Mladý inovatívny podnikateľ 2014

Dňa 10.06.2014 sa už po ôsmy krát konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže „Mladý inovatívny podnikateľ. Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2014 má za cieľ vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania.

Projekt Mladý inovatívny podnikateľ 2014 je súčasťou celosvetovej súťaže Creative Young Entrepreneur Award. Organizovala ho mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia (JCI), Združenie podnikateľov Slovenska a Profit. Spolupracujúcou organizáciou je Združenie mladých podnikateľov Slovenska.

Odborná komisia podujatia vybrala z 58 prihlásených 5 finalistov súťaže. Absolútnym víťazom súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 na Slovensku a držiteľom hlavnej ceny je Pavol Amena

Ing. Pavol Amena - Mladý inovatívny podnikateľ 2014

Hlavným predmetom podnikania firmy je výroba unikátnych LED navigačných tabúľ, ktoré formou prenájmu slúžia na usmerňovanie návštevníkov kultúrnych a spoločenských podujatí. Pavol vyrába tieto zariadenia konštrukčne úplne sám. Propaguje ich, až napokon koordinuje rozmiestnenie tabúľ, ktoré následne usmerňujú davy ľudí tak, aby nikto nebol v cudzom prostredí stratený a zároveň každý bol informovaný minimálne o prebiehajúcom podujatí  v jeho bezprostredom okolí. Jeho panely boli nainštalované napr. na koncerte skupiny Depeche Mode,na koncerte Varga&Hammel ako aj v rámci usmerňovania návštevníkov behu Devín-Bratislava. Každým rokom prináša na trh nový typ tabule.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 - Ing. Adrián Csuba (Zelená pošta, s.r.o.)

Zelená pošta poskytuje inovatívne riešenie ktoré zahŕňa službu online spracovania a odosielania klasickej papierovej pošty tým, že príjemcom papierovej pošty ponúka možnosť prechodu na elektronické doručovanie.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 - Ing. Zdenko Hoschek (Creative Web, s.r.o.)

Spoločnosť Creative Web poskytuje riešenia pre malé a stredné firmy. Poslaním firmy je pomáhať klientom spájať sa so svojimi existujúcimi a potenciálnymi zákazníkmi, riešiť ich problémy a zjednodušovať im život. Firma kladie dôraz na dlhodobé vzťahy s klientami, medzi ktoré patrí viac ako 2 000 reštaurácii, 1 500 relaxačných zariadení a salónov krásy, 700 ubytovacích zariadení, 400 športovísk a 5 000 lekárov. Do skupiny Creative Web patria tieto portály: ZlavaDna.sk, SlevaDne.cz, Boomer.sk, Obedovat.sk, Lunchtime.cz, Bookio.cz, Relaxovat.sk, Nakupovat.sk, Ubytovatsa.sk, Kamnapivo.sk, Kam.sk, ZZZ.sk, Camarero.sk.

Zdenko Hoschek získal Cenu PwC za výnimočný podnikateľský nápad, jeho realizáciu a prístup k inováciám a tiež  Cenu Ministra hospodárstva SR Tomáša Malatinského za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 - Mgr. Matúš Kováč (výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied)

Hlavný predmetom podnikania je  vypracovávanie manažmentu ochrany chránených druhov živočíchov počas rekonštrukcií bytových domov s následnými praktickými opatreniami. Zabezpečuje tiež  tvorbu odborných posudkov pre potreby okresných úradov ŽP a Štátnej ochrany prírody a zastupovanie klientov na týchto úradoch. Cieľom je poskytovať komplexné služby  starostlivosti o životné prostredie. Vďaka neustálemu zdokonaľovaniu technického zabezpečenia (monitorovacie systémy ako  inšpekčná kamera, ultrazvukové detektory na monitoring netopierov, horolezecká výstroj a pod.),  sa firma postupne  stala  lídrom v danej oblasti služieb.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014 - Zuzana Krnáčová (villo.in)

Villo.in je značka pre detský dizajnový nábytok. Okrem návrhu nábytku sa venujú aj jeho prototypovaniu, výrobe a predaju. Cieľom spoločnosti je dostať slovenský dizajn a výrobu nie len do slovenských detských izieb, ale aj do celého sveta.  Pri produktoch dbajú na bezpečnosť , kvalitu a jedinečnosť.Každý produkt je nielen kusom nábytku ale spĺňa inú funkciu v detskej izbe. Všetky produkty vyrábajú na Slovensku z najkvalitnejších materiálov. V roku 2013 bol tento projekt ocenený v rámci Podnikateľského nápadu roka 2013.

Zuzana Krnáčová získala Cenu Prvej dámy SR Silvie Gašparovičovej pre úspešný príbeh mladej podnikateľky, ktorá vyvíja, vyrába a predáva detský nábytok na slovenskom trhu z tuzemských materiálov.

Fotogaléria

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Hľadáme Podnikateľku Slovenska 2018

Poznáte vo svojom okolí šikovnú podnikateľku, ktorá si zaslúži ocenenie? Stretli ste sa s dámou, ktorej podnikanie vám imponuje? Alebo sama patríte medzi podnikateľky a trúfate si uspieť v prestížnej súťaži, ktorá má za sebou už 18 ročníkov? Neváhajte a prihláste sa do 19. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska.

Galavečer Slovenský Goodwill 2018 slávnostne predstavil podnikateľov, ktorých si ľudia vážia

18. októbra 2018 boli slávnostne vyhlásené výsledky a odovzdané ocenenia Slovenský Goodwill 2018. Z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018, verejnosť 642 hlasmi zvolila Miriam Poništovú, ktorá sa stala nositeľkou titulu OSOBNOSŤ Slovenský Goodwill.

Zahlasujte online a zvoľte si Osobnosť Slovenský Goodwill 2018

Do konca septembra môže verejnosť opäť hlasovať a zvoliť novú Osobnosť Slovenský Goodwill. Na výber má z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Hlasovanie prebieha on-line na webe slovenskygoodwill.sk. 26. septembra taktiež zasadne medzinárodná odborná porota, ktorá vyberie víťazov kategórií Tradícia, Inovácia, Partner a Podporovateľ. Tí budú vyhlásení 18. októbra počas slávnostného večera v Bratislave.

Nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill 2018 získalo 37 firiem

37 nominácií bolo prijatých do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Počet nominácií, ktoré sa skončili o polnoci 30. júna, je takmer o 55 % vyšší než počet nominácií prijatých v minulom premiérovom ročníku projektu. Finalisti budú predstavení na webe slovenskygoodwill.sk v sobotu 1. septembra.