Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018

Dnes sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 12. ročníka celoslovenského projektu Mladý inovatívny podnikateľ 2018. Jeho úlohou je vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania a zároveň môžu byť inšpirujúcim príkladom pre mladých ľudí, ktorí chcú začať alebo začínajú podnikať.

Projekt sa organizoval aj v iných krajinách pod názvom Creative Young Entrepreneur Award. Na Slovensku ho organizovala mimovládna organizácia JCI –Slovensko (Junior Chamber International Slovakia) v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska a inšpiratívnym magazínom Profit.

Finalisti súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018

Odborná komisia podujatia vybrala z prihlásených z celého Slovenska 5 finalistov súťaže a to:

MUDr. Tomáš Brngál – spoločnosť Virtual Medicine, s.r.o.

Virtual Medicine je startup, ktorý už takmer štyri roky vyvíja unikátnu medicínsku VR aplikáciu Human Anatomy VR. Mesiac a pol po jej vydaní pre platformu Samsung GearVR si ju stiahli už tisíce ľudí v 149 krajinách sveta bez akéhokoľvek marketingu. Human Anatomy VR robí učenie efektívnejším, interaktívnejším a zábavnejším. Je to prvá a momentálne stále jediná anatomická VR aplikácia na platforme Samsung GearVR a Google Daydream na svete. Google si ju dokonca vybral medzi TOP 3 aplikácie z celého storu na Google Daydream a zaradil ju medzi "featured". Nepriamou konkurenciou je Sectra table. Vo firme momentálne aktívne pôsobí 17 ľudí. Nominovanému sa ako autorovi nápadu podarilo inovovať vzdelávanie študentov medicíny. Virtual Medicine spolu so svojimi partnermi vytvoril na Slovensku 3 virtuálne anatomické učebne vďaka ktorým sa možu študenti vzdelávať pomocou najmodernejších technológií.

Pavol Čekan, PhD. – spoločnosť MultiplexDX, s.r.o.

Spoločnosť MultiplexDX je inovatívna biotechnologická spoločnosť založená medzinárodným tímom renomovaných vedcov. Zameriava sa na vývoj produktov, ktoré pomôžu spresniť diagnostiku rakoviny, znížia počet chybných diagnóz a pomožu zvýšiť počet ľudí, ktorí rakovinu prekonajú. Spoločnosť predáva prvé produkty, ktoré tvoria časti cieľovej technológie Multiplex 7+, významným výskumným ústavom a zdravotníckym zariadeniam. Tím tvoria renomovaní špecialisti z oblasti biochémie, biológie a biofyziky s dlhoročnými skúsenosťami v popredných výskumných inštitúciách ako Rockefeller University či National Cancer Institute ako aj farmaceutických spoločnostiach. Scientific Advisory Board MultiplexDX tvoria svetové kapacity z multi-disciplinárnych odborov, vrátane laureáta Nobelovej ceny. Medzi zákazníkov patria rakovinové inštitúty, univerzity i biotechnologické firmy: National Institute of Health, Albert Einstein College of Medicine, National Cancer Institute, Universitätsklinikum Düsseldorf, Cornell University, The Rockefeller University. MultiplexDX už má na trhu 3 diagnostické subprodukty.

Ing. Andrej Dula – SPECTER SPORTS, a.s.

SPECTER SPORTS je startup vo svojom prvom roku pôsobenia. Po viac ako 2000 hodinách testovania a viac ako 18 mesiacoch vývoja majú vyrobený produkt SPECTER TAPE, ktorý vyhovuje hráčom od úrovne NHL až po amatérskych hokejistov a deti. Produkt a technologický postup chránia patentovou prihláškou. S ich páskou už aktívne hrá niekoľko desiatok profesionálnych hokejistov či už v NHL alebo na reprezentačnej úrovni (Chára, Olvecký, Valach, Majdan atď.) Aktuálne vstupujú do fázy marketingu a predaja v Českej republike a na Slovensku. Konkurenciou je klasická páska na hokejku, ktorá sa používa už 100 rokov a oni vyvinuli jej dokonalejšiu verziu. Aktuálne má SPECTER SPORTS tím 7 ľudí.

Ing. Andrej Fogelton, PhD.

Poslaním firmy je slogan: “Chrániť oči je našou prioritou“. Sústreďujú sa vo firme na intuitívne, múdre, interaktívne a priateľské rozhranie. Vyvinuli aplikáciu s algoritmom na detekciu žmurkania. Jednoducho pozorujú naše žmurknutia, osvetlenie v miestnosti a dobu nečinnosti PC, aby nás upozornili, ak niečo nie je v poriadku, a tým nás chcú chrániť pred suchými očami (bolesť očí, podráždenie, suchosť, zahmlené videnie či bolesť hlavy).

Mgr. Jana Kadaňková (popka.sk)

Podnikať ako živnostníčka začala 1.1.2016. Aj keď značka popka.sk existuje od roku 2006, venovala sa však len textilnej handmade tvorbe. Založením živnosti začala organizovať a lektorovať kurzy šitia v Prešove, Košiciach. Tiež rozbehla projekt Veselé rúška. Veselé rúška vznikli v decembri 2015, keď jej deti chytili virózu. Obehala snáď všetky lekárne a zdravotnícke potreby, no detské rúška na tvár nenašla. Ako vynaliezavá mama a krajčírka sadla k stroju a rúška na ústa im ušila. S myšlienkou veselých rúšok na tvár sa začala zaoberať po pozitívnych ohlasoch na FB profile popka.sk, kde prezentuje svoju textilnú tvorbu. Veselé rúška sú určené detským aj dospelým pacientom, lekárom, sestričkám, laborantom a nemocničným zamestnancom, ktorí ochranné rúška musia nosiť pri svojej práci, bežným ľudom, ktorí berú ohľad na druhých a snažia sa neroznášať chorobu okolo seba.

Udelené ceny v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ 2018

Na základe rozhodnutia odbornej komisie pre posudzovanie nominácií sa absolútnym víťazom stal súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018 stal Pavol Čekan, PhD. - MultiplexDX, s.r.o. 

Ďalšie udelené ocenenia v súťaži Mladý inovatívy podnikateľ 2018:

  1. Cenu BMW za inovatívnosť  získal Pavol Čekan, PhD. - MultiplexDX, s.r.o.
  2. Cena Profitu za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh získal Ing. Andrej Fogelton, PhD.
  3. Cena J&T Banky za ekonómiu získal Pavol Čekan, PhD. - MultiplexDX, s.r.o.
  4. Cena podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu pre mladého podnikateľa v oblasti informačných technológií získal Tomáš Brngál – Virtual Medicine, s.r.o.

Špeciálni partneri podujatia: Slovak Business Agency a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Organizátori súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018

Junior Chamber International Slovakia je oficiálnou pobočkou Junior Chamber International, ktorá má zastúpenie v 120 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov a v roku 2015 oslávila 100 rokov od svojho založenia. Združenie podnikateľov Slovenska je prvým záujmovým združením súkromných podnikateľov Slovenskej republiky založeným v novembri 1989. Profit je mesačník o ľuďoch, ktorí svojím prístupom k peniazom, životu a sebe vedia inšpirovať ostatných.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Hľadáme Podnikateľku Slovenska 2018

Poznáte vo svojom okolí šikovnú podnikateľku, ktorá si zaslúži ocenenie? Stretli ste sa s dámou, ktorej podnikanie vám imponuje? Alebo sama patríte medzi podnikateľky a trúfate si uspieť v prestížnej súťaži, ktorá má za sebou už 18 ročníkov? Neváhajte a prihláste sa do 19. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska.

Galavečer Slovenský Goodwill 2018 slávnostne predstavil podnikateľov, ktorých si ľudia vážia

18. októbra 2018 boli slávnostne vyhlásené výsledky a odovzdané ocenenia Slovenský Goodwill 2018. Z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018, verejnosť 642 hlasmi zvolila Miriam Poništovú, ktorá sa stala nositeľkou titulu OSOBNOSŤ Slovenský Goodwill.

Zahlasujte online a zvoľte si Osobnosť Slovenský Goodwill 2018

Do konca septembra môže verejnosť opäť hlasovať a zvoliť novú Osobnosť Slovenský Goodwill. Na výber má z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Hlasovanie prebieha on-line na webe slovenskygoodwill.sk. 26. septembra taktiež zasadne medzinárodná odborná porota, ktorá vyberie víťazov kategórií Tradícia, Inovácia, Partner a Podporovateľ. Tí budú vyhlásení 18. októbra počas slávnostného večera v Bratislave.

Nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill 2018 získalo 37 firiem

37 nominácií bolo prijatých do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Počet nominácií, ktoré sa skončili o polnoci 30. júna, je takmer o 55 % vyšší než počet nominácií prijatých v minulom premiérovom ročníku projektu. Finalisti budú predstavení na webe slovenskygoodwill.sk v sobotu 1. septembra.