Mladý inovatívny podnikateľ 2014

Dňa 10.06.2014 sa už po ôsmy krát konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže „Mladý inovatívny podnikateľ. Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2014 má za cieľ vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania.

Projekt Mladý inovatívny podnikateľ 2014 je súčasťou celosvetovej súťaže Creative Young Entrepreneur Award. Organizovala ho mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia (JCI), Združenie podnikateľov Slovenska a Profit. Spolupracujúcou organizáciou je Združenie mladých podnikateľov Slovenska.

Odborná komisia podujatia vybrala z 58 prihlásených 5 finalistov súťaže. Absolútnym víťazom súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 na Slovensku a držiteľom hlavnej ceny je Pavol Amena

Ing. Pavol Amena - Mladý inovatívny podnikateľ 2014

Hlavným predmetom podnikania firmy je výroba unikátnych LED navigačných tabúľ, ktoré formou prenájmu slúžia na usmerňovanie návštevníkov kultúrnych a spoločenských podujatí. Pavol vyrába tieto zariadenia konštrukčne úplne sám. Propaguje ich, až napokon koordinuje rozmiestnenie tabúľ, ktoré následne usmerňujú davy ľudí tak, aby nikto nebol v cudzom prostredí stratený a zároveň každý bol informovaný minimálne o prebiehajúcom podujatí  v jeho bezprostredom okolí. Jeho panely boli nainštalované napr. na koncerte skupiny Depeche Mode,na koncerte Varga&Hammel ako aj v rámci usmerňovania návštevníkov behu Devín-Bratislava. Každým rokom prináša na trh nový typ tabule.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 - Ing. Adrián Csuba (Zelená pošta, s.r.o.)

Zelená pošta poskytuje inovatívne riešenie ktoré zahŕňa službu online spracovania a odosielania klasickej papierovej pošty tým, že príjemcom papierovej pošty ponúka možnosť prechodu na elektronické doručovanie.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 - Ing. Zdenko Hoschek (Creative Web, s.r.o.)

Spoločnosť Creative Web poskytuje riešenia pre malé a stredné firmy. Poslaním firmy je pomáhať klientom spájať sa so svojimi existujúcimi a potenciálnymi zákazníkmi, riešiť ich problémy a zjednodušovať im život. Firma kladie dôraz na dlhodobé vzťahy s klientami, medzi ktoré patrí viac ako 2 000 reštaurácii, 1 500 relaxačných zariadení a salónov krásy, 700 ubytovacích zariadení, 400 športovísk a 5 000 lekárov. Do skupiny Creative Web patria tieto portály: ZlavaDna.sk, SlevaDne.cz, Boomer.sk, Obedovat.sk, Lunchtime.cz, Bookio.cz, Relaxovat.sk, Nakupovat.sk, Ubytovatsa.sk, Kamnapivo.sk, Kam.sk, ZZZ.sk, Camarero.sk.

Zdenko Hoschek získal Cenu PwC za výnimočný podnikateľský nápad, jeho realizáciu a prístup k inováciám a tiež  Cenu Ministra hospodárstva SR Tomáša Malatinského za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 - Mgr. Matúš Kováč (výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied)

Hlavný predmetom podnikania je  vypracovávanie manažmentu ochrany chránených druhov živočíchov počas rekonštrukcií bytových domov s následnými praktickými opatreniami. Zabezpečuje tiež  tvorbu odborných posudkov pre potreby okresných úradov ŽP a Štátnej ochrany prírody a zastupovanie klientov na týchto úradoch. Cieľom je poskytovať komplexné služby  starostlivosti o životné prostredie. Vďaka neustálemu zdokonaľovaniu technického zabezpečenia (monitorovacie systémy ako  inšpekčná kamera, ultrazvukové detektory na monitoring netopierov, horolezecká výstroj a pod.),  sa firma postupne  stala  lídrom v danej oblasti služieb.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 - Zuzana Krnáčová (villo.in)

Villo.in je značka pre detský dizajnový nábytok. Okrem návrhu nábytku sa venujú aj jeho prototypovaniu, výrobe a predaju. Cieľom spoločnosti je dostať slovenský dizajn a výrobu nie len do slovenských detských izieb, ale aj do celého sveta.  Pri produktoch dbajú na bezpečnosť , kvalitu a jedinečnosť.Každý produkt je nielen kusom nábytku ale spĺňa inú funkciu v detskej izbe. Všetky produkty vyrábajú na Slovensku z najkvalitnejších materiálov. V roku 2013 bol tento projekt ocenený v rámci Podnikateľského nápadu roka 2013.

Zuzana Krnáčová získala Cenu Prvej dámy SR Silvie Gašparovičovej pre úspešný príbeh mladej podnikateľky, ktorá vyvíja, vyrába a predáva detský nábytok na slovenskom trhu z tuzemských materiálov.

Fotogaléria

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2023 je „za rohom“

Získajte atraktívne ceny ako mentoring či zájazd do Bangkoku. Rozhoduje kreativita a prístup s dávkou modernizácie a invencie. Ako a dokedy sa registrovať?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Digitalizácia a efektívna správa členského vďaka nápadu mladého podnikateľa

Mário Potoček prišiel s inovatívnym riešením, ktorým zaujal aj v podnikateľskej súťaži. Aký problém rieši, vďaka čomu sa jeho zamestnanci tešia do práce a ako funguje predaj cez obchodných zástupcov?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky