Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018

Dnes sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 12. ročníka celoslovenského projektu Mladý inovatívny podnikateľ 2018. Jeho úlohou je vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania a zároveň môžu byť inšpirujúcim príkladom pre mladých ľudí, ktorí chcú začať alebo začínajú podnikať.

Projekt sa organizoval aj v iných krajinách pod názvom Creative Young Entrepreneur Award. Na Slovensku ho organizovala mimovládna organizácia JCI –Slovensko (Junior Chamber International Slovakia) v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska a inšpiratívnym magazínom Profit.

Finalisti súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018

Odborná komisia podujatia vybrala z prihlásených z celého Slovenska 5 finalistov súťaže a to:

MUDr. Tomáš Brngál – Virtual Medicine, s.r.o.

Virtual Medicine je startup, ktorý už takmer štyri roky vyvíja unikátnu medicínsku VR aplikáciu Human Anatomy VR. Mesiac a pol po jej vydaní pre platformu Samsung GearVR si ju stiahli už tisíce ľudí v 149 krajinách sveta bez akéhokoľvek marketingu. Human Anatomy VR robí učenie efektívnejším, interaktívnejším a zábavnejším. Je to prvá a momentálne stále jediná anatomická VR aplikácia na platforme Samsung GearVR a Google Daydream na svete. Google si ju dokonca vybral medzi TOP 3 aplikácie z celého storu na Google Daydream a zaradil ju medzi "featured". Nepriamou konkurenciou je Sectra table. Vo firme momentálne aktívne pôsobí 17 ľudí. Nominovanému sa ako autorovi nápadu podarilo inovovať vzdelávanie študentov medicíny. Virtual Medicine spolu so svojimi partnermi vytvoril na Slovensku 3 virtuálne anatomické učebne vďaka ktorým sa možu študenti vzdelávať pomocou najmodernejších technológií.

Pavol Čekan, PhD. – MultiplexDX, s.r.o.

Spoločnosť MultiplexDX je inovatívna biotechnologická spoločnosť založená medzinárodným tímom renomovaných vedcov. Zameriava sa na vývoj produktov, ktoré pomôžu spresniť diagnostiku rakoviny, znížia počet chybných diagnóz a pomožu zvýšiť počet ľudí, ktorí rakovinu prekonajú. Spoločnosť predáva prvé produkty, ktoré tvoria časti cieľovej technológie Multiplex 7+, významným výskumným ústavom a zdravotníckym zariadeniam. Tím tvoria renomovaní špecialisti z oblasti biochémie, biológie a biofyziky s dlhoročnými skúsenosťami v popredných výskumných inštitúciách ako Rockefeller University či National Cancer Institute ako aj farmaceutických spoločnostiach. 

Prečítajte si tiež

Scientific Advisory Board MultiplexDX tvoria svetové kapacity z multi-disciplinárnych odborov, vrátane laureáta Nobelovej ceny. Medzi zákazníkov patria rakovinové inštitúty, univerzity i biotechnologické firmy: National Institute of Health, Albert Einstein College of Medicine, National Cancer Institute, Universitätsklinikum Düsseldorf, Cornell University, The Rockefeller University. MultiplexDX už má na trhu 3 diagnostické subprodukty.

Ing. Andrej Dula – SPECTER SPORTS, a.s.

SPECTER SPORTS je startup vo svojom prvom roku pôsobenia. Po viac ako 2000 hodinách testovania a viac ako 18 mesiacoch vývoja majú vyrobený produkt SPECTER TAPE, ktorý vyhovuje hráčom od úrovne NHL až po amatérskych hokejistov a deti. Produkt a technologický postup chránia patentovou prihláškou. S ich páskou už aktívne hrá niekoľko desiatok profesionálnych hokejistov či už v NHL alebo na reprezentačnej úrovni (Chára, Olvecký, Valach, Majdan atď.) Aktuálne vstupujú do fázy marketingu a predaja v Českej republike a na Slovensku. Konkurenciou je klasická páska na hokejku, ktorá sa používa už 100 rokov a oni vyvinuli jej dokonalejšiu verziu. Aktuálne má SPECTER SPORTS tím 7 ľudí.

Ing. Andrej Fogelton, PhD.

Poslaním firmy je slogan: “Chrániť oči je našou prioritou“. Sústreďujú sa vo firme na intuitívne, múdre, interaktívne a priateľské rozhranie. Vyvinuli aplikáciu s algoritmom na detekciu žmurkania. Jednoducho pozorujú naše žmurknutia, osvetlenie v miestnosti a dobu nečinnosti PC, aby nás upozornili, ak niečo nie je v poriadku, a tým nás chcú chrániť pred suchými očami (bolesť očí, podráždenie, suchosť, zahmlené videnie či bolesť hlavy).

Mgr. Jana Kadaňková (popka.sk)

Podnikať ako živnostníčka začala 1.1.2016. Aj keď značka popka.sk existuje od roku 2006, venovala sa však len textilnej handmade tvorbe. Založením živnosti začala organizovať a lektorovať kurzy šitia v Prešove, Košiciach. Tiež rozbehla projekt Veselé rúška. Veselé rúška vznikli v decembri 2015, keď jej deti chytili virózu. Obehala snáď všetky lekárne a zdravotnícke potreby, no detské rúška na tvár nenašla. Ako vynaliezavá mama a krajčírka sadla k stroju a rúška na ústa im ušila. S myšlienkou veselých rúšok na tvár sa začala zaoberať po pozitívnych ohlasoch na FB profile popka.sk, kde prezentuje svoju textilnú tvorbu. Veselé rúška sú určené detským aj dospelým pacientom, lekárom, sestričkám, laborantom a nemocničným zamestnancom, ktorí ochranné rúška musia nosiť pri svojej práci, bežným ľudom, ktorí berú ohľad na druhých a snažia sa neroznášať chorobu okolo seba.

Udelené ceny v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ 2018

Na základe rozhodnutia odbornej komisie pre posudzovanie nominácií sa absolútnym víťazom stal súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018 stal Pavol Čekan, PhD. - MultiplexDX, s.r.o. 

Ďalšie udelené ocenenia v súťaži Mladý inovatívy podnikateľ 2018:

  1. Cenu BMW za inovatívnosť  získal Pavol Čekan, PhD. - MultiplexDX, s.r.o.
  2. Cena Profitu za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh získal Ing. Andrej Fogelton, PhD.
  3. Cena J&T Banky za ekonómiu získal Pavol Čekan, PhD. - MultiplexDX, s.r.o.
  4. Cena podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu pre mladého podnikateľa v oblasti informačných technológií získal Tomáš Brngál – Virtual Medicine, s.r.o.

Špeciálni partneri podujatia: Slovak Business Agency a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Organizátori súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018

Junior Chamber International Slovakia je oficiálnou pobočkou Junior Chamber International, ktorá má zastúpenie v 120 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov a v roku 2015 oslávila 100 rokov od svojho založenia. Združenie podnikateľov Slovenska je prvým záujmovým združením súkromných podnikateľov Slovenskej republiky založeným v novembri 1989. Profit je mesačník o ľuďoch, ktorí svojím prístupom k peniazom, životu a sebe vedia inšpirovať ostatných.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2023 je „za rohom“

Získajte atraktívne ceny ako mentoring či zájazd do Bangkoku. Rozhoduje kreativita a prístup s dávkou modernizácie a invencie. Ako a dokedy sa registrovať?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Digitalizácia a efektívna správa členského vďaka nápadu mladého podnikateľa

Mário Potoček prišiel s inovatívnym riešením, ktorým zaujal aj v podnikateľskej súťaži. Aký problém rieši, vďaka čomu sa jeho zamestnanci tešia do práce a ako funguje predaj cez obchodných zástupcov?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky