Aplikácia eDane: stará verzia končí už od 2.11.2022

Stará verzia aplikácie eDane bude od 2. novembra 2022 nefunkčná. Je preto potrebné, aby si klienti starú verziu odinštalovali a nahradili ju novou verziou. Kde ju možno nájsť a ako inštalovať?

Klientom finančnej správy je k dispozícii nová verzia aplikácie eDane, ktorá slúži na elektronickú komunikáciu s finančnou správou. Prevádzka starej verzie bude ukončená 2. novembra 2022. Pre bezproblémové fungovanie je potrebné starú verziu odinštalovať a nainštalovať novú. Týka sa to oboch verzií aplikácie, a teda eDane/Java aj eDane/Win.

Niektorí používatelia si novú aplikáciu nemusia inštalovať

Používatelia, ktorí si aplikácie eDane/Java inštalovali po termíne 11.8.2022 už používajú novú verziu a nemusia svoju aplikáciu aktualizovať. Používatelia starej verzie aplikácie eDane/Java nájdu upozornenie priamo v aplikácii.

Zdroj: Finančná správa SR
Zdroj: Finančná správa SR

Používateľov starej verzie aplikácie eDane/Win finančná správa v najbližších dňoch upozorní prostredníctvom tzv. softwarningu.

Kde možno inštalačný balíček nájsť a ako inštalovať?

Inštalačný balíček na stiahnutie je dostupný na portáli finančnej správy. Noví používatelia si pre prácu s novou verziou aplikácie eDane budú musieť najskôr nainštalovať aplikáciu D.Launcher/D.Suite pre Windows a samostatnú aplikáciu eDane/Java.

Nová verzia aplikácie má zachované všetky obľúbené funkcie a spracovanie podaní je ešte rýchlejšie. Všetky dôležité informácie k používaniu aplikácie nájdu klienti na portáli finančnej správy v časti Elektronické služby.

Finančná správa zároveň upozorňuje, že podania prostredníctvom starej verzie aplikácie nebudú po 2. novembri 2022 akceptované.

Zdroj: Finančná správa SR

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Daňový bonus na dieťa: finančná správa upozorňuje na jeho nesprávne uplatnenie

Daňovníci, ktorí si uplatnili daňový bonus na dieťa nesprávne, majú čas na nápravu do konca roka. Finančná správa ich na to v nasledujúcich dňoch upozorní listom.

Biometrický občiansky preukaz už od 1.12.2022

Od decembra bude možné žiadať o vydanie občianskeho preukazu s biometrickou podobou tváre a otlačkami prstov. V závere novembra už preto nebudú vydávané preukazy vôbec.

Zmeny na kontaktných miestach daňových úradov

K 1.12.2022 finančná správa optimalizuje 15 kontaktných miest daňových úradov. Ktoré sa budú presúvať a čo to znamená pre klientov?

Aktivácia občianskeho preukazu eID: ako nastaviť KEP PIN a KEP PUK online

Postup, ako si nastaviť KEP PIN a KEP PUK na diaľku na novom občianskom preukaze a ako získať platné certifikáty pre kvalifikovaný elektronický podpis (KEP) v aplikácii eID klient.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky