Deň súkromného podnikania sa blíži, pridajte sa ku stovkám podnikateľov a prihláste sa aj vy

Vyše 500 podnikateľov sa už prihlásilo a ďalší rýchlo pribúdajú. Taká je súčasná bilancia Dňa súkromného podnikania, ktorý sa uskutoční o necelý mesiac, 9. októbra 2018, na celom Slovensku. Podnikatelia môžu s pomocou spoločnosti METRO vďaka nemu osloviť nových zákazníkov, prilákať ich do svojej prevádzky a urobiť si dobrú reklamu.

„Deň súkromného podnikania sa koná už tretíkrát, jeho cieľom je osláviť podnikanie a motivovať ľudí do ďalšej práce. Zapojiť sa do neho môžu nielen zákazníci METRO, ale všetci podnikatelia bez ohľadu na miesto a odvetvie, v ktorom podnikajú,“ vysvetľuje hovorca METRO Martin Krajčovič.

Stačí, ak si na 9. októbra vymyslia niečo špeciálne pre svojich zákazníkov, napríklad zľavu, darček či službu navyše a svoju ponuku do tohto termínu prihlásia na www.denpodnikania.sk. Prevádzka aj s ponukou sazobrazí na prehľadnej mape, vďaka čomu sa o nej dozvedia aj zákazníci z celého Slovenska. Okrem toho, METRO podporuje Deň súkromného podnikania aj reklamou v médiách.

Ako ukazuje aktuálna mapa, podnikatelia si pripravili rôzne zľavy - päťpercentnú zľavu na celý nákup, nápoj k jedlu zadarmo či 50-percentnú zľavu na detské odrážadlá. Ďalší obdarujú zákazníkov darčekom – k jazykovému kurzu im dajú učebnicu zadarmo, do burgra im naložia extra porciu mäsa alebo im v kaviarni prichystajú ochutnávku nápojov. Podnikatelia sa môžu rozhodnúť sami, čo pripravia, originálnejšie nápady pritiahnu viac ľudí. Niektoré z nich nájdete vo videu.

Do Dňa súkromného podnikania sa zapojí aj Peter Terneny s reštauráciou Fit Restaurant v Bratislave. Ako pred dvomi rokmi, aj teraz tam zákazníci získajú nápoj k obedovému menu zadarmo. Podobne Peter Polák prichystal vo svojom obchode v Dolnej Krupej zaujímavú akciu, počas celého októbra výrazne zlacní šumivé víno. „Raz som ho mal v obchode za veľmi dobrú cenu a odvtedy sa naň ľudia stále pýtajú. Tak ho chcem ponúknuť znovu, nech Deň súkromného podnikania môžeme všetci spolu osláviť,“ hovorí.

Deň súkromného podnikania sa aj tento rok koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Jeho partnermi sú Združenie podnikateľov Slovenska (ZPS), Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS) a Slovak Business Agency (SBA).

Všetkým záleží na tom, aby práca malých a stredných podnikateľov bola čo najviac ocenená a podporovaná. „Na podporu tohtoročného Dňa súkromného podnikania sa nám vďaka spolupráci podnikateľských združení so spoločnosťou METRO a SBA podarilo pripraviť viacero vzdelávacích podujatí po celom Slovensku, ktoré vyvrcholia Podnikateľskou fiestou 3. októbra v Bratislave,“ avizuje novinky Ján Solík zo Združenia mladých podnikateľov Slovenska. Podnikatelia tak vďaka Dňu súkromného podnikania budú mať možnosť nielen získať nových zákazníkov, ale tiež načerpať inšpiráciu a nové poznatky z oblastí ako je nábor a udržanie zamestnancov, online marketing, či aktuálnych trendov, akým je zero waste v podnikaní, ktorý doplní varenie šéfkuchára METRO Vojta Artza a Lucie Grigovej, autorky blogu Do poslednej omrvinky. Podujatie bude moderovať Sajfa.

METRO verí, že tohtoročný Deň súkromného podnikania zaujme čo najviac ľudí, ktorí spolu oslávia súkromné podnikanie.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Deň súkromného podnikania oslavujú tisíce podnikateľov, zapojiť sa dá aj tento rok

Už po štvrtý raz môžu podnikatelia spolu so zákazníkmi osláviť Deň súkromného podnikania. Iniciatíva, ktorá prináša zákazníkom unikátne prekvapenia a podnikateľom nových klientov, sa koná vždy druhý utorok v mesiaci. Tentokrát 8. októbra.

Podnikatelia, chcete získať nových zákazníkov? Inšpirujte sa touto pekárňou či reštauráciou

Pre svojich zákazníkov urobia čokoľvek – ak vidia, že im chutí kuskus či pohánka, pridajú každý deň do menu aj jedno zdravé jedlo. Alebo ak súrne potrebujú veľké množstvo mäsa, sadnú do auta a do pár hodín ho zoženú. Traja slovenskí podnikatelia porozprávali, čo pre nich podnikanie znamená a prečo by sa bez podpory rodiny nezaobišli.

Deň súkromného podnikania sa oslavuje aj tento rok, zaregistrujte sa a získajte nových zákazníkov

Podnikatelia môžu aj tento rok spoločne so zákazníkmi osláviť svoj deň. Druhý októbrový utorok, čo pripadá na 9. októbra, sa už po tretíkrát uskutoční Deň súkromného podnikania.

Druhý ročník Dňa súkromného podnikania dal tomu minulému 3:1

Druhý ročník podujatia Deň súkromného podnikania prekonal všetky očakávania. Nielenže sa podarilo prekročiť magickú hranicu tisícky zúčastnených podnikateľov, ale počet z minulého roka sa podarilo takmer strojnásobiť. Kým pri historickom prvom ročníku spolupracovalo viac než 500 prevádzok, tento rok to už bolo presne 1 441 podnikov. 10. október 2017 tak slúžil na to, aby podnikatelia so zákazníkmi oslávili Deň súkromného podnikania a vzdali tak hold ich tvrdej a poctivej práci. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.