Mladý inovatívny podnikateľ 2016 tvorí vzdelávacie hry

Mladý inovatívny podnikateľ 2016 tvorí vzdelávacie hry
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ odhalila päticu šikovných slovenských podnikateľov. Nekonvenčnými nápadmi bojujú proti obezite, neznalosti aj vysokým nákladom za bývanie.

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2016 ukazuje päticu podnikateľov, ktorá má podľa organizátorov nadštandardnú invenciu a kreativitu v žilách. Desiaty ročník zorganizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International Slovakia (JCI) v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska a dvojtýždenníkom Profit.

Na čelo rebríčka nekonvenčných podnikateľov krajiny sa tento rok postavil Peter Ňižňanský, o ktorého nápade sme písali len nedávno. Ako autor vzdelávacej jazykovej animovanej on-line hry pre deti Little Lane boduje nielen u tých najmenších, ale zapáčil sa aj komisii súťaže, ktorá z neho spravila absolútneho víťaza a laureáta súťaže Mladý inovatívny podnikateľ. Peter Nižňanský je v biznise už ako doma, no predtým, než vytvoril súbor hier a pomôcok na výučbu jazykov pre deti, pôsobil ako vývojár bankových a manažérskych aplikácií. S edukačným portálom Little Lane, ktorý pomáha s výučbou detí nielen v domácnostiach, ale aj v školách a škôlkach, žne jeden úspech za druhým. Bilingválna vzdelávacia jazyková hra pre deti ponúka viac ako 15 praktických tém na rozšírenie detskej slovnej zásoby v rôznych oblastiach. Na svojom konte má viac ako 1000 platiacich domácností a 500 vzdelávacích inštitúcií. V spoločnosti 3 in one, s. r. o., momentálne pracujú na expanzii do krajín V4 a rozširovaní portálu do viacerých jazykových variácií, vrátane rómskeho jazyka. Ďalšou novinkou, ktorou sa Peter Nižňanský so svojimi kolegami môže pochváliť, je komplexný digitálny softvér pre tablety s riešeniami priamo pre školské triedy. Pribudla tiež pilotná aplikácia 3D virtuálnej reality pre školy, ktorú čaká nástup na scénu už od budúceho školského roka. Farebná a hravá učebná pomôcka vďaka Petrovej šikovnosti pomáha zmysluplnejšie tráviť deťom čas nad tabletom alebo pred PC už takmer dva roky.

Článok pokračuje pod reklamou

Úspornejšie bývanie s Definelom

Zanieteného Košičana Ľuboša Kolesára už poznáme vďaka úspešnému projektu drevostavieb pod hlavičkou firmy Zelená stavba. Kvalitou, prozákaznícky orientovanými službami a vizionárskym prístupom si Ľuboš získal už mnoho pozitívnych referencií od spokojných zákazníkov. Najnovšie svojim klientom vychádza v ústrety aj v oblasti znižovania nákladov na bývanie v kombinácii s príjemným vnútorným prostredím. So svojou novou značkou Definelo sa prebojoval medzi najkreatívnejších podnikateľov krajiny. Projekt je zameraný na tvorbu nových štandardov pasívnych domov, pričom zohľadňuje konkrétne osobitosti domu vrátane jeho lokality a použitia tých najvyhovujúcejších technológií. Vo firme zároveň vyvinuli vlastnú technológiu, ktorá sa v jednom balíčku postará o vykurovanie, vetranie i chladenie. S cieľom zabezpečiť zdravé a kvalitné bývanie Definelo spolupracuje aj so zahraničnými výrobcami. Jednotlivé produkty spájajú do jedného celku v podobe fungujúceho pasívneho domu, za ktorým sa skrýva množstvo strategických krokov a rozhodnutí. Práve tie na svoje plecia s garanciou kvality a pohodlného ekonomického bývania preberá Definelo. Zákazníka plynulo prevedie celým procesom od rozhodnutia postaviť si úsporný drevodom až po finálne odovzdanie kľúčikov. Za svoj nápad a vytrvalosť si v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ 2016 zaslúžil ocenienie JCI za Najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh.

Keď LEGO kocky učia novým jazykom

Tomášovi Torökovi sa v spoločnosti EMIPRE Kids, s. r. o., podarilo skĺbiť vzdelávanie so zábavou. Inovatívnu výučbu jazykov realizuje praktickými metódami s dynamickým charakterom, ktoré sú orientované na nadobudnutie reálnych zručností. Jazykové vedomosti dospelým vštepuje pod značkou EMPIRE už od roku 2004, od roku 2010 si pod patronát vzal aj edukáciu detí. V tomto roku navyše v EMPIRE Kids predstavili novinku, ktorou je projekt Brick By Brick. Ten pomáha vzdelávať tých najmenších vo vedeckých a technických zručnostiach s dôrazom na vedu, matematiku a fyziku s použitím LEGO kociek. Hravou formou si tak deti dozvedia mnohé zaujímavé informácie, ktoré si majú možnosť prakticky vyskúšať alebo odpozorovať. Jazyková škola Tomáša Toröka kráča s rýchlym tempom doby, na ktorej požiadavky sa hravo, no efektívne snaží pripraviť aj školákov.

IT so štýlom

Marek Kuzma predimenzovaný IT segment obohatil o pohľad lifestylu a módneho štýlu. Firme Innocent Store, s. r. o., tak otvoril cestu na celkom neprebádaný trh a novú skupinu zákazníkov. Dnes firma predáva štýlové doplnky pre zariadenia Apple, a to nielen na internete, ale aj v kamennej predajni v Košiciach. Zároveň v tejto oblasti poskytuje svojim zákazníkom aj odborné služby. Priekopníkom je predovšetkým v inovatívnom prístupe k tvorbe marketingovej stratégie. Tú obohatil o zákaznícky prístupný virtuálny priestor, poskytujúci možnosť vzájomnej diskusie a vzdelávania. Okrem toho, že sa nachádza v top 5 inovatívnych podnikateľov Slovenska, patrí aj k najviditeľnejším značkám predajcov Apple doplnkov na slovenskom trhu. Ako rozbiehajúcu sa značku ju dvojtýždenník Profit v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ ohodnotil cenou pre inšpirujúcu začínajúcu firmu.

Inovatívny podnikateľ dáva zbohom obezite aj sedavému zamestnaniu

Svojou invenciou pomáha zdravšie žiť a zvyšovať produktivitu práce. Len 25-ročný Peter Budzák vymyslel inovatívny systém, ktorý pomáha spájať fitnescentrá, trénerov a cvičencov. S projektom Fitliner Training chce podľa vlastných vyjadrení do roku 2018 po celom starom kontinente ponúkať on-line tréningy prostredníctvom webkamery, ale aj osobné tréningy či výživové poradenstvo. Mladý podnikateľ je priekopníkom najmä so svojím 15-minútovým cvičebným programom, ktorý po obedňajšej prestávke podnecuje zamestnancov spoločností so sedavým charakterom práce vstať, postaviť sa spoločne pred webkameru a pod dohľadom absolvovať skupinové cvičenie.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2023 je „za rohom“

Získajte atraktívne ceny ako mentoring či zájazd do Bangkoku. Rozhoduje kreativita a prístup s dávkou modernizácie a invencie. Ako a dokedy sa registrovať?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Digitalizácia a efektívna správa členského vďaka nápadu mladého podnikateľa

Mário Potoček prišiel s inovatívnym riešením, ktorým zaujal aj v podnikateľskej súťaži. Aký problém rieši, vďaka čomu sa jeho zamestnanci tešia do práce a ako funguje predaj cez obchodných zástupcov?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky