„Odkedy sme na trhu, vyhrávame takmer vždy,“ tvrdí majiteľ Advokátskej kancelárie BÁNOS

„Odkedy sme na trhu, vyhrávame takmer vždy,“ tvrdí majiteľ Advokátskej kancelárie BÁNOS
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Pôvodne čakateľ na pozíciu sudcu, dnes majiteľ úspešnej advokátskej kancelárie, ktorá vyhráva tie najvýznamnejšie súdne spory na Slovensku.

Spôsobu, ako treba nahliadať na súdne spory a ako k nim pristupovať, sa učil od samotných majstrov. Stalo sa tak v čase, keď jeho ambície siahali na pozíciu sudcu. Vtedy pôsobil ako zamestnanec súdu a z pozície vyššieho súdneho úradníka so sudcami úzko spolupracoval. Vybrať sa vlastnou cestou a opustiť bezpečie štátnej správy sa rozhodol po tom, čo ho čoraz viac začal lákať obchod a potreba postaviť sa na vlastné nohy. „Advokátom som sa túžil stať od svojich trinástich rokov. V advokácii si je človek sám sebe šéfom. Hoci mi je pánom každý klient, všetko ostatné si manažujem sám. Kým na súde sa pracuje len do štvrtej popoludní, na vlastných nohách sa môžem realizovať pokojne aj do rána,“ objasňuje svoje pohnútky stať sa advokátom majiteľ Advokátskej kancelárie BÁNOS.

Iný pohľad na vec

Róbert Bános v advokácii úspešne pôsobí už sedem rokov. Ľudia ho však žiadali o pomoc už dávno pred tým. „Boli medzi nimi aj väčší klienti a silné spoločnosti, takže som si povedal, že by sa oplatilo ísť do toho na vlastnú päsť. V súčasnosti, okrem iného, patrí medzi našich klientov najčítanejší denník na Slovensku, najväčšie e-shopy na Slovensku, najväčší internetový porovnávač cien, najväčšia cementáreň a mnoho ďalších spoločností zo strojárenskej, elektrotechnickej, dopravnej a ďalších oblastí obchodu. Vďaka spolupráci s nimi som zistil, že mám sudcovské zmýšľanie a na súdne spory sa viem pozerať aj inak,“ vysvetľuje. V právnických kruhoch a medzi klientmi sa veľmi rýchlo rozšírilo, že sa mu často darí súdne spory vyhrávať a prehrám čelí naozaj len minimálne. O klientsku základňu sa tak vďaka pozitívnym referenciám nemusel strachovať. Priazeň podnikateľov si podľa jeho slov získal aj vďaka svojmu odhodlaniu bojovať za nich v prípadoch, keď im do ich podnikateľských plánov nezákonne zasahujú orgány štátnej správy. Kancelária Róberta Bánosa tak zastupuje svojich klientov v desiatkach konaní pred inšpektorátmi práce, daňovými úradmi, či obchodnou inšpekciou.

„Vďaka práci na súde sa nebojím povedať, že sám sebe dôverujem a rovnakú dôveru vkladám aj do svojich kolegov, zamestnancov, na ktorých mám tiež veľké šťastie. Do úvahy však beriem aj svoju intuíciu, ktorá mi v mnohých veciach napovie.“ Prax na súde mu čiastočne otvorila dvere aj k sudcovskému zmýšľaniu: „Často premýšľam, aký rozsudok by som vyniesol, keby som bol v pozícii sudcu. Väčšinou mi moje odhady vychádzajú.“

Svoje služby dnes poskytuje okrem Bratislavy aj v Trenčíne, Galante, Vrábľoch a Dunajskej Strede. V piatich pobočkách zamestnáva desiatich zamestnancov. Prvého z nich však prijal až po troch rokoch svojich podnikateľských aktivít. Keď sa začal zaujímať o kvantitatívny rast svojej spoločnosti, pri hľadaní odporúčaní a praktických rád narazil na podnikateľský portál podnikajte.sk. Odtiaľ bol už len krôčik k členstvu v Združení mladých podnikateľov Slovenska. „Rád sa stretávam s ľuďmi, ktorí majú podobné zmýšľanie, ambície a ciele ako ja,“ odôvodňuje svoje členstvo v Združení mladých podnikateľov Slovenska.

Vždy sa snažíme vedieť niečo, čo iní nevedia.

Obhajca slobody tlače

Biznis v poskytovaní advokátskych služieb je podľa jeho slov veľmi špecifický. „Klienti často potrebujú naše služby okamžite. Snažíme sa byť veľmi flexibilní a neraz sa stane, že moji kolegovia v noci nespia, aby sme klientovi pomohli a vyhoveli čo najskôr,“ prezrádza Róbert Bános, ktorý z kancelárie v zásade odchádza o 19. hodine, aby o 21. hodine mohol v práci pokračovať z domu. Napriek vynaloženej námahe a výnimočnej pracovitosti sa cíti ako dieťa Šťasteny. „Odkedy pôsobíme na trhu, prehrávame naozaj len výnimočne,“ teší sa z úspechov. Netají sa však tým, že na konte má množstvo úspešne vyriešených veľmi náročných prípadov, ktoré obrátil v prospech svojho klienta.

Medzi spokojných klientov Advokátskej kancelárie Bános patria aj slovenskí lídri vo viacerých odvetviach. Za jeho služby by sa zaiste pozitívnou referenciou zaručil i denník Nový čas. Róbert Bános sa totiž nebojí ani veľkých výziev, od ktorých by ostatní možno radšej dali ruky preč. „Nový čas zastupujeme naozaj v tých najzávažnejších kauzách. V prípadoch, keď sudcovia Najvyššieho súdu a bývalý prvý námestník generálnej prokuratúry vystupujú ako žalobcovia a každý očakáva, že z prípadu máme len minimálnu šancu vyjsť ako víťazi. Veľmi ma teší, keď práve v takýchto prípadoch uspejeme,“ vníma sa Róbert Bános ako ochranca slobody tlače práve vďaka spolupráci s týmto klientom.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Generačná výmena môže biznis posunúť vpred: príkladom je prešovská textilná firma

Zakladateľ OZEX Control System zveril firmu deťom, výsledkom je rozšírenie výroby a nová značka oblečenia. Čomu vďačia za hladký priebeh nástupníctva a prečo kladú dôraz na firemnú kultúru?

Za vznikom cukrárne DELIGHTILLI stojí diagnóza zakladateľky i láska k pečeniu

Našla dieru na trhu a založila bezlepkovú cukráreň, hoci polovicu zákazníkov tvoria ľudia bez alergií. Ako sa na úspechu firmy podieľa tím Petry Illeovej a čím v čase zdražovania potešila zákazníkov?

Konkurenčná výhoda firmy Profirol: inovácie a hodnoty v biznise

Vo firme s tieniacou technikou si zakladajú na férovosti a odbornosti. Ako zakladateľ Andrej Lehota firmu vedie, aby hodnotami žila a čím sa líšia od konkurencie?

Cukráreň Floril: súdržnosť rodiny sa odráža v ich fungovaní aj zákuskoch

Z pivnice do vlastných prevádzok, kaviarní či hotelov. Ako funguje 80-členný kolektív, ktorého štvrtinu tvoria príbuzní zakladateľov a čo by im uľahčilo podnikanie?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky