Mladý inovatívny podnikateľ 2022: súťaž o prestížny titul a atraktívne ceny

Už 16. ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ je „za rohom“. Kto a dokedy sa môže prihlásiť, ako na to a čo môžu finalisti získať?

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ, ktorú každoročne organizuje Junior Chamber International Slovakia a Združenie podnikateľov Slovenska, bude opäť hľadať svojho víťaza. Do 16. ročníka je možné prihlásiť sa do 1. septembra 2022. Projekt sa organizuje pod záštitou Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Pre koho je súťaž určená a aké sú podmienky?

Kto sa môže do súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2022 prihlásiť?

Právna forma, odvetvie podnikania ako aj veľkosť firmy nie sú dôležité. To, čo zaváži, je kreativita a prístup s dávkou modernizácie a invencie. Vekové rozmedzie uchádzačov o titul najlepšieho slovenského inovatívneho podnikateľa je od 18 do 40 rokov.

Podnikatelia, ktorí sa vďaka svojmu šikovnému riešeniu vezú na vlne úspechu, môžu „korunovať“ svoje snaženie, malé i väčšie víťazstvá a úspechy titulom Mladý inovatívny podnikateľ roka. Najbližšie sa k nemu zo všetkých prihlásených dostane pätica najinovatívnejších podnikateľov, ktorá postúpi do finále a predstúpi pred odbornú porotu.

Prvým krokom na ceste medzi  inovatívnych slovenských podnikateľov je vyplnenie prihlasovacieho formulára, ktorý možno nájsť aj s viacerými informáciami na stránke invencia.sk. Prihlášku treba poslať do 1.9.2022 a o víťazovi sa rozhodne koncom septembra.

Čo získajú finalisti súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2022?

Na víťaza čaká nielen prestížny titul, ale aj:

  • zájazd do Bangkoku,
  • mentoring a obed s niektorým z EY Podnikateľov roka v SR,
  • vecné ceny atď.

Odmenu však získa všetkých 5 finalistov, pričom jeden z nich dostane zapožičanie inovatívneho automobilu BMW.

Taktiež budú udelené špeciálne ceny:

  • Cena Indexu za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh (rozhovor v biznis magazíne Index),
  • Cena TV JOJ – komunikačná kampaň na viacerých platformách JOJ Group.

Predošlé ročníky boli plné dobrých nápadov – viaceré sa venujú prevencii a zdraviu

V roku 2021 získal titul Mladý inovatívny podnikateľ Martin Herman. Jeho firma Powerful Medical presvedčila svojou inovatívnosťou a veľkým potenciálom. Spoločne s kardiológom Robertom Hatalom vyvinuli medicínskeho asistenta PM Cardio. Ten lekárom s EKG prístrojom umožní diagnostikovať a liečiť kardiovaskulárne ochorenia, a to na úrovni špecializovaného kardiológa. Okrem toho, že sa M. Herman stal absolútnym víťazom minulého ročníka, získal tiež Cenu Indexu za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh a Cenu Ministerstva hospodárstva SR.

Medicínska inovácia zaujala aj rok pred tým. Vtedy získal titul Mladý inovatívny podnikateľ 2020 Tomáš Bertók, zakladateľ firmy Glycanostics, ktorá je zameraná na vývoj a komercionalizáciu diagnostických kitov, pričom rieši neinvazívnu diagnostiku nádorového ochorenia prostaty.

Medzi finalistami sa však každoročne nájdu nápady z širokej palety odvetví. Napríklad sa takto predstavil Lukáš Petruňo a jeho spoločnosť Humidef, s. r. o., ktorá vyvinula špeciálne čipy na ochranu elektroniky pred poškodením vodou. Alebo Alexandra Šeligová so spoločnosťou Ihličkovo, s. r. o. Podľa rodinného receptu vyrába chutné a zdravé sirupy z ihličia.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2023 je „za rohom“

Získajte atraktívne ceny ako mentoring či zájazd do Bangkoku. Rozhoduje kreativita a prístup s dávkou modernizácie a invencie. Ako a dokedy sa registrovať?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Digitalizácia a efektívna správa členského vďaka nápadu mladého podnikateľa

Mário Potoček prišiel s inovatívnym riešením, ktorým zaujal aj v podnikateľskej súťaži. Aký problém rieši, vďaka čomu sa jeho zamestnanci tešia do práce a ako funguje predaj cez obchodných zástupcov?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky