Ekonomický softvér pre personálne agentúry

Informačný systém je srdcom aj mozgom každej personálnej agentúry. Ak pôsobíte v tejto branži, mali by ste vedieť o tom, že existuje online riešenie, ktoré Vám pomôže ušetriť množstvo času, peňazí aj námahy.

Agentúry dočasného zamestnávania, inak nazývané aj personálne agentúry, sú na Slovensku veľmi rozšírené. Tieto agentúry dokážu ľuďom sprostredkovať prácu na kratšie obdobie, a tak ľudia, ktorí sa nevedia zamestnať dlhodobo, si môžu aspoň takto vylepšiť svoju finančnú situáciu. Mnoho ľudí vedia agentúry zamestnať aj dlhodobejšie, keďže mnohé firmy takýto spôsob zamestnávania radi využívajú.

Väčšina agentúr začína v malom a postupne rastie. Nájsť vhodných ľudí a vedieť ich poskytnúť zamestnávateľom vo väčšom počte, vyžaduje dobrú evidenciu uchádzačov, ich znalostí a pracovných skúseností, flexibilitu vyhľadávania vhodných kandidátov, takže to vôbec nie je jednoduché.

Vhodný softvér dokáže tieto veci pomerne značne zjednodušiť a vylepšiť. Jedným z vhodných riešení je online ekonomický softvér Humanet. Jeho súčasťou je personálny a mzdový program, ktorý obsahuje špecializovaný modul Agentúrne zamestnávanie.

Agentúrne zamestnávanie

Tento modul je priamo určený pre personálne agentúry. Umožňuje evidovať uchádzačov o prácu a v tejto evidencii rýchlo vyhľadávať vhodných kandidátov.

Okrem uchádzačov umožňuje program evidovať koncových zamestnávateľov, ku ktorým agentúra pracovníkov posiela. Pre každého zamestnávateľa je k dispozícii evidencia jeho objednávok a na základe plnenia objednávok a pracovných výkazov zamestnancov sa zamestnancom vypočíta mzda a zároveň sa vytvorí vyúčtovacia faktúra pre koncového zamestnávateľa.

Program obsahuje široké možnosti filtrovania a tvorby vlastných výstupov s väzbou na Microsoft Office, takže aj analýza a ďalšie plánovanie je oveľa jednoduchšie.

Online spracovanie

Všetko funguje online cez internet, takže je to ideálne riešenie pre agentúry s viacerými pobočkami. Výhodou tohto online ekonomického programu je samozrejme fakt, že nikdy netreba nič inštalovať a ani aktualizovať. Program vždy používate v jeho najnovšej verzii s aktuálne platnou legislatívou.

Výhodná cena

Cena programu je počítaná na základe reálneho počtu spracovaných výplat, takže je to cenovo prijateľné riešenia aj pre malé a začínajúce personálne agentúry, ktoré si tak môžu dovoliť používať riešenie, ktoré donedávna bolo výsadou iba pár veľkých personálnych agentúr.

Vopred sa za program neplatí nič. Platí sa až po spracovaní príslušného počtu miezd a samozrejme, keď je miezd viac, je cena vyššia a keď je miezd menej, cena je automaticky nižšia. Nie je potrebné uzatvárať alebo meniť akékoľvek licenčné zmluvy, keď sa počet zamestnaných pracovníkov mení.

Počet užívateľov na cenu vplyv nemá. Je jedno, či ho používa iba majiteľ agentúry alebo mnoho ďalších ľudí spravujúcich agendu personálnej agentúry.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Roman Dufek
Roman Dufek

Výkonný riaditeľ spoločnosti MADO spol. s r.o., spoluautor a prevádzkovateľ online ekonomického systému Humanet.


KROS Fakturácia – moderná aplikácia pre podnikateľov

Čo si všímať pri výbere fakturačnej aplikácie a aké výhody ponúka tá od spoločnosti KROS?

Ako si vybrať dobrý mzdový softvér?

Na čo si dať pozor pri výbere nového alebo pri výmene mzdového softvéru? Aké ďalšie kritériá okrem ceny zvažovať a prečo je potrebné myslieť aj na elektronizáciu?

Digitalizácia mení pracovný trh, zvládať zmeny pomáha vzdelávací projekt

Dopyt po digitálnych kompetenciách rastie, Slovensko je v digitalizácii v rámci EÚ na posledných priečkach. Pomôcť môžu kurzy zamerané na prácu s jedným z najrozšírenejších podnikových softvérov.

Druhotná licencia na softvér – riešenie, ktoré šetrí rozpočet firiem

Nakupovanie z druhej ruky je obľúbené už dlhodobo, a to nielen v oblasti oblečenia. Výrazne ušetriť môžu aj firmy – nákupom softvérových licencií „zo second handu“. O čo ide, ako to funguje a na čo si dať pozor?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky