Poznáte výnimočného podnikateľa s ľudskou tvárou? Podeľte sa o jeho príbeh!

Poznáte výnimočného podnikateľa s ľudskou tvárou? Podeľte sa o jeho príbeh!

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Úspešne podnikať, zvládať byrokratickú záťaž a často aj časový či finančný stres, nie je pre súčasného podnikateľa jednoduché. Stíhať popri živote na voľnej nohe aj nezištne pomáhať iným, je veľkou výzvou. Preto ak máte vo svojom okolí podnikateľa, ktorý to zvláda, vystavte ho na obdiv pred celým Slovenskom.

Podpora podnikateľov s dobrým srdcom

Spoločnosť METRO Cash & Carry SR s.r.o. už po druhýkrát pre všetkých filantropicky orientovaných podnikateľov organizuje súťaž METRO Dobrý podnikateľ 2015. Kandidát na finalistu súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2015 by okrem ziskového biznisu a rozrastajúcej sa spoločnosti mal myslieť aj na hlbší rozmer svojich podnikateľských aktivít. A to napr. na rozvoj regiónu, v ktorom podniká, či podanie pomocnej ruky tým, ktorí ju práve potrebujú. Cieľom súťaže Dobrý podnikateľ 2015 je totiž zviditeľniť snahu neobyčajne zmýšľajúcich podnikateľov a podporiť ich v aktivitách, ktorými nad rámec svojich podnikateľských aktivít pomáhajú svojmu regiónu či jeho obyvateľom.

Kto sa môže stať Dobrým podnikateľom 2015?

Motiváciou prihlásiť sa do súťaže Dobrý podnikateľ 2015 môže byť finančná výhra vo výške 5000€ a mediálny priestor od partnera súťaže; RTVS. Menované výhry čakajú na podnikateľov alebo majiteľov firmy, ktorí poskytujú zamestnanie 1 – 30 pracovníkom s podnikateľskými aktivitami trvajúcimi aspoň 2 roky na území Slovenska. V prvom kole bude o budúcom Dobrom podnikateľovi rozhodovať vo verejnom hlasovaní verejnosť. Tá spomedzi prihlásených určí 10 podnikateľských príbehov, ktoré najviac zaujali. Čas na to bude mať do 30. júna 2015. Do tohto termínu sa do súťaže Dobrý podnikateľ stále môžu prihlasovať súťažné príbehy. Top desiatka z nich predstúpi pred päticu porotcov, ktorí vyberú víťaza.

Na súťaži METRO Dobrý podnikateľ 2015 spolupracuje aj Združenie mladých podnikateľov Slovenska. „Schopnosť hľadať nové cesty, tvorivosť a pozitívny prístup nevyužívajú podnikatelia len na tvorbu zisku, ale aj na pomoc druhým. Zodpovednosť za firmu a za zamestnancov často prerastá do zodpovednosti za komunitu či neziskové projekty. Obraz podnikateľa je v našej spoločnosti často skreslený a pokrivený, preto som veľmi rád, že existuje projekt, ktorý oceňuje zodpovedných a inšpiratívnych podnikateľov a že ZMPS môže byť pri ňom,“ hovorí predseda Združenia mladých podnikateľov Slovenska, Ján Solík. „Podnikatelia sú ľudia, ktorí posúvajú hranice. Preto si myslíme, že podnikatelia si zaslúžia našu úctu a niektorí aj vďaku,“ dodal svoj názor na filantropických podnikateľov Miroslav Trnka, zakladateľ spoločnosti Eset a zároveň jeden z porotcov v uplynulom ročníku súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2014.

Kto sa stane Dobrým podnikateľom 2015?

V prvom ročníku súťaže si titul METRO Dobrý podnikateľ 2014 odniesli obchodníci, ktorí dali vo svojej predajni šancu nepočujúcim. Bratia Šarinovci tak so svojím projektom dokázali vyniknúť medzi viac ako 60 prihlásenými podnikateľskými príbehmi. Tento rok si zasadnú do porotcovských kresiel súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2015. Víťaza druhého ročníka súťaže spoznáme v prvej polovici októbra tohto roku. Celé Slovensko vďaka jeho účasti a výhre v súťaži METRO Dobrý podnikateľ 2015 spozná jeho šľachetné úmysly a ľudské konanie.

Prihláste sa vy alebo nominujte inšpirujúceho podnikateľa vo vašom okolí

Podnikanie neznamená len časovú slobodu a možnosť rozhodovať sám za seba. Je to aj zodpovednosť podnikateľa voči ľuďom, ktorých zamestnáva a voči partnerom, s ktorými spolupracuje. Preto, ak máte vo svojom okolí šľachetného podnikateľa, ktorého podnikateľský a ľudský príbeh stojí za to, aby ho spoznala celá slovenská verejnosť, klikajte na stránku súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2015 a neváhajte vyplniť registračný formulár. Jeho riadky sú určené všetkým, ktorí okrem počtu cifier na účte venujú pozornosť aj ľuďom okolo seba.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Hľadáme Podnikateľku Slovenska 2018

Poznáte vo svojom okolí šikovnú podnikateľku, ktorá si zaslúži ocenenie? Stretli ste sa s dámou, ktorej podnikanie vám imponuje? Alebo sama patríte medzi podnikateľky a trúfate si uspieť v prestížnej súťaži, ktorá má za sebou už 18 ročníkov? Neváhajte a prihláste sa do 19. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska.

Galavečer Slovenský Goodwill 2018 slávnostne predstavil podnikateľov, ktorých si ľudia vážia

18. októbra 2018 boli slávnostne vyhlásené výsledky a odovzdané ocenenia Slovenský Goodwill 2018. Z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018, verejnosť 642 hlasmi zvolila Miriam Poništovú, ktorá sa stala nositeľkou titulu OSOBNOSŤ Slovenský Goodwill.

Zahlasujte online a zvoľte si Osobnosť Slovenský Goodwill 2018

Do konca septembra môže verejnosť opäť hlasovať a zvoliť novú Osobnosť Slovenský Goodwill. Na výber má z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Hlasovanie prebieha on-line na webe slovenskygoodwill.sk. 26. septembra taktiež zasadne medzinárodná odborná porota, ktorá vyberie víťazov kategórií Tradícia, Inovácia, Partner a Podporovateľ. Tí budú vyhlásení 18. októbra počas slávnostného večera v Bratislave.

Nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill 2018 získalo 37 firiem

37 nominácií bolo prijatých do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Počet nominácií, ktoré sa skončili o polnoci 30. júna, je takmer o 55 % vyšší než počet nominácií prijatých v minulom premiérovom ročníku projektu. Finalisti budú predstavení na webe slovenskygoodwill.sk v sobotu 1. septembra.