Poznáte výnimočného podnikateľa s ľudskou tvárou? Podeľte sa o jeho príbeh!

Poznáte výnimočného podnikateľa s ľudskou tvárou? Podeľte sa o jeho príbeh!
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Úspešne podnikať, zvládať byrokratickú záťaž a často aj časový či finančný stres, nie je pre súčasného podnikateľa jednoduché. Stíhať popri živote na voľnej nohe aj nezištne pomáhať iným, je veľkou výzvou. Preto ak máte vo svojom okolí podnikateľa, ktorý to zvláda, vystavte ho na obdiv pred celým Slovenskom.

Podpora podnikateľov s dobrým srdcom

Spoločnosť METRO Cash & Carry SR s.r.o. už po druhýkrát pre všetkých filantropicky orientovaných podnikateľov organizuje súťaž METRO Dobrý podnikateľ 2015. Kandidát na finalistu súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2015 by okrem ziskového biznisu a rozrastajúcej sa spoločnosti mal myslieť aj na hlbší rozmer svojich podnikateľských aktivít. A to napr. na rozvoj regiónu, v ktorom podniká, či podanie pomocnej ruky tým, ktorí ju práve potrebujú. Cieľom súťaže Dobrý podnikateľ 2015 je totiž zviditeľniť snahu neobyčajne zmýšľajúcich podnikateľov a podporiť ich v aktivitách, ktorými nad rámec svojich podnikateľských aktivít pomáhajú svojmu regiónu či jeho obyvateľom.

Kto sa môže stať Dobrým podnikateľom 2015?

Motiváciou prihlásiť sa do súťaže Dobrý podnikateľ 2015 môže byť finančná výhra vo výške 5000€ a mediálny priestor od partnera súťaže; RTVS. Menované výhry čakajú na podnikateľov alebo majiteľov firmy, ktorí poskytujú zamestnanie 1 – 30 pracovníkom s podnikateľskými aktivitami trvajúcimi aspoň 2 roky na území Slovenska. V prvom kole bude o budúcom Dobrom podnikateľovi rozhodovať vo verejnom hlasovaní verejnosť. Tá spomedzi prihlásených určí 10 podnikateľských príbehov, ktoré najviac zaujali. Čas na to bude mať do 30. júna 2015. Do tohto termínu sa do súťaže Dobrý podnikateľ stále môžu prihlasovať súťažné príbehy. Top desiatka z nich predstúpi pred päticu porotcov, ktorí vyberú víťaza.

Na súťaži METRO Dobrý podnikateľ 2015 spolupracuje aj Združenie mladých podnikateľov Slovenska. „Schopnosť hľadať nové cesty, tvorivosť a pozitívny prístup nevyužívajú podnikatelia len na tvorbu zisku, ale aj na pomoc druhým. Zodpovednosť za firmu a za zamestnancov často prerastá do zodpovednosti za komunitu či neziskové projekty. Obraz podnikateľa je v našej spoločnosti často skreslený a pokrivený, preto som veľmi rád, že existuje projekt, ktorý oceňuje zodpovedných a inšpiratívnych podnikateľov a že ZMPS môže byť pri ňom,“ hovorí predseda Združenia mladých podnikateľov Slovenska, Ján Solík. „Podnikatelia sú ľudia, ktorí posúvajú hranice. Preto si myslíme, že podnikatelia si zaslúžia našu úctu a niektorí aj vďaku,“ dodal svoj názor na filantropických podnikateľov Miroslav Trnka, zakladateľ spoločnosti Eset a zároveň jeden z porotcov v uplynulom ročníku súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2014.

Kto sa stane Dobrým podnikateľom 2015?

V prvom ročníku súťaže si titul METRO Dobrý podnikateľ 2014 odniesli obchodníci, ktorí dali vo svojej predajni šancu nepočujúcim. Bratia Šarinovci tak so svojím projektom dokázali vyniknúť medzi viac ako 60 prihlásenými podnikateľskými príbehmi. Tento rok si zasadnú do porotcovských kresiel súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2015. Víťaza druhého ročníka súťaže spoznáme v prvej polovici októbra tohto roku. Celé Slovensko vďaka jeho účasti a výhre v súťaži METRO Dobrý podnikateľ 2015 spozná jeho šľachetné úmysly a ľudské konanie.

Prihláste sa vy alebo nominujte inšpirujúceho podnikateľa vo vašom okolí

Podnikanie neznamená len časovú slobodu a možnosť rozhodovať sám za seba. Je to aj zodpovednosť podnikateľa voči ľuďom, ktorých zamestnáva a voči partnerom, s ktorými spolupracuje. Preto, ak máte vo svojom okolí šľachetného podnikateľa, ktorého podnikateľský a ľudský príbeh stojí za to, aby ho spoznala celá slovenská verejnosť, klikajte na stránku súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2015 a neváhajte vyplniť registračný formulár. Jeho riadky sú určené všetkým, ktorí okrem počtu cifier na účte venujú pozornosť aj ľuďom okolo seba.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Príležitosť pre podnikateľov a startupy: súťaž o ceny v hodnote 1 milión eur

EUSPA vyhlasuje súťaž #myEUspace, vesmír príležitostí pre inovácie a podnikateľov v EÚ. Čo je v hre a ako sa zapojiť?

Mladým inovatívnym podnikateľom roku 2021 môže byť každý s kreatívnym nápadom

V hre je zájazd do Bangkoku, auto aj mentoring od skúsených podnikateľov. Ako sa zapojiť a aké podmienky treba spĺňať?

Najlepšou študentskou firmou v Európe sa stali študenti zo Slovenska

Slovensko po prvýkrát získalo ocenenie Najlepšia študentská firma v Európe. Čím košickí gymnazisti zaujali porotu a v čom boli iní ako ďalších 40 študentských firiem z celej Európy?

Startup centrum TUKE podporilo nové projekty: víťazi súťaže Máš nápad?

Porotu zaujali startupy zamerané na hry, wellness, cestovný ruch aj inovatívne aplikácie. Kto bude mať jednoduchšiu cestu k realizácii nápadu a čo víťazi získali?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky