O batoh na sedenie je záujem po celom svete

O batoh na sedenie je záujem po celom svete
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Zoznámte sa s jedinečným nápadom z dielne českého štvorčlenného tímu, ktorý stojí za spoločnosťou Bagobago. Na trh prišli s unikátnym sedacím batohom Bagobago, vďaka ktorému sa pohodlne posadíte vždy, keď to potrebujete a kdekoľvek sa práve nachádzate.

Čakajúc v rade uprostred davu ľudí alebo na osamelej prechádzke prírodou sa snáď každý z nás neraz obzeral po mieste na sedenie. Ešteže existujú iniciatívni ľudia, ktorí prišli s unikátnym riešením. Na trh uviedli kreatívny produkt s veľkou dávkou funkcionality. Vďaka batohu Bagobago so vstavanou stoličkou sa totiž dá elegantne posadiť skutočne kdekoľvek.

Batoh alebo stolička?

Netradičnej myšlienke batohu so vstavanou stoličkou predchádzala zlomenina nohy jedného z členov firmy. Ten tak častejšie hľadal miesto na odpočinok a uľavenie zranenej nohe. Pátranie vyústilo do tohto skvelého vynálezu. Jeho tvorcovia batoh Bagobago označujú za skutočnú kúzelnícku rekvizitu.

Kým však batoh uzrel svetlo sveta, traja synovia a ich otec so zranenou nohou skúšali v priebehu jedného roka dospieť k jeho najdokonalejšiemu variantu. Nevyhýbali sa preto ani konzultáciám s odborníkmi z oblasti ortopédie. Pri vývoji batohu Bagobago skutočne dôkladne prepracovali všetky detaily a maličkosti, aby bol komfort z používania batohu čo najväčší. Vy tak môžete batoh premeniť na pohodlnú stoličku za necelých 10 sekúnd. Vďaka štyrom nožičkám s gumeným zakončením batoh postavíte naozaj kdekoľvek a pohodlne sa posadíte na jeho hornú, šikovne rozšírenú časť. Vďaka jeho výške sa z neho dobre vstáva aj starším generáciám. Tiež doň bez problémov nasúkate vašu celodennú výbavu od notebooku, celého chleba či deky až po toaletný papier. Veci zostanú vďaka konštrukcii nepoškodené a neznečistené, keďže batoh je vyrobený z nepremokavého materiálu. Pri objeme 22 litrov váži 1,6 kilogramu. Váhu samotnej konštrukcie výrobcovia prirovnávajú k hmotnosti dvoch pomarančov: 432 gramov.

Už teraz však majú jeho vynálezcovia ďalšie jasné vízie, ktorými smermi by sa chceli ďalej s batohom Bagobago uberať. Tie zahŕňajú výrobu viacerých farebných variantov a veľkostí. Vsadili na bezpečnosť a kvalitu domácej výroby priamo v Česku. Hoci je tak cena batohu vyššia, je oň veľký záujem v nielen v Česku, ale aj v zahraničí.

Sto ľudí, sto chutí

Známe tvrdenie, ktoré platí aj v tomto prípade. Odporcovia tohto vynálezu argumentujú tým, že podobné batohy so stoličkami existovali dávno-pradávno pred uvedením batohu Bagobago na trh. Spoločnosť Bagobago si však svoj vynález nechala patentovať a svoj výrobok si vie obhájiť. Zástupcovia spoločnosti nepopierajú existenciu rybárskych batohov s prirobenou stoličkou a ich rôznych robustných variantov. Jedinečnosť batohu Bagobago vidia v jeho diskrétnosti, malej váhe, veľkom komforte a elegancii. Za nosnosť batohovej stoličky sa tiež nemusia hanbiť. Posadiť sa naň môže aj 130-kilogramový človek.

Kto stojí za týmto vynálezom?

Za spoločnosťouBagobago stojí rodinný štvorčlenný tím pozostávajúci z odborníkov z rôznych oblastí. Medzi tromi synmi a ich otcom totiž nájdete režiséra, špecialistu na internetové projekty, marketingového špecialistu a odborníka na výrobné procesy. Spoločne reprezentujú dobré meno českých výrobkov v znamení kvality a bezpečnosti.

Od roku 2012 predali už asi 500 kusov tohto netradičného výrobku. Napriek jeho vyššej cene, 2480 českých korún za jeden exemplár, sa oň zaujímajú turisti, športovci či fotografi. Jeho výrobcovia sa tak nebránia ani vytvoreniu jeho špecializovaných variantov. Tie by mali uspokojiť potreby špecifických skupín ľudí.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Aplikácia Jeenie poskytuje nepretržité tlmočenie prostredníctvom videohovoru

Jazykoví experti pomáhajú používateľom s prekladom do iných jazykov, a to aj sluchovo postihnutým. Platforma si získala srdcia zákazníkov, lekárov či opatrovateľov vo viac ako 140 krajinách sveta.

Veľké súbory vo formáte PDF sa stali inšpiráciou na úspešný biznis

Pokúšali ste sa niekedy poslať PDF súbor e-mailom? Možno ste pri tom narazili na problém s jeho veľkosťou. Smallpdf ponúka veľmi jednoduché riešenie, ktoré umožní zmenšiť súbory na požadovanú veľkosť.

Zariadenie Lightfoot pomáha jazdiť efektívnejšie a bezpečnejšie, šetrí tiež životné prostredie

Brit, ktorý chcel pomôcť šoférom jazdiť efektívnejšie, musel na začiatku podnikania spávať na zemi v kancelárii. Ako sa mu napokon podarilo rozbehnúť biznis a v čom je jeho produkt výnimočný?

Startup Wine Valet teší predplatiteľov pravidelnou donáškou vína presne podľa ich chuti

Inovatívna aplikácia prispôsobuje ponuku vína zákazníkom podľa ich osobnej „WineDNA“. Každý mesiac tak majú postarané o dodávku najlepších svetových vín podľa vlastného vkusu.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky