. Gmail dáva možnosť zapamätania viacerých adries a plynule v nich prepínať. Na posielanie hromadných mailingov vyskúšajte aplikáciu od Mailchimp.

Pozrime sa aj na mínusy

- nepohodlné používanie - nemá klávesnicu

Možno namietate, že tablet vám nestačí, pretože je jeho používanie nepohodlné pri písaní mailov a dokumentov, ale ani to nie je problém. Takmer ku každému modelu je už dostupná klávesnica, ktorá sa jednoducho pripojí a z tabletu vytvorí prenosný mini-notebook.

- menšia pamäť

Ak vaše zariadenie nemá dostatočne veľkú vnútornú pamäť, môžete ju doplniť pamäťovou kartou. Je možné, že tablet vstup na pamätové zariadenie nemá, to tiež nie je problém, čo potrebujete uložíte do cloudu, stačí mať pripojenie na internet.

- malý rozmer displeja

Vďaka počítačom sme zvyknutí na rozmer monitorov a displejov, ktorý niekoľkokrát prevyšuje

priemernú veľkosť tabletov. Nie je to problém, rozmer si môžete vybrať podľa svojich potrieb. Malý rozmer je v tomto prípade ale skôr výhodou.

Aktualizujte webovú stránku na tablete

K dokonalému využívaniu tabletu chýba už len možnosť vytvoriť a upravovať si na ňom webovú stránku. Momentálne tento inovatívny spôsob aktualizovania webu vyvíja tím Slovákov stojacich za redakčným systémom Synapso. V Synapse je možné už teraz optimalizovať stránku pre rôzne zariadenia - stolový počítač, tablet, mobil. Firemná stránka tak nebude “rozhádzaná”, ako sa to teraz občas stáva, keď si ju návštevníci prezerajú na tablete, či mobilnom telefóne.

Presúvanie prvkov na webe už teraz v systéme funguje jednoducho prostredníctvom kurzora počítačovej myšky. Po predstavení verzie pre tablet bude tak aktualizácia webu ešte o niečo jednoduchšia. Tvorba a úprava webovej stránky napríklad aj, keď máte len chvíľu volného času zefektívni celú vašu prácu. Nebudete sa musieť spoliehať na firmu, ktorej web zadáte, ale vytvoríte si ju podľa svojich želaní.

Predstavte si, že ste majiteľom stavebnej spoločnosti. Vezmete tablet do terénu na stavbu, urobíte fotky novej stavby a môžete ich pridať do webovej galérie priamo na mieste.

S príspevkom o novinkách nemusíte čakať až kým sa dostanete do práce, takto je vaša kancelária stále s vami.

Synapso v súčasnosti zbiera spätnú väzbu, aby svoj produkt inovoval správnym smerom. Vyplňte prosím ultra krátky dotazník: http://bit.ly/1pojkWZ

V prípade, že odpoviete na niekoľko otázok v našom dotazníku, budete zaradená/ý do žrebovania o knihu 59 inšpiratívnych podnikateľských príbehov

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Firemný počítač alebo mobil na súkromné účely z hľadiska bezpečnosti

Používanie firemných zariadení, ako sú notebooky či mobily, aj na súkromné účely, je dnes pomerne bežnou praxou. Odborník radí, za akých podmienok je to pre firmu bezpečné.

Čítačky čipových kariet a nové občianske preukazy

Je biometrický občiansky preukaz kompatibilný so staršími čítačkami? Sú na oddelení dokladov povinní dať občanovi novú? A ako zistiť, či čítačka funguje s aplikáciou eID klient?

Digitalizácia účtovníctva a kancelária bez papierov: ako na to?

Aké výhody má digitalizácia pre firmy a ako s ňou začať? Aj to, na čo dbať pri výbere dodávateľa riešenia a kedy spozornieť, prezradil Marek Polic z firmy KROS.

Aktivácia občianskeho preukazu eID: ako nastaviť KEP PIN a KEP PUK online

Postup, ako si nastaviť KEP PIN a KEP PUK na diaľku na novom občianskom preukaze a ako získať platné certifikáty pre kvalifikovaný elektronický podpis (KEP) v aplikácii eID klient.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky